Haber Detayı
28 Kasım 2020 - Cumartesi 20:12 Bu haber 5371 kez okundu
 
Ak Parti'li Belediye Başkanı Görevinden İstifa Etti
Ak Parti'li Belediye Başkanı görevinden istifa etti.
SİYASET Haberi
Ak Parti'li Belediye Başkanı Görevinden İstifa Etti

Sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa eden Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın, Belediye Başkanlığı görevinden istifa edişiyle ilgili dilekçesini Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin'e sundu.

 

SİVEREK BELEDİYE BAŞKANI ŞEHMUS AYDIN İSTİFA DİLEKÇESİNİ VERDİ

 

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın'ın görevinden istifa etmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, ''Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden ayrılmak için dilekçesini Valiliğimize sunmuştur. Konuyla ilgili İçişleri Bakanlığımızın da bilgileri var. Bundan sonraki süreçte belediye başkanı istifasını verdiği için 1. başkan vekili süreç tamamlanıncaya kadar vekaleten belediye başkanlığına bakacak. Bugün tarihi itibariyle biz meclisi Valilik olarak 5393 sayılı Belediye Kanunu'na göre 10 gün içerisinde toplantıya davet edeceğiz. Bir aksilik olmazsa perşembe günü meclis toplanmış olacak ve meclis kendi içerisinde Belediye Kanunu'nun seçim usulünü işletmesi suretiyle belediye başkanı seçimi gerçekleştirecek. Hayırlara vesile olmasını diliyoruz, Şehmus Başkana da Siverek'e yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz, sağlık ve afiyet diliyoruz.'' dedi.

 

Resim
 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siverek Belediye Başkanı, Şehmus Aydın, istifa etti, görevinden istifa etti, sağlık nedeniyle, Şanlıurfa, Siverek Belediyesi
Yorumlar
Haber Yazılımı