Haber Detayı
17 Ocak 2021 - Pazar 10:11 Bu haber 1668 kez okundu
 
MHP'li Semih Yalçın: Bu Hareketin Delisi Çoktur
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Selçuk Özdağ, Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
MHP Haberi
MHP'li Semih Yalçın: Bu Hareketin Delisi Çoktur

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu ve TV Programcısı Afşin Hatipoğlu'nun saldırıya uğramasıyla ilgili Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın sorularını cevaplandıran MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, saldırılarla ilgisinin olmadığını ve Ülkücü gençlerin artık sokakta olmadığını belirterek, hareketin delisinin çok olduğunu söyledi.

 

SELÇUK ÖZDAĞ'I HİÇ SEVMEM AMA SALDIRILARLA İLGİM YOKTUR

 

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın "Semih Bey birkaç gün önce Sayın Devlet Bahçeli’yi hedef alan eleştirileri nedeniyle Selçuk Özdağ ile çok sert bir polemik yaşamıştınız. Kendisi bugün bir saldırıya uğradı ve bu saldırının arkasındaki isim olarak sizi işaret etti. Cevabınız nedir?" sorusuna cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Nagehan Hanım Selçuk Özdağ’ı ben Keçiören’den tanırım, cemaziyelevvvelini bilirim. Kendisini hiç sevmem. Bunu da gizlemem, açık açık söylerim. Sosyal medyada da ifade ettiğim gibi hayatı boyunca çıkarları için yan yana yürüdüğü herkesi satmış Talleyrand isimli Fransız politikacıya benzetiyorum kendisini. Son olarak gereksiz yere Sayın Bahçeli’ye saldırdı. Bu saldırısı çok ağırıma gitti Nagehan Hanım. Ben de o nedenle kendisine cevap verdim. Benim üslubum çok ağırdır doğru ama durduk yere kimseye sataşmam. Üstelik sözlü polemik ile bu saldırının ne ilgisi var? Saldırı yapacak insan önceden böyle önden sözlerle yüklenir mi? Saldırı yaptıracak insan bilakis sinsi davranır, ses etmez. Ben mertçe tavrımı ortaya koydum. Bu saldırılarla benim hiçbir ilgim ve bilgim yok ve olması mümkün değil." dedi.

 

ORHAN UĞURLUOĞLU'NU SAYGIN GAZETECİ OLARAK GÖRMEM. BU HAREKETİN DELİSİ ÇOKTUR

 

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın "Peki kim bu saldırganlar? Hem Selçuk Özdağ, hem de Özdağ’ın Sayın Bahçeli’ye yönelik eleştirilerini kaleme alan gazeteci Orhan Uğuroğlu’nun aynı gün saldırıya uğramasına ne diyorsunuz? Bu bir tesadüf olamaz herhalde…" sorusuna cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Öncelikle şunu söyleyeyim, evet Selçuk Özdağ’ı çok eskiden tanırım ama Orhan Uğuroğlu’nu tanımıyorum, hayatımda telefonla dahi konuşmadım. Kendisini saygın bir gazeteci olarak görmüyorum. Onu da dürüstçe söylemek isterim Nagehan Hanım. Fakat bu saldırı hadisesini de şimdi sizden duydum. Bu hareketin delisi çoktur Nagehan Hanım. Talimat falan dinlemezler... Bakın biz 80 öncesinin içinden geldik. Saldırı, şiddet bunları bizzat yaşamış ve çok acılar çekmiş insanlarız. Şiddet kesinlikle yanlış ve gayrimeşru bir yöntem. Bırakın böyle bir saldırının arkasında olmayı tamamen bu saldırının karşısındayım Nagehan Hanım. Ben çok sert mücadele ederim ama sosyal medya üzerinden mesajlarla ya da gerekiyorsa mahkemede hakkımı ararım ve hesap sorarım. Biz kalemle ve dil ile mücadele ederiz. Şiddetle bizim işimiz olamaz. Ama 6 milyon oy almış bir lidere haksızca saldırana da en ağır sözlerle cevabını veririm." dedi. 

 

ÜLKÜCÜ GENÇLER ARTIK SOKAKLARDA DEĞİLLER

 

Habertürk yazarı Nagehan Alçı'nın ''Ülkücü hareketin şiddetle ilişkisinde bir problem var” tezine ne dersiniz? sorusuna cevap veren MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Bu da haksız bir önyargı. Ülkücü gençler artık sokaklarda değiller. O durum 80 öncesinde kaldı. Ülkü ocakları kültür ve irfan ocakları oldu. Entelektüel merkezler oldu artık.'' dedi.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı, Semih Yalçın, saldırılara cevap, ilgim yoktur, hareketin delisi çoktur, MHP, Ülkücü Gençler, sokakta değiller
Yorumlar
Haber Yazılımı