Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 20:22 Bu haber 1650 kez okundu
 
Genel Başkan Yıldırım: Şuşa'da Okul İnşa Etmeye Hazırız
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları'nın Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazır olduğunu söyledi.
ÜLKÜCÜ Haberi
Genel Başkan Yıldırım: Şuşa'da Okul İnşa Etmeye Hazırız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Ülkü Ocakları tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılmasını hedeflediğini söylemesi üzerine harekete geçen Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları'nın yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazır olduğunu söyledi.

 

ÜLKÜ OCAKLARI ŞUŞA'DA İLKOKUL İNŞA ETMEK İÇİN HAZIRDIR

 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin “Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir “ talimatları doğrultusunda Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak, yakın zamanda işgalden kurtulan Türk yurdu Şuşa'ya ilkokul inşa etmek için hazırız. Azerbaycan balalarının yarınlarına ışık tutmak Türk coğrafyasına ve ecdadımıza karşı asli sorumluluğumuzdur. Can ve kan kardeşimiz Azerbaycan'ımızın düşmana karşı zaferi tüm dünyada ses getirmişken bizlere zafer coşkusu yaşatarak gururlandırmıştır.

 

ŞUŞA'DA YETİŞECEK KARDEŞLERİMİZ TÜRKLÜK GURUR VE ŞUURUNU NESİLLER BOYU AKTARACAK

 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin “Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir. Özellikle ifade ediyorum. Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir.” ifadeleri üzerine bize verdiği talimat doğrultusunda Şuşa'da kardeşlerimizin eğitim mücadelesinde de canımız ve kanımızla destek olduğumuzu her daim göstereceğiz. İnşa etmek için sabırsızlıkla beklediğimiz dokuz derslikli Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişecek kardeşlerimiz Türklük gurur ve şuurunu, İslam ahlak ve faziletini nesiller boyu aktaracaktır.

 

ÜLKÜ OCAKLARI İÇİN TARİHE GEÇEN BİR HİZMET OLARAK ANILACAKTIR

 

Üzeyir Hacıbeyli İlkokulu’nda yetişeceğine inandığımız kardeşlerimiz Türk Dünyası'nın geleceği olacağına inancımız tamdır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin talimatları ile eğitime ve bilime açılacak bu yeni kapı, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı için tarihe geçen bir hizmet olarak anılacaktır.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü Ocakları Genel Başkanı, Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli, Şuşa ilkokul inşası, Ülkü Ocakları hazır, Karabağ, Azerbaycan
Yorumlar
Haber Yazılımı