Haber Detayı
02 Mayıs 2021 - Pazar 18:37 Bu haber 1015 kez okundu
 
MHP'li Avcı: MHP Türk Milliyetçiliğinin Ebedi Yuvasıdır
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Türk Milliyetçiliğinin ve ebedi yuvası MHP'nin, Türk milletinin var olma ümidi olduğunu söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı: MHP Türk Milliyetçiliğinin Ebedi Yuvasıdır

3 Mayıs Milliyetçiler Günü münasebetiyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 300 milyon Türk’ün ve kader birliği yapan tüm halkların birlikte yükselmesini savunan Türk Milliyetçiliğinin ve ebedi yuvası MHP'nin, Türk milletinin ve Türkiye’nin var olma ümidi olduğunu söyledi.

 

3 MAYIS 1944 OLAYLARI... DÜŞÜNCEDEN HAREKET VE EYLEME...

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, yaptığı açıklamada, ''Bugün bir kez daha idrak ettiğimiz 3 Mayıs 1944 olayları; ifade özgürlüğünü sindiremeyen, Türk milliyetçiliğini ırkçılık olarak kabul eden ve emperyalist Sovyetler Birliği yönetimine şirin gözükme adına dönemin tek parti rejiminin baskılarına karşı milli bir direniş olarak tarihe geçmiştir. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifadeleriyle 3 Mayıs, milliyetçiliğin duygu ve düşünce havzasından hareket ve eylem sahasına inmesinin eşiği olmuştur. Nitekim Başbuğumuz Alparslan Türkeş ile de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün cumhuriyetimize temel yaptığı Türk milliyetçiliği felsefesi, Türk siyasetinde en güçlü şekilde temsil edilen harekete dönüştürülmüştür.'' dedi.

 

VATANIMIZI, MİLLETİMİZİ CANIMIZDAN AZİZ BİLMEKTİR

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''İfade etmek gerekir ki Türk milliyetçiliği vatanımızı, milletimizi canımızdan aziz bilmek, ülkemizi, milletimizi Dünyada en güçlü yere getirmek için çalışmak demektir. Türk milliyetçiliği bütünleştiricidir, bölücülüğün ezeli ve ebedi düşmanıdır; 300 milyon Türk’ün ve Türk ile kader birliği yapan tüm halkların menfaatlerini, birlikte yükselmesini savunur. Her türlü ayrımcılığı reddeden, kapsayıcı ve kucaklayıcı olan Türk milliyetçiliği demokrasiyi, hukuku, insan hak ve hürriyetlerini üstün tutar. Üretimi, sosyal adaleti teşvik eder; sömürmeyi değil, paylaşmayı esas alır ve başkalarını yok etme değil, birlikte var olma ilkesine dayanır.'' dedi.

 

TÜRK MİLLETİ’NİN VAR OLMA ÜMİDİ

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Sayın Genel Başkanımızın ifadeleriyle Türk milliyetçiliği ve onun ebedi yuvası Milliyetçi Hareket Partisi, Türk milletinin ve Türkiye’nin var olma ümididir. Bu vesileyle dileğimiz odur ki Yüce Allah aziz milletimizi, Türkiye’den başka kimsesi olmayan tüm mazlumları ümitsiz bırakmasın. Ne mutlu Türk’üm diyene! Bu duygu ve düşüncelerle Devletimizin Kurucu Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, mübarek Şehitlerimizi, 3 Mayıs 1944’ün tüm kahramanlarını rahmetle anıyor, Milliyetçiler Günü’nün hayırlara vesile olmasını diliyorum.'' dedi.

 

Açıklama yok.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Adana İl Başkanı, Bünyamin Avcı:, MHP, Türk Milliyetçiliği, Ebedi Yu
Yorumlar
Haber Yazılımı