MHP'li Başkan Çay'dan Çocukları Sevindiren Festival
Haber Detayı
19 Mayıs 2022 - Perşembe 09:00 Bu haber 781 kez okundu
 
MHP'li Başkan Çay'dan Çocukları Sevindiren Festival
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, düzenlediği Çocuk Festivali ile çocuklara coşku dolu anlar yaşattı.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Başkan Çay'dan Çocukları Sevindiren Festival

Adana’nın Pozantı ilçesinde ilk defa düzenlenen Çocuk Festivali hakkında açıklamalarda bulunan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı Belediyesi ve dev bir oyun firmasının organizesinde ücretsiz olarak iki gün gerçekleştirdikleri Çocuk Festivali ile bin 400 öğrenciyi mutlu ettiklerini söyledi. 

 

POZANTI'DA İLK DEFA DÜZENLENEN ÇOCUK FESTİVALİ

 

Adana’nın Pozantı ilçesinde ilk defa Belediye ve dev bir oyun firmasının organizesiyle Çocuk Festivali düzenlendi. Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdaverdi Yıldız ile bir araya gelerek iki gün süren çocuk festivalinde hem köy öğrencilerini hem de ilçe merkezindeki öğrencileri belediye otobüsleriyle ilçe stadındaki dev etkinliğe taşıdı. Oyun gruplarını ilk defa gören öğrenciler heyecandan ne yapacaklarını şaşırdı. Festival sunucusu ve öğretmenleri eşliğinde çeşitli oyunlar oynayan öğrenciler hayatlarının en güzel Pazartesi gününü yaşadı. Survivor parkurunda sınıf sınıf yarışan öğrenciler coşku dolu anlar yaşarken, langırt oynayan öğrenciler ise becerilerini sergiledi.

 

ÖĞRENCİLER OTOBÜSLERLE TAŞINDI

 

Her şeyi çocukların mutlu olmasını ve gülmesini sağlamak amacıyla yaptıklarını belirten Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ''16-17 Mayıs Pozantı Belediyesi ve Playland Çocuk Oyun Gruplarının iş birliğiyle gerçekleştirdiğimiz ve geleneksel hale getireceğimiz Çocuk Festivalimizde çocuklarımız gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Pozantı ilçe stadında Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli bir şekilde hazırlamış olduğumuz 100’erli gruplar halindeki ilköğretim öğrencileri akşama kadar stadımıza otobüslerimiz ile taşındı ve çocuklar hayatında görmedikleri oyun gruplarıyla baş başa kaldılar" dedi.

 

POZANTI TARİHİNDE BİR İLK YAŞANDI

 

Etkinliğin ikinci gününde ise köy okullarında eğitim gören öğrencilerin bu alana getirilerek heyecana ortak olmalarını sağladıklarını ifade eden Başkan Çay, Pozantı tarihinde bir ilkin yaşandığını iddia etti. Çocukların birçoğunun belki çizgi filmlerde belki de sadece televizyonda gördükleri şişme oyun gruplarının yan ısıra survivor parkuru ve elektronik oyun gruplarıyla çok özel bir gün yaşadıklarını belirten Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, "Anlayacağınız, Pozantı'da bir cıvıltı, bir heyecan ve en önemlisi de çocukların yüzünde mutluluk vardı. Amacımız da buydu. Ayrıca, Türkiye'de 30 vilayetin sadece bir ilçesinde gerçekleştirilen bu organizasyonda Pozantı'nın seçilmiş olmasından dolayı onur duyduğumu ifade ediyorum. Kırsaldaki çocukları mutlu ettikleri için şahsım ve ilçem adına oyun grubuna teşekkür ediyorum.” dedi. 

 

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pozantı Belediye Başkanı, Mustafa Çay, düzenlediği, Çocuk Festivali, çocukları sevindiren, Festival, Pozantı Belediyesi, MHP, Belediyeler, ilk defa
Yorumlar
Haber Yazılımı