Haber Detayı
01 Mayıs 2021 - Cumartesi 17:43 Bu haber 986 kez okundu
 
Bahçeli'den Oyun ve Tahriklere Karşı Dikkat Uyarısı
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, karanlık mahfillerin oyun ve tahriklerine karşı her zaman uyanık olunması gerektiğini söyledi.
MHP Haberi
Bahçeli'den Oyun ve Tahriklere Karşı Dikkat Uyarısı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün ideolojik ve siyasi önyargılara hapsedilmemesi gerektiğine dikkat çeken MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, emek ve emekçilerle ilgili istismar planı yapan karanlık mahfillerin oyun ve tahriklerine karşı her zaman uyanık olunması gerektiğini söyledi. 

 

EMEK İNSANDAN AYRILAMAZ VE AYRI GÖRÜLEMEZ BİR DEĞERDİR

 

Emek, insandan ayrılamaz ve ayrı görülemez bir değerdir. Emek verilmeden, emek harcanmadan, emeğin karşılığı alınmadan hiçbir iş ya da çalışma sürecinin hayrından, saygınlığından, safiyetinden, saadet ve sahiciliğinden ahlaki ve manevi temelde bahsedilemez. Emek insandır. Zahmetsiz rahmet elbette olmaz. Zahmete katlanıp rahmeti hak eden temiz ve duru emektir. Biliyor ve inanıyoruz ki, alın teriyle elde edilmiş kazanç hem helal hem de kutsaldır. Bu zaviyeden baktığımızda emek demek helal duruş, helal duyuş, helal durum demektir.

 

1 MAYIS'I İDEOLOJİK VE SİYASİ ÖNYARGILARA HAPSETMEK EMEKÇİLERE HAKSIZLIKTIR

 

Emeği sırf ekonomik kategoriye indirgemek, teorilerle izah etmek, mübadele ve mücahede çerçevesinde ele almak bir tarafı eksik bırakacaktır. Emek, emekçiyle anlamlı ve bütündür. Manevi yönü en az maddi yönü kadar önemli, hatta önceliklidir. Emek hayatın denge ve dinamiğidir. 1 Mayıs’ı ideolojik ve siyasi önyargılara hapsetmek, marjinal ve yasa dışı örgütlerin ihanet zemini olarak görmek emekçilerimize büyük bir haksızlık ve husumettir. Emeğin fikri değerinde saklıdır. Emekçinin fazileti alın terindedir. Kavga ve karışıklık arayanların ne fikri ne de fazileti söz konusudur.

 

OYUN VE TAHRİKLERE KARŞI HER ZAMAN UYANIK OLMAK ŞARTTIR

 

KOVİD-19 tedbirleri kapsamında 17 Mayıs’a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı karanlık mahfiller belki aradıkları fırsatı bulamadılar, ancak emek ve emekçilerle ilgili istismarlarını da her müsait ortamda göstermeleri kuvvetle muhtemeldir. Bunların oyun ve tahriklerine karşı her zaman uyanık olmak şarttır. Emeğin ve dayanışmanın gününü eşkıyalığın ve dalaletin ortamı haline getiren odaklara aziz milletimiz müsaade etmeyecektir.

 

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ'NÜ TEBRİK EDİYORUM

 

Bu vesileyle emekçilerimizi gönülden selamlıyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Beden, kol ve kafa gücüyle çalışan her emekçimizi, her işçimizi hasretle kucaklıyorum. Emek erdemdir, ekmektir, rızıktır, nimettir. Ne mutlu vatan ve millet sevgisiyle geleceği inşa eden, bu şuurla hayatını kazanan fedakâr emekçilerimize. Rabbim işlerini kolay etsin. Cenab-ı Allah buyuruyor ki: “Biz her insanın kaderini kendi çabasına bağlı kıldık.”  Yüreğiyle çalışan ve üreten hiç kimse yalnız değildir.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkanı, Devlet Bahçeli, karanlık mahfiller, 1 Mayıs, işçi bayramı, Emek ve Dayanışma Günü, kutlu olsun, oyun ve tahrik, ekmek, rızık, nimet, ideoloji
Yorumlar
Haber Yazılımı