Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 15:29 Bu haber 1636 kez okundu
 
İl Başkanı İstifa Eden Ali Babacan ve Deva Şokta!
Deva Partisi İl Başkanının istifası, parti Genel Merkezi'nde telaşa sebep oldu.
SİYASET Haberi
İl Başkanı İstifa Eden Ali Babacan ve Deva Şokta!

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan partisinden istifa ettiğini açıklayınca, telaşa kapılan Deva Partisi Genel Merkezi İl Yönetimini görevden aldığını açıkladı. Başkan Dağhan'ın istifası Teşkilatlarda başka istifalara neden oldu.

 

DEVA PARTİSİ İL BAŞKANI MURAT DAĞHAN'IN İSTİFA AÇIKLAMASI

 

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan, partisinden istifa ederken yaptığı açıklamada, ''Sürekli dürüst ve haysiyetli insanlar için buradayız diyen, dilinden korkma Türkiye söylemini hiç eksik etmeyen, kendisine insan hakları, demokrasi, hak, hukuk ve adaleti siyasi ilke, şeffaflık ve liyakati da siyasi ahlak edindiği iddiasında olan Deva Partisi'nin Elazığ il yönetim kurulu asil, yedek ve disiplin kurulu üyeleriyiz. Hukuka tabi olmayan bir sosyal yapı içindeki insanları birlik ruhu etrafında bir araya getirip ayni hedefe yönlendirmek mümkün değildir. Aynı şekilde, insanı verimli çalıştırmakta mümkün olamaz. Kısacası güçlü teşkilatlanmalar varlığını kurumsal karar alma iradesine ve işleyen bir hukuka burçludur. İnsani sosyal fayda sağlayan bir işe koşmak ancak bu iki unsurun varlığı halinde mümkün olur. Sosyal ve siyasal organizasyonlarda üyelere güvence hukuk, yani tüzük aracılığıyla verilir.Türkiye'nin ağır sorunlarını çözme iddiasında olan bir partinin engebeli yolu cesurca karar almasından, bu kararları uygulama iradesinden ve tüzük çerçevesinde işlerlik kazanmış etkin parti teşkilatlarına sahip olmasından geçer.'' dedi.

 

PARTİ İÇİ KALKIŞMA HAREKATINI ÇÖZÜMLEME YOLUNA GİTMEDİLER

 

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan, ''Bilindiği üzere Elazığ il teşkilatı Büyük Kongre'yi müteakip Teşkilat içi bir kalkışma harekatına maruz kalmıştır. Bunu Genel Merkez ile sözlü ve yazılı olarak müteaddit kereler paylaştığımız ve disiplin süreci istediğimiz malumunuzdur. Ancak, geçen zaman zarfında genel merkez bu kalkışmayı tüzük kapsamında ele alma ve çözümleme yoluna gitmemiştir. Genel Merkez tüzüğü işletmek yerine bu sorunu en az hasarla nasıl atlatırız arayışına yönelmiştir. Kendince en kolay çözümü de İl Başkanının Teşkilat içerisindeki etkinliğini törpüleyerek etrafını boşaltmada ve onu görevini bırakmaya sevk etmede bulmuştur. Gerçekte bu bir çürütme politikasıdır.'' dedi.

 

GENEL MERKEZ HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATTI

 

Deva Partisi Elazığ İl Başkanı Murat Dağhan, ''Genel merkezin partiye ve teşkilata bu yapılanlara cevabı tüzüğü işletmek olması gerekirken yaptığı şey İl Başkanını görevini bırakmaya ikna etmek suretiyle şantajcıların gönlünü almaya çalışmaktan ibaret kalmıştır. Bu gönül almanın bedeli ise gece gündüz demeden emek veren teşkilat üyelerinin partiye olan güven duygusunu kaybetmesi olmuştur. Genel merkezin bu politikası, Elazığ teşkilatında başta il başkanı olmak üzere partiye yürekten hizmet eden üyelerin tümünü rahatsız etmiş ve siyasetten soğumalarıyla sonuçlanmıştır. Bizlerin bu partiye kuruluş ilkelerini ve parti programını korumak üzere geldiği aşikar. Bununla birlikte, hangi gerekçeyle olursa olsun hukuku parti içerisinde bile işletemeyen bir partinin Türkiye'nin sorunlarına derman olacağına artık inanmıyoruz. Tüzüğü işletemeyen Genel Merkez'in yeni İl Başkanı arayışlarına girmiş olduğunu büyük bir hayal kırıklığı ile öğrenmemiz ve bunu adaletle bağdaştıramamamız hasebiyle istifa ediyoruz.'' dedi.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: il Başkanı, istifa etti, partisi şokta, istifa gerekçesini, açıkladı, peşpeşe istifalar, görevden aldığını açıkladı, siyaset haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı