Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 14:20 Bu haber 2723 kez okundu
 
MHP'li Sözlü: Türk Milleti Bu İhaneti Affetmez
MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, iktidar düşmanlığı yapanların Cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına aldığını söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Sözlü: Türk Milleti Bu İhaneti Affetmez

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Türkiye'de sol görüşe öncülük etme gayretinde olanların geldiği noktanın hastalıklı bir hal aldığını belirterek, iktidara gelmek için herşeyin mübah olduğu anlayışından sıyrılamayanların iktidar düşmanlığı yüzünden Cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına almasının ibretlik olduğunu söyledi.

 

İKTİDAR DÜŞMANLIĞI YÜZÜNDEN CUMHURİYETİN DEĞERLERİ AYAKLAR ALTINA ALINDI

 

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, ''Şu anda ülkemizde kendisini 'sol görüşlü' olarak tanımlayan ve sol görüşe öncülük etme gayretinde olanların geldiği nokta 'hastalıklı' bir hal almıştır. 'Temel ölçümüz Cumhuriyet' diyenlerin iktidar düşmanlığı yüzünden Cumhuriyetin değerlerini ayaklar altına alması ibretliktir. Cumhuriyetçiyim, vatanseverim, Atatürkçüyüm derken; aynı anda bölücü terör örgütünün siyasi uzantısı partiyle örtülü ittifak kurmak, 'Aponun heykelini dikeceğiz' diyen teröriste özgürlük istemek, teröriste geçmiş olsun sırasına girmek nasıl bir tezatlıktır anlamak mümkün değil!'' dedi.

 

MİLLETİMİZ BU İHANETE GEREKEN CEVABI VERİR

 

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, ''Bugünkü sözde 'sol zihniyet', 'mevcut iktidar gitsinde gerekirse ülkeyi terör örgütü ile birlikte yönetiriz' noktasına gelmiştir ve bu durum ülkem adına içimi acıtmaktadır. Bu siyaset değil ancak ve ancak adı konulmamış bir ihanettir. Milletimiz bu ihanete gereken cevabı verir! Cumhuriyetin temel ilkeleri bizim tek klavuzumuzdur. Yüzlerine Mustafa Kemal Atatürk'ün maskesini geçirerek, cumhuriyet değerlerini dillerinden düşürmeyen ama aynı değerleri kullanarak, sömürerek iktidar olmak için teröre ve teröriste yaranmaya çalışanlar asla bizden olamazlar!'' dedi.

 

İKTİDARA GELMEK İÇİN HERŞEY MÜBAH OLMAMALIDIR

 

MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, ''Türkiye'deki mevcut sol görüşün temsilcileri; 'iktidara gelmek için herşey mübahtır' anlayışından sıyrılmalı, hastalıklı zihniyetini tedavi etmeli ve ihanetten geri dönmelidir. Siyaset vatan ve millet için yapılır. Vatanı bölmek isteyenlerle ve millete rağmen siyaset yapılamaz.'' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Sözlü, Türk Milleti ihaneti affetmez, iktidara gelmek için, iktidar oyunları, MHP Haberleri, Adana Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı