Haber Detayı
14 Eylül 2020 - Pazartesi 21:09 Bu haber 1865 kez okundu
 
Bahçeli'den Salgınla İlgili Kötümserlik Aşılayanlara Tepki
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Coronavirüs salgınıyla mücadele edilirken kötümserlik salgınına karşı da uyanık olunması gerektiğini söyledi.
MHP Haberi
Bahçeli'den Salgınla İlgili Kötümserlik Aşılayanlara Tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Coronavirüs salgınıyla mücadele edilirken kötümserlik salgınına karşı da uyanık olunması gerektiğini belirterek, Devletin ve vatandaşların Coronavirüsle mücadele ettiği bir dönemde kötümserlik aşılamanın iyi niyetli bir davranış olmadığını ve Coronavirüs tedbirlerine kasıtlı olarak uymayarak hastalığı yayanların vebal altında olduğunu söyledi.

 

CORONAVİRÜS SALGINI SINIR TANIMIYOR BİR ENGELE DE TAKILMIYOR

 

İnsanlığa musallat olan yeni tip Koronavirüs salgını sınır tanımıyor, hiçbir ülkeyi takmıyor, herhangi bir engele de takılmıyor. Yayıldıkça yayılıyor, ihmal ve tedbirsizliklerden etap etap istifade ederek insan bedenine tutunuyor, sonra da ağır sonuçlara neden oluyor. Dünya büyük bir felaketin yükünü kaldırmaya çalışıyor. Salgının önünü kesmek, virüsün bulaşıcılığını önlemek, hastalığı kalıcı ve köklü tedavi etmek için yoğun emek ve mesai sarfediliyor. İnanıyorum ki beklenen günler gelecek, şifa insanlıkla buluşacaktır.

 

CORONAVİRÜS SALGINI KADAR KÖTÜMSERLİK SALGININA KARŞI DA UYANIK OLMALIYIZ

 

Karamsarlığa gerek yoktur. Bir kaşık suda fırtına koparmaya lüzum yoktur. Elbette hastalığı ciddiye almak lazımdır, ancak salgına dikkat ettiğimiz kadar kötümserliğin salgınına karşı da uyanık olmak zorundayız. Yeter ki kurallara uyalım, yeter ki duyarlı olalım. Maskesi kolunda gezen, sosyal mesafeyi askıya alan, temizlik  şartlarını ihlal edenler başkalarının yaşama hakkını riske attıklarını görmek mecburiyetindedir. Tavsiye edilen kurallara bilerek ve kasten uymadan toplum hayatına karışanlar insan sağlığını hiçe sayan vicdansızlardır.

 

KURALLARA UYMAYANLAR VEBAL ALTINDADIR VE SUÇLUDUR

 

Eğlence merkezlerinde, gece kulüplerinde, düğünlerde, toplu taşıma vasıtalarında maske takmadan mesafe koymadan sorumsuzca hareket edenlerin virüsün bulaşmasına destek oldukları, insan ve toplum sağlığına kast etmeleri feci bir vebaldir. Nefes alma hakkını gasp edenler suçludur. Ülkemizde Korona virüse karşı olağanüstü bir mücadele sergilenmektedir. Bu yalın gerçeği inkar edip açıklanan rakamları yalanyanlar ne biliyorsa açıklamak durumundadır. Vatandaşlarımızın aklını karıştırmak, güvensizliği kamçılamak, şüpheleri kabartmak utanmazlığın daniskasıdır.

 

HER KONUNUN UZMANI KESİLEN CAHİL UZMANLARA DİKKAT EDİNİZ

 

Şu yarım aydınlara bakınız! Her konunun uzmanı kesilen cahil uzmanlara lütfen dikkat ediniz. Bunlar ki, virüs allamesi kesilmişler, televizyon ekranlarında adeta dedikodu borsası kurmuşlar! Gece gündüz Türkiye’nin KOVİD-19’la mücadelesini karalıyorlar. Ayıptır, yazıktır! Virüsü bilmezler, tıptan anlamazlar. Alakasız oldukları her konuda bilirkişiliğe kalkışırlar. Tek yaptıkları insanlarımızın moral seviyelerini aşağı çekmek, öldük, bittik, tükendik fitnesini rüzgar gibi estirmektir. Milletimiz bu kifayetsiz muhterislerden bıkmış usanmıştır.

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ AZMİNİ KIRMAK İÇİN UĞRAŞANLAR AHLAKSIZLIK HASTALIĞINA YAKALANMIŞTIR

 

Türkiye’nin KOVİD-19’a yenilmesini, devlet ve toplum hayatının felç olmasını şifreli sözlerle temenni edenlerin alçak bir heves içinde oldukları aşikardır. Sağlık çalışanlarımızın azmini kırmak için kollarını sıvayanlar tedavisi imkansız ahlaksızlık hastalığına yakalanmışlardır. Sağlık Bakanımız muazzam bir dirayetle çalışıyor. Doktorlarımız, hemşirelerimiz, diğer tüm sağlık personelimiz fedakarlıkla görevlerini ifa ediyorlar. Onlara ne kadar şükran duysak azdır. Her şeyin en iyisine layık oldukları tartışma götürmez bir gerçektir.

 

DEVLET SALGINLA MÜCADELE EDERKEN KÖTÜMSERLİK AŞILAMAK İYİ NİYETLİ DAVRANIŞ DEĞİLDİR

 

Virüse teslim olmayacağız. Devletimiz ve hükümetimiz meseleyi çoktan kavrayarak musibeti bertaraf etmek amacıyla seferberlik ruhuyla çabalamaktadır. Buna saygı duyup destek vermek varken kötümserlik aşılamak iyi niyetli ve dürüst bir tavır değildir. Ayrıca görevlerini üstün bir vatan sevgisiyle yapan polislerimize ve diğer bütün güvenlik güçlerimize hakarete yeltenenler de virüs kadar tehlikelidir. Hiç kimsenin zor şartlar altında vazife yapan kahramanlarımızı suçlamaya ve saldırmaya hakkı yoktur. Her gün şehit verdiğimiz şu günlerde, devletimizin mücadele kararlılığını sorgulamak Türkiye düşmanlarını sevindirecektir. Bu vesileyle vatan ve millet için toprağa düşen aziz şehitlerimize, KOVİD-19’dan dolayı hayatlarını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.

 

ÖNCE TEDBİR ALALIM SONRA DA TEVEKKÜL EDELİM

 

Her ne kadar virüse karşı CHP Genel Başkanı’nın dile getirdiği gibi parlak bir görüşümüz(!) yoksa da, maske-mesafe ve temizlik kurallarına harfiyen uymak önceliğimiz olmalıdır. Bu gecenin sonunda güzel bir günün bizi beklediğine inanalım, itimat edelim. Akif’in dediği gibi, “Yeis haramdır, yeis küfürdür.” Önce tedbir, sonra da tevekkül diyelim. Kendi aklımızı kullanacak cesareti gösterip duanın gücüyle birbirimize kenetlenelim. Emin olunuz, başaracağız, bu Korona günlerini geride bırakacağız.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli, coronavirüs salgını, kötümserlik salgını, uyanık olunmalı, cahil uzmanlar, kötümserlik aşılayan, vebal altında
Yorumlar
Haber Yazılımı