MHP Türkeş'i İstismar Edenlere Karşı Harekete Geçti
Haber Detayı
06 Aralık 2021 - Pazartesi 11:37 Bu haber 965 kez okundu
 
MHP Türkeş'i İstismar Edenlere Karşı Harekete Geçti
MHP, Başbuğ Alparslan Türkeş'in isminin istismar edilmesi eylemlerinin artması üzerine harekete geçti.
MHP Haberi
MHP Türkeş'i İstismar Edenlere Karşı Harekete Geçti

MHP'ye ihanet edenlerin buluştuğu platformlarda Başbuğ Alparslan Türkeş'in isminin istismar edilmesi eylemlerinin artması üzerine harekete geçen MHP, Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı adını taşıyan yeni bir vakıf kurmaya karar verdi. Yeni bir vakıf kurulması kararıyla ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MHP ve Ülkücü Hareket'e düşmanlık eden muhaliflerin, Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismini istismar etmesine daha fazla müsade etmeyeceklerini söyledi.

 

MHP'NİN YENİ BİR VAKIF KURMA KARARI

 

Kurucu Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından MHP ve Ülkücü Hareket’e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine, partimizce harekete geçilmiştir. Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü gerçek varisleri ve sahipleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması kararlaştırılmıştır. Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Akademisi Vakfı, adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır. Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır.

 

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN İSTİSMAR EDİLMESİNE İZİN VERİLMEYECEK

 

TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş’i ve onun banisi olduğu Ülkücü Hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir. Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasına müsaade edilmeyecektir. Böylece; MHP’nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareketin tarihî misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır. Merhum Alparslan Türkeş’in gerçek ailesi, MHP camiası ve Ülkücü Harekettir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’te kan bağı değil; can ve inanç bağı, aidiyet hissi ve bilinci esastır.

 

ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN GERÇEK EVLATLARI MHP MENSUPLARI VE ÜLKÜCÜLERDİR

 

Alparslan Türkeş’in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve Ülkücülerdir. CHP’li Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral’e hizmet eder hâle gelen mevcut vakfı, hiçbir Ülkücü kabullenemez. Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP’nin siyaset değirmenine su taşıyan ve İP Müdiresi Meral Akşener’in kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz. MHP camiası ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili, Semih Yalçın, Başbuğ Alparslan Türkeş, Vakıf kurma, yeni bir vakıf, istismarcılara karşı, MHP, TATSAV
Yorumlar
Haber Yazılımı