Haber Detayı
15 Nisan 2020 - Çarşamba 22:45 Bu haber 3041 kez okundu
 
Tarım ve Hayvancılık Sektörü Sokağa Çıkabilecek
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağında iki sektörün muaf tutulduğunu açıkladı.
EKONOMİ Haberi
Tarım ve Hayvancılık Sektörü Sokağa Çıkabilecek

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile yaptığı istişare sonunda 31 İlde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağıyla ilgili yeni karar aldıklarını belirterek, Tarım ve Hayvancılık sektöründe faaliyetlerde bulunanların hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağından muaf tutulacağını söyledi.

 

TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPSAMI DIŞINDA

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sokağa çıkma yasağıyla ilgili yaptığı açıklamada, ''Reyon ömrü kısa olan ve hızlı bozulan et, balık, meyve ve sebze, süt ve süt ürünleri gibi grupların ünitelerinde çalışanlarla un ve makarna sektöründe çalışanlar, hafta sonu üretimlerine devam edebilecekler. Perakende sektöründe de sorun yaşanmaması için pazar 18.00'den sonra haller ve marketlerin depoları, mal kabul üniteleri açık olacak. Buralarda çalışanlar, iş yerlerine ulaşımda sorun yaşamayacaklar. Hafta sonu uygulanacak sokağa çıkma yasağının, genelgeyle istisnai kapsamında olacak bir grup da tarım ve hayvancılık üretimindeki çiftçilerimiz. Bu vatandaşlarımız da üretimlerini aksatmadan devam edebileceklerdir." dedi.

 

VETERİNER HEKİMLER SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KAPSAMI DIŞINDA

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Veteriner hekimlerimiz, il ve ilçelerde, köylerimizde üreticimize ve besicimize ulaşımda bir problem yaşamayacaklar. Veteriner hekimlerimize ait klinik, poliklinik, hastaneler ve bu hizmeti veren özel kuruluşlar ve çalışanları hafta sonu hizmet vermeye devam edebilecekler. Aynı şekilde, mevsimlik işçilerimizin koordinasyonu il valilerimize verilmiştir. Hijyen ve sağlık önlemleri, il ve ilçe pandemi kurullarınca takip edilmektedir. Barınma ve diğer ihtiyaçlara ilişkin önlemleri almaya da devam ediyoruz." dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tarım, ve, Hayvancılık, Sektörü, Sokağa, Çıkabilecek, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı