Haber Detayı
16 Ocak 2021 - Cumartesi 17:29 Bu haber 1499 kez okundu
 
Bahçeli Ülkü Ocakları'nın Şuşa'da Okul Yapmasını İstedi
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılmasını hedeflediğini söyledi.
MHP Haberi
Bahçeli Ülkü Ocakları'nın Şuşa'da Okul Yapmasını İstedi

Karabağ Zaferi'nin Türk milletinin son yıllarda elde ettiği en görkemli ve destansı başarılarından birisi olduğuna dikkat çeken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müsaadeleri ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'in uygun bulması halinde, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılmasını hedeflediğini söyledi. 

 

KARABAĞ ZAFERİ TÜRK MİLLETİNİN SON YILLARDAKİ EN GÖRKEMLİ BAŞARISIDIR

 

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran, milli gönülleri sevince boğan Karabağ Zaferi Türk milletinin son yıllarda elde ettiği en görkemli, en destansı başarılarından birisidir. Bu kapsamda Karabağ’ın ebedi Azerbaycan yurdu olduğu tescil edilmiş, esaret zincirleri sökülüp atılmıştır. Karabağ’ın canevi mertebesinde bulunan Şuşa’nın 8 Kasım 2020’de kurtarılması zulmün mukavemetini kırmış, terör devleti Ermenistan’ın kötürüm hayallerini suya düşürmüştür. Stratejik konumunun yanı sıra, Şuşa öyle bir yerdir ki, Türk kültür ve tarihinin simgesidir.

 

ŞUŞA'DA DOKUZ DERSLİK BİR İLKOKUL YAPILMASI HEDEFİMİZDİR

 

Azerbaycan sanat ve düşünce hayatının kaynaklarından birisi olan Şuşa’nın gelişmesi ve burada yaşayan Türk çocuklarının geleceği hepimizin manevi sorumluluğudur. Bilhassa bu kadim Türk şehrinin eğitim-öğretim hayatına destek vermek ihmal edilemeyecek boyun borcumuzdur. Şayet Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın müsaadeleri olursa, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev de uygun bulursa, bizatihi talimatımla Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından Şuşa’da dokuz derslik bir ilkokulun yapılması hedefimizdir. Bu konuda sahip olduğumuz bütün imkânlar seferber edilecek ve gereği hemen yapılacaktır.

 

İLKOKULUN ADI ÜZEYİR HACIBEYLİ OLMALIDIR

 

Azerbaycan Ulusal Marşı 30 Ocak 1920 tarihinde kabul edilmiştir. Söz yazarı Merhum Ahmet Cevat, bestecisi de Şuşa doğumlu Merhum Üzeyir Hacıbeyli’dir. İnşasını arzuladığımız ilkokulun adı Üzeyir Hacıbeyli, temel atma günü de önümüzdeki 30 Ocak 2021 tarihi olabilecektir. Eğitim-öğretim bir milletin istikbal sancağıdır. Bu sancağın varlığı nesillerin şuurla yetişip ahlakla donanmasını temin edecektir. Medeniyetlerin beşiği doğru fikirdir. Ve her doğru fikir onu taşıyacak kafa ve gönüle sahip olanlarla birliktedir.

 

ÇOK YAŞA ŞUŞA ÇOK YAŞA KARABAĞ, ÇOK YAŞASIN TÜRKİYE-AZERBAYCAN KARDEŞLİĞİ

 

Özellikle ifade ediyorum, Şuşa’nın susadığı eğitim ve öğretime destek vermek bizim fikir ve inanç vecibemizdir. Farabi diyor ki; “Düşünmek ruhun kendi kendisiyle konuşmasıdır.” O ruh ki, Türk’ün ruhudur. O düşünce ki, Türk istiklalinin mimarıdır. Çok yaşa Şuşa, çok yaşa Karabağ, çok yaşasın Türkiye- Azerbaycan kardeşliği.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli, Ülkü Ocakları, Şuşa ilkokul yapılması, Karabağ zaferi, Türkiye Azerbaycan, Ülkücü Hareket, eğitim, öğretim, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı