Haber Detayı
29 Ağustos 2020 - Cumartesi 21:58 Bu haber 13895 kez okundu
 
Bahçeli'nin Talimatıyla Ülkücüler Sokağa İnecek
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 9 Eylül 2020 tarihinde İzmir’de düşmanın denize döküldüğü yere kadar Ülkücülerin yürüyüş yapacağını söyledi.
ÜLKÜCÜ Haberi
Bahçeli'nin Talimatıyla Ülkücüler Sokağa İnecek

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yunanistan ve arkasındaki zalim efendilerinin 12 Ada meselesinde Türkiye'nin çevresini kuşatmak isterken sessiz kalamayacaklarını belirterek, Dokuzuncu Ayın Dokuzunda Saat Dokuzda İzmir’de düşmanın denize döküldüğü muhit ve mıntıkaya kadar, Ülkücülerin yürüyüş yapacağını söyledi.

 

ON İKİ ADA MESELESİ TÜRK MİLLETİNİN KANAYAN YARASIDIR

 

Oniki Ada’nın coğrafi, siyasi ve diğer özellikleri hesaba katılarak hukuken tekraren ele alınması konusundaki açıklamalarını tekrar değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Oniki Ada meselesi Türk milletinin kanayan yarasıdır. Bu adalar haksız, hayasız ve hukuksuz şekilde elimizden alınmıştır. Oniki Ada’nın statüsü tekrar değerlendirilmelidir. Yunanistan ile aramızdaki Ege sorunu aslında Oniki Ada sorununun yeni bir boyut kazanmasından başka bir şey değildir. Türkiye’nin egemenlik hakları ve milli güvenliği adalar üzerinden tehdit edilmektedir. 1923 Lozan ve 1947 Paris Antlaşmalarına göre askerden arındırılması gereken 23 adanın 16’sı hızla silahlandırılmış, cephaneliğe dönüştürülmüştür. Bu yanlıştır, gaflettir, hatta hıyanettir.'' dedi.

 

YUNANİSTAN VE ARKASINDAKİ ZALİM EFENDİLERİ ÇEVREMİZİ KUŞATMAK İSTEDİ

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Özellikle silah ve asker yığılması Oniki Ada’yı daha da tartışmalı hale getirmiş, uluslararası antlaşmaların meşruluğu ihlal ve hatta imha edilmiştir. Yunanistan ve arkasındaki zalim efendileri çevremizi kuşatmak isterken Oniki Ada’nın hukuki statüsünü temelden dinamitlemişler, bu adaların mülkiyet boşluğunu belgelemişlerdir. Türkiye’nin Oniki Ada üzerinde hakkı vardır, sözü vardır, anıları vardır, çıkmayacak izleri vardır. 1912 yılından bugüne karar geçen süreyi ve yaşananları dikkate aldığımızda Oniki Ada üzerindeki haklarımızı inkar ve ihmal etmek milli ruha tamamıyla aykırıdır.'' dedi.

 

ÜLKÜCÜLER 9 EYLÜL TARİHİNDE İZMİR'DE YÜRÜYÜŞ YAPACAK

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Bizim konuyla ilgili çalışma ve değerlendirmelerimiz devam edecektir. Elbette yapacaklarımız ve söyleyeceklerimiz sırasıyla kamuoyuyla paylaşılacaktır. İlk etapta hedefimiz şudur. Dokuzuncu Ayın Dokuzunda Saat Dokuzda, yani 9 Eylül 2020 günü, İzmir’de düşmanın denize döküldüğü muhit ve mıntıkaya kadar, Oniki Adayı temsilen teşkil edilecek oniki heyetin her birinde seksen bir Ülküdaşımın bulunması suretiyle istiklal için kararlılık yürüyüşü yapacağız. İnanıyorum ki, Ülkücü Türk gençliği bugünden itibaren gerekli tüm hazırlık ve çalışmayı heyecanla temin edecektir. Unutulmasın ki, hakkımızdan vazgeçersek şerefimizden oluruz. Şeref ise bir milletin can damarı, varlık senedi, beka meselesi, onur payesidir.'' dedi. 

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkücüler yürüyecek, Ülkücüler sokağa inecek, Ülkücü Hareket, İzmir yürüyüşü
Yorumlar
Haber Yazılımı