Haber Detayı
22 Nisan 2021 - Perşembe 20:16 Bu haber 970 kez okundu
 
MHP'li Avcı: Hainlere Karşı Milli Mücadele Devam Ediyor
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ihanet ve husumet kuşatmasına karşı verilen milli mücadelenin devam ettiğini söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı: Hainlere Karşı Milli Mücadele Devam Ediyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ihanet ve husumet kuşatmasını yarılarak milli iradeyi tercih ve tesis etmek suretiyle tarihte eşi olmayan muazzam bir destan yazıldığını belirterek, zaman ve şartlar değişmiş olsa da her zeminde milli mücadelenin devam ettiğini söyledi.

 

TARİHTE EŞİ OLMAYAN MUAZZAM BİR DESTAN YAZILMIŞTIR

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Yüce Türk Milleti’nin hür iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101. yıl dönümünü gururla, mutlulukla idrak ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde ordular kurup Milli Mücadeleyi sevk ve idare eden Yüce Meclis’imiz, bugün dahi egemenlik haklarımızın yegâne ve alternatifi olmayan üssüdür. Asil ve aziz milletimiz bir taraftan ölümcül bir savaşın içinden çıkmış, diğer taraftan ihanet ve husumet kuşatmasını yarmış, Osmanlı Devleti’nin küllerinden yeni bir devlet kurarken, aynı zamanda milli iradeyi tercih ve tesis etmek suretiyle tarihte eşi olmayan muazzam bir destan yazmıştır.'' dedi.

 

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TEMSİLCİLERİ AYNI ÇATI ALTINDA

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''101 yıl önce kurulan Gazi Meclisin çatısı altında bugün ne acıdır ki Türkiye’yi bölmeye yeminli eli kanlı PKK terör örgütünün temsilcileri de vardır. Dahası, birçok siyasi parti bu örgütün siyasi uzantılarıyla açıktan ittifak yapmakta, küresel güçlerin hesabına 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ’yle birlikte hareket etmektedirler.'' dedi.

 

HER ZEMİNDE MİLLİ MÜCADELEMİZ DEVAM ETMEKTEDİR

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Zaman ve şartlar değişmiş olsa da, içinde bulunduğumuz zaman diliminde her zeminde milli mücadelemiz devam etmektedir. Bir asır önce ‘Ya manda ya himaye’ diyenlere karşı, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ‘Ya istiklal ya ölüm’ diye haykıran Türk Milleti, bugün de ‘Ya zillet, ya devlet’ demektedir. Ulu Allah’ın izni ve yardımıyla zillet çukuruna düşülmeyecek, ‘Sonsuza dek egemenlik’ inancı ve kararlılığıyla kazanan Devletimiz, zafer Milletimizin olacaktır.'' dedi.

 

HAYIRLARA VESİLE OLSUN

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız hayırlara vesile olsun. Bütün çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın bayramını içtenlikle kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclis’in saygıdeğer üyelerini, aziz şehitlerimizi ve tüm milli mücadele kahramanlarımızı hürmetle anıyor, hepsine Cenabı Allah’tan rahmet diliyorum.'' dedi.

 

Açıklama yok.

 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Adana İl Başkanı, Bünyamin Avcı, İhanet ve husumet, hainlere karşı, milli mücadele, devam ediyor, 23 Nisan, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı