MHP ve Bahçeli'ye Saldıran Davutoğlu'na MHP'den Tepki
Haber Detayı
23 Kasım 2020 - Pazartesi 02:39 Bu haber 2208 kez okundu
 
MHP ve Bahçeli'ye Saldıran Davutoğlu'na MHP'den Tepki
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, randevu talebi reddedilince MHP'ye saldıran Ahmet Davutoğlu'na sert tepki gösterdi.
MHP Haberi
MHP ve Bahçeli'ye Saldıran Davutoğlu'na MHP'den Tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den talep ettiği randevu reddedilince MHP Lideri Bahçeli ve MHP'yi hedef alan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'na tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, siyasette ünlü olmak isteyenlerin Bahçeli ve MHP'ye saldırdığını belirterek, Davutoğlu'nun varacağı son menzilin TBMM olmadığını Mamak çöplüğü olduğunu söyledi.

 

SİYASETTE ÜNLÜ OLMAK İSTEYENLER BAHÇELİ VE MHP'YE SALDIRIYOR

 

Mazul başbakanlardan ''Serok Ahmet'' nam Ahmet Davutoğlu hayreti mucip bir hadsizlikle MHP’ye ve Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye yine dil uzatmıştır. Davutoğlu’nun görüşme davetini sadece ''Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini'' konuşurum diyerek reddeden Genel Başkanımıza Kürtçe cevap vermesi; ''iki dilli, etnik imtiyazlı ve millî egemenliğin inkârı'' anlamına gelen bir yaklaşım biçimidir. Görülen odur ki Türk siyaset dünyasında ''trend topic'' olmak, ilgi çekmek, tanınmak ve sesini kamuoyuna duyurabilmek için Sayın Devlet Bahçeli ve MHP aleyhtarlığı yapmak neredeyse bir gelenek hâline gelmiştir.

 

DESTURSUZ BAĞA GİRİP BAĞCIYI KOVMAYA YELTENME CÜRETİNİ NERDEN ALIYORSUNUZ?

 

Öyle ki İPini koparan da, zincirini kıran da, gömleğini yırtan da, Kandil’den kaçan da, Pensilvanya’dan icazet alan da MHP’ye sardırmaktadır. Yoksa destursuz bağa girip bağcıyı kovmaya yeltenecek cüreti bunlara FETÖ mü vermiştir?  Yoksa Davutoğlu ve boylarından büyük laflar eden şakşakçıları bir başka sicilli icazetli Müdire Hanım’ın yollayacağı vekillere mi bel bağlamaktadır?

 

YAPRAKTAN KİSPET GİYEREK SİYASET MEYDANINA İNEN SEROK AHMET'İN DEVİRDİĞİ ÇAMLARI UNUTTUNUZ MU?

 

Ahmet Davutoğlu’na güvenip yatırım yaparak bize saldıran cümle ikbal heveslilerine, bilumum maceraperestlere tavsiyemiz şudur: Bir çapınıza, bir aynaya, bir de ipinizi tutanlara bakıp öyle kelam edin. En çok da efendi diye peşine takıldığınız aciz ve sakar kimesnenin geçmişine bakın. Kendisinde ve partisinde “gelecek” vehmeden ve “yapraktan kispet” giyerek siyaset meydanına inen Serok Ahmet daha önce de nice çamlar devirmiş, nice umutlar batırmıştır.

 

DAVUTOĞLU'NUN BOYNUNA KÜRESEL AKTÖRLER TARAFINDAN BÖLÜCÜLÜK DAVULU ASILDI

 

Davutoğlu, Suriye’deki Emevi Camii’nde namaz kılma serüvenine girişerek Türkiye’yi bölgede büyük bir çıkmaza sürüklemesiyle maruftur; çapsız davranışları, ayağı yere basmayan nazariyeleri ve tahammül edilmez retorikleriyle Ak Partiyi sıkıntıya düşürdüğü için de azledilmiştir. Bugün, aynı Davutoğlu’nun boynuna küresel aktörler tarafından bölücülük davulu asılmıştır. Davulun tokmağı, bazen Washington’da bazen de Pensilvanya’dadır.

 

DAVUTOĞLU PARTİSİNİN İSMİNİ VE AMBLEMİNİ YANLIŞ SEÇTİ

 

Defolarını, veballerini ve günahlarını amblemlerindeki çınar yaprağıyla örtmeye çalışan Ahmet Davutoğlu bizce partisinin adını yanlış seçmiştir. “Gelecek” yerine “Bölecek Partisi” ismini tercih etmeliydi. Amblem olarak da “Türkiye haritasını kesen bir makas” veya “bir ağacın gövdesini budayan çekiçsiz orak” daha isabetli olurdu. Bir zamanlar çokça boş konuştuğu, kafa şişirdiği ve temelsiz senaryolarla kamuoyunu meşgul ettiği için “Davuloğlu” unvanını da alan Ahmet Davutoğlu’dur.

 

DAVUTOĞLU'NUN VARACAĞI SON MENZİL MECLİS DEĞİL MAMAK ÇÖPLÜĞÜDÜR

 

Gelecek Partisi Batman İl Başkanı, Davutoğlu'nun Kürt açılımını bütün çıplaklığıyla açıklayarak; "Kürtler için Mesut Barzani ne ise A. Öcalan da odur" diyebilmiştir. Velhasıl, yarını olmayan ”Gelecek Partisi” ve onun bezirgânbaşı için ne söylense, ne yakıştırılsa yeridir. Ancak bize göre değişmez hakikat şudur: Geleceği bölecek kervanı; zillet ittifakına erzak ve cephane ulaştırmak, gelecek seçimlerde Cumhur İttifakına kaybettirmek üzere Pensilvanya’da yüklenip yola çıkarılmıştır. Serok Ahmet’in başını çektiği kervanın yükü, millet nezdinde mezbele hükmündedir; varacağı son menzil de yüce Meclis değil, Mamak çöplüğüdür.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı, Semih Yalçın, randevu talebi, Davutoğlu, yeni isim ve amblem, gelecek, bölecek, sert tepki, MHP, Devlet Bahçeli
Yorumlar
Haber Yazılımı