Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 19:11 Bu haber 1373 kez okundu
 
Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliğinde Bayrak Değişimi
Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliğine Durdu Mehmet Girgeç atandı.
ADANA HABERLERİ Haberi
Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliğinde Bayrak Değişimi

Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezi tarafından Selçuk Diker'in yerine Adana İl Temsilciliğine atanan Türk Eğitim-Sen Adana 1 Nolu Şube Başkanı Durdu Mehmet Girgeç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, kendisine inanan ve güvenenleri mahçup etmemek için ellerinden gelenin fazlasını yapacaklarını ve Adana'da Kamu-Sen bayrağını en tepeye dikmek için çalışacaklarını söyledi.

 

BİZE İNANAN VE GÜVENENLERİ MAHÇUP ETMEMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIZ

 

Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciliğine atanan Durdu Mehmet Girgeç, Adana İl Temsilciliğine atanmasıyla ilgili sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Genel Merkezimizin 05 Haziran 2020 tarih ve 257 sayılı kararına istinaden Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi olarak görevlendirilmiş bulunmaktayız. Bizleri bu göreve layık gören ve bu gururu yaşatan Genel Başkanımız Sayın Önder Kahveci'ye, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanımız Sayın Talip Geylan'a, Türkiye Kamu-Sen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sayın Yücel Kazancıoğlu'na, ve tüm Genel Merkez yöneticilerimize saygılarımızı arz ediyoruz. Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilciği görevini bu zamana kadar başarıyla yürüterek bizlere tertemiz bir teşkilat bırakan Değerli Başkanlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlere inanarak ve güvenerek, bu görevi layık gören Saygıdeğer Genel Başkanlarımızı mahçup etmemek adına elimizden geleni değil çok daha fazlasını başarmak için söz veriyoruz.'' dedi.

 

KAMU-SEN MİLLİ VE MANEVİ DEĞERLERİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEKTİR

 

Durdu Mehmet Girgeç, ''Türkiye Kamu-Sen’in hangi iradeyle kurulduğu, eylem sürecinin nasıl teşekkül ettiği, söz ve açıklama sınırının ne şekilde oluşup olgunlaştığı bellidir ve bu olgunluk camiamız tarafından da bilinmektedir. “BİZİM İLKEMİZ ÖNCE ÜLKEMİZ” diyerek ilkesinin en önüne ülkesini koyan ve ortaya konulan bu iradeyle de bir sendikadan çok daha ötesi olarak taraflı tarafsız herkes tarafından takdirle takip edilen Türkiye Kamu-Sen bayrağı hamd olsun ki bütün ülkeyi sarmıştır. Hem mücadele burçlarının en üstüne hem de gönül katının en derinine dikilen bu bayrak bundan sonra da yeni yetişen nesillere daha kuvvetli ışıklar tutmaya; kamu çalışanlarının ekonomik, sosyal ve özlük haklarını savunma mücadelesinin yanında milli ve manevi değerlerin yılmaz savunucusu olmaya aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.'' dedi.

 

ADANA'DA KAMU-SEN BAYRAĞINI EN TEPEYE DİKMEK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

 

Durdu Mehmet Girgeç, ''Bu kutlu yürüyüşün Adana’da önderliğini yapan, sendikamızın kuruluş ilkelerinden sapmayan, kardeşlik hukuku içerisinde birliği ve dirliği sağlama noktasında irade ortaya koyan; fitneye, fesata ve hasete yer vermemek için 'Ben' değil 'Biz' diyen her bir dava arkadaşımızla mücadelemizi daha da hızlandırarak sürdüreceğiz. Benliğinde kavgaya ve küskünlüğe asla yer vermeyen, ilkelerinden ve birbirinden güç alan, adaleti ve liyakati en önde tutan; kurum kültürünün oturduğu, çalışma barışının sağlandığı mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamı için inançlı ve kararlı bir şekilde emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Başarımızın limitleri inancımıza bağlıdır; birlikte başaracağımıza yürekten inanıyoruz. Hedeflerimiz ve bu hedeflere sadakatle bağlı hayallerimiz vardır; hayallerimize inanan ve inandığı gibi mücadele eden kardeşlerimizle kol kola yürüyerek zaferden öte seferden sorumlu olduğumuzu yineliyor, seferimizden sapmadan Yüce Allah’tan zafer niyaz ediyoruz. Birlikteliğimizi bozmayacağımıza ve hedeflerimizden sapmayacağımıza söz veriyoruz. Daha adil, daha hakkaniyetli bir kamusal alan için haksızlığa karşı her daim nefer olup, adaletsizliğe asla tahammül etmeyen her bir dava arkadaşımızla Adana’da Kamu-Sen bayrağını tepeye; en tepeye dikmek için yorulduk demeden ve mücadelemizden taviz vermeden yürüyeceğimize ant içiyoruz.'' dedi.

 

HEDEF BELLİDİR NİYET HALİSTİR AKIBET İNŞALLAH HAYIRLI OLACAKTIR

 

Durdu Mehmet Girgeç, ''Biz; teşkilatının her bir mensubu İl Temsilcimiz kadar sorumluluk sahibi olan büyük bir aileyiz ve bu mücadeleyi hep birlikte yürütmekte kararlıyız. İl Temsilciliği görevimiz hepimize; Büyük Türkiye Kamu-Sen Adana teşkilatımıza hayırlı olsun. Dün nasılsak, yarınlarda da öyle olacağız. Aynı azim, inanç ve kararlılıkla mücadele edeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın, birlikte başaracağımızdan da herkes emin ve müsterih olsun. Hedef bellidir, niyet halistir, akıbet inşallah hayırlı olacaktır. Yüce yaradan yolumuzu açık eyleyip bizlere, benden öte biz diyen, davasına omuz verip neferlikten ve seferden sorumlu olan sımsıkı dostluklar nasip eylesin. Büyük Türkiye Kamu- Sen Adana ailesi adına dilde, fikirde, işte birlik diyor; selam, saygı ve muhabbetlerimizi arz ediyoruz. Ne Mutlu önce ülkem ve Milletim, sonra teşkilatım ve ben diyerek irade ortaya koyanlara. Ne mutlu bu ülkeyi karşılıksız sevenlere. Ne mutlu Türk’üm diyen inanmış yüreklere!'' dedi.

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, ayakta duran insanlar ve yazı

 

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, iç mekan

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Durdu Mehmet Girgeç, Kamu Sen Adana, T
Yorumlar
Haber Yazılımı