Haber Detayı
08 Nisan 2021 - Perşembe 19:49 Bu haber 3345 kez okundu
 
MHP'li İsmail Özdemir'den 12 Kötü Adam Tepkisi
MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, çözüm sürecindeki 12 Kötü Adamın yeniden hortlamasına tepki gösterdi.
MHP Haberi
MHP'li İsmail Özdemir'den 12 Kötü Adam Tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin AYM’nin kapatılması ve darbe çağrısı yapan emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesi çağrısından sonra 12 kötü adamın Polis Akademesi'nde ağırlanmasını hatırlatması üzerine ilk ses veren Oral Çalışlar'a tepki gösteren MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, 12 kötü adamdan birisi olan Oral Çalışlar gibilerin, karanlık maksatları için kullandıkları kelimeler ardına sığınarak kötü emellere yol açma vazifesine varlık gayelerini adadıklarını söyledi.

 

BİLDİRİYİ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK TANIMLAMA TELAŞINA DÜŞENLER

 

Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğüne kast eden eylem ve söylemler konusunda her zaman ismi baş sıralarda geçen Oral Çalışlar'ın aleni darbe çağrısı yayımlayan emekli amirallerle ilgili "Siyasetin yolunu kapatmayalım" söyleminde bulunması art niyet sahiplerinin bir örneği.  Ona ve türevlerine kalsa bu bir darbe çağrısı değilmiş! Hadi oradan! Meseleyi ifade özgürlüğü olarak tanımlama telaşına düşenlerin zamanlama, içerik ve kapsam itibarıyla malum çağrıyı farklı kılıfa büründürme çabaları beyhudedir. CHP suçüstü yakalanmış, İP debelenmektedir.

 

MALUM BİLDİRİ HUKUK GASPI VE MİLLİ İRADEYE DOĞRULTULMUŞ SİLAHTIR

 

Emekli amirallerin, ülkenin huzur ve istikrarını hedef alan malum tutumları ifade özgürlüğü ile tanımlanamaz. Demokrasinin gereği olarak bunun karşısında durmak siyasetin yolunu kapatmak değildir. Bilakis herkesin, demokratik sınırlar çerçevesinde yerini ve haddini bilmesidir. Kimse meseleyi sulandırmasın. Millete, milli iradeye parmak sallama cüreti taşıyanları meşru göstermeye kalkmasın.104 emekli amiralin çağrısı bal gibi darbe çağrısıdır. Bu bildiri demokrasiyi hedef alan torpidodur. Malum bildiri hukuk gaspı, milli iradeye doğrultulmuş silahtır.

 

BAHÇELİ 12 KÖTÜ ADAMI GÜNDEME GETİRİNCE İLK SES ORAL ÇALIŞLAR'DAN GELDİ

 

Oral Çalışlar’ın bugünkü köşesinde gördüğümüz üzere, Sayın Genel Başkanımızın aziz milletimizle paylaştığı AYM’nin kapatılması ve darbe çağrısı yapan emekli amirallerin rütbelerinin sökülmesi gerektiği yönündeki beyanları kendisini ve türevlerini de elbette rahatsız edecektir. Oral Çalışlar, 12 kötü adamdan birisidir! Sayın Genel Başkanımız bu haftaki TBMM Grup Toplantısı’nda AYM başkanının 2009 yılında 12 kötü adamı Polis Akademisi’nde nasıl ağırladığına dikkat çekince ilk ses Oral Çalışlar’dan gelmiştir.

 

BİZİM ÇAĞRIMIZ SÖZDE DEMOKRASİ HAVARİLERİNİN MASKESİNİ DÜŞÜRDÜ

 

Bizim çağrımız Türk Milleti’ni umutlandırır, umutlandırıyor. Türkiye’nin milli birlik ve bütünlüğünün korunarak daha da gelişmesi yolunda iyi niyet sahibi her çevreye de ümit olur, oluyor. Ancak teröristler, terör seviciler ve Türkiye ile hesaplaşma arzusu güdenler çağrılarımızdan elbette umutsuzluğa kapılır, çaresizlik girdabına hapsolur. Sözde demokrasi havarileri süslü kelimeler ardına sığınarak kendi habis niyetlerini gizleyemezler, "maskeleri" daima düşer.

 

KARANLIK MAKSATLARI İÇİN KELİMELER ARDINA SIĞINARAK KÖTÜ EMELLERİNE YOL AÇARLAR

 

Bu durum kimse için şaşırtıcı değildir. “Siyasetin Yolunu Kapatmayalım” çağrısında bulunan Oral Çalışlar ve türevlerinin bir gün olsun toplumu ve siyaseti terörize edenleri, terör örgütleriyle kol kola yürüyüp, suni ve tabi bağlantılı olanları eleştirdiğine rastlayamazsınız. Çünkü inanmadıkları ama sadece karanlık maksatları için kullandıkları kelimeler ardına sığınarak kötü emellere yol açma vazifesi güderler. Varlık gayelerini adeta bu yola adamışlardır.

 

BİLDİRİCİLER EN AĞIR CEZAYA ÇARPTIRILMALIDIR

 

Sizler kötüsünüz, kalbinizin kiri kaleminizden bu yüzden damlıyor. Hem tarih hem de bugünler herkesin hangi amaçta olduğuna şahittir. Zehir saçan dilleriyle birilerinin hukukun siyasallaştığı iddiasında bulunmaları içerideki teröristlere yeniden alan açma maksadıdır. MHP'nin 104 emekli amiralle ilgili tutumu ve çağrısı çok açık ve nettir. İbreti alem için, 104 emekli amiralin rütbeleri sökülmelidir. Emeklilik hakları ellerinden alınmalı, emekli maaşları kesilmelidir. Bildiriyle ilgili adli ve idari soruşturma derinleştirilerek tekemmül ettirilmelidir. Arkasında kim var, önünde kimler duruyor, alayı ortaya çıkarılmalı ve milletimize teşhir edilmelidir.

 

Açıklama yok.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı, İsmail Özdemir, çözüm süreci, 12 Kötü Adam, yeniden hortlaması, tepki gösterdi, kirli emelleri, sözde demokrasi havarileri
Yorumlar
Haber Yazılımı