MHP'li Başkan Çay Fabrikatör Gibi Üretim Yapıyor
Haber Detayı
29 Eylül 2021 - Çarşamba 13:20 Bu haber 1530 kez okundu
 
MHP'li Başkan Çay Fabrikatör Gibi Üretim Yapıyor
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, mazot hariç hiçbir ihaleye girmeden tüm gereksinimlerini Belediye atölyesinde üretebildiklerini söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Başkan Çay Fabrikatör Gibi Üretim Yapıyor

MHP'nin Üretken Belediyecilik anlayışıyla hareket ederek Belediye bünyesine fabrika gibi üretim yapan bir atölye kuran Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Pozantı'nın en iyi demirci, kaynakçı, marangoz, elektrikçi ve boyacı ustasının çalıştığı atölyede, mazot hariç hiçbir ihaleye girmeden tüm gereksinimlerini üretebildiklerini söyledi.

 

POZANTI BELEDİYESİ'NİN ATÖLYESİ FABRİKA GİBİ ÇALIŞIYOR

 

Pozantı’nın en iyi demirci, kaynakçı, marangoz, elektrikçi ve boyacı ustasını ekibine dâhil eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ucuz maliyetle kaliteli çeşit çeşit ürünler yaptırıyor. Hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Başkan Çay’ın ekibi, belediyenin neredeyse bütün projelerini yapacak beceriye sahip. Son olarak, bölge turizmine büyük katkı sunacak olan ve Pozantı’yı birkaç basamak yukarı çıkaran Belemedik Bungalov Evlerin yüzde 100’ünü bu ekip yaparak, ustalıklarını tescillemişlerdi.

 

ATÖLYEDE NELER YOK Kİ?

 

Atölye ekibi personeli ilk olarak Başkan Çay’ın talimatları doğrultusunda üzeri kapalı kameriyeler yapmıştı. Kameriyeleri Pozantı merkezdeki Atatürk Kültür Merkezi yanına yaptırdığı bin 750 metrekare taş teras parka koyduran Başkan Çay, vatandaşların dinlenebileceği ferah bir alan oluşturdu. Pozantı Belediyesi atölye ekibinin yaptığı kameriyelerin 4 tanesi Çukurova Üniversitesi Onkoloji Hastanesi bahçesine, 2 tanesi de Karataş Belediyesi’ne hediye edilerek, bölgenin ihtiyacına da katkı sunuldu. Kameriyelerle çalışmalarına başlayan atölye ekibi, 3 kişilik banklar, piknik alanlarına yerleştirilen çift oturaklı masalar, dereleri birbirine bağlayacak demir ve ahşaptan oluşan köprüler, çalışma masaları ve daha birçok ürünü başarıyla yaparak kaliteli işleri ucuza mal ederek tasarruf sağladılar.

 

MAZOT HARİÇ TÜM GEREKSİNİMLERİMİZİ ÜRETEBİLİYORUZ

 

Pozantı Atölye Ekibinin çalışmasını ve gayretlerini takdir ettiğini belirten Belediye Başkanı Mustafa Çay, mazot hariç hiçbir ihaleye girmeden tüm gereksinimleri üretebilen Atölye ekibindeki personeline teşekkür eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ''Mensubu bulunduğum MHP'nin ‘Üretken Belediyecilik’ anlayışından sapmadan, çalışma ve projelerimize devam ediyoruz. Artık Pozantı dışarıdan ürün almıyor, dışarıya ihale yaptırmıyor. Tüm ihtiyaçlarımızı biz üretiyoruz. Atölyemizde yapılan üzeri kapalı kameriyelerden geçtiğimiz ay ilçemdeki tüm mahallelere 2‘şer adet göndererek, muhtarların öncülüğünde vatandaşların yoğun olduğu uygun alanlara yerleştirdik. Yaptığımız ürünleri sosyal medyada paylaştığımızda vatandaş bize mesaj atıyor; ‘Parası neyse verelim, lütfen bu üründen biz de istiyoruz’ diyorlar. Açıkçası bu olumlu geri dönüşler beni ve ekibimi ziyadesiyle mutlu ediyor. Şimdilik dışarıya herhangi bir satışımız yok. Lakin ilçemin gereksinimlerini tamamladıktan sonra ucuz maliyetle ortaya koyduğumuz kaliteli ürünleri satışa da çıkarabiliriz.'' dedi.

 

Resim

 

Resim

 

Açıklama yok.

 

Resim

 

Resim

 

 Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pozantı, Mustafa Çay, Üretken Belediyecilik, MHP, fabrika gibi üretim, Adana
Yorumlar
Haber Yazılımı