Haber Detayı
08 Eylül 2020 - Salı 13:47 Bu haber 4474 kez okundu
 
MHP'li Büyükataman'dan MHP'yi Anlamak İstemeyenlere Uyarı
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin önerisini dinlemek ve anlamak istemeyenlere tepki gösterdi.
MHP Haberi
MHP'li Büyükataman'dan MHP'yi Anlamak İstemeyenlere Uyarı

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin idam cezasının tekrar getirilmesiyle ilgili önerisini dinlemek ve anlamak istemeyenlere tepki göstererek, MHP'nin idam cezasının tekrar getirilmesi karşısında paniğe kapılanları anladığını ancak muhalefetin bu konuda Avrupa Birliği'ni işaret etmesi ve bu teklifi FETÖ'ye gizli af olarak değerlendirmesinin ucubelik olduğunu söyledi.

 

MHP'Lİ BÜYÜKATAMAN'DAN DİNLEMEK VE ANLAMAK İSTEMEYENLERE 

 

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, 2 Eylül 2020 tarihinde Türk milletinin karşı konulamaz bir beklentisi hâline gelen idama dair bazı açıklamalarda bulunmuştur. Açıklama, maksadını gayet sarih bir şekilde ortaya koyduğu hâlde belli siyasi çevreler ve bunların maaşlı kalemleri Sayın Genel Başkanımızı hedef alan bir karalama kampanyası başlatmışlardır. Türkiye’de kadına ve çocuklara yönelik artan cinsel istismar ve vahşice işlenen cinayetler durmak yerine her geçen gün tahammül edilemeyecek sınırlara ulaşmaktadır. “Bu kadarı da olamaz.” dediğimiz vahşilikler, maalesef sıradanlaşmaya başlamıştır. Oysa her gün yeni bir çığlık; yüreğimizi yakmakta, uykularımızı kaçırmakta, vicdanı olanların vicdanını sızlatmaktadır.

 

HAİNCE HAZIRLIKLARI GÖRMEZDEN GELMEK ÜLKEYE İHANETTİR

 

Diğer yandan Türkiye’nin kalkınma hamlelerini sekteye uğratmak isteyenlerin, Türkiye’yi demokrasi dışı yöntemlere başvurmak suretiyle dize getireceğini zanneden çevrelerin, FETÖ benzeri yapılanmaları paravan olarak kullanıp Anayasal düzeni ortadan kaldırma hazırlıklarını görmezden gelmek ülkeye en büyük ihanettir. 

 

MHP'NİN TEKLİFİ KARŞISINDA PANİĞE KAPILDILAR

 

Sayın Genel Başkanımız açıklamasında Türk Ceza Kanunu’nda yer alan “Çocukların Cinsel İstismarı”, “Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar” ve “Cebir ve Şiddet Kullanarak Anayasa’nın Öngördüğü Düzeni Ortadan Kaldırmaya Çalışmak” suçlarına idam cezası getirilmesini bir zorunluluk olarak gördüğünü belirtmiştir. Muhakkak ki yargı, cezanın uygulanmasında ölçülülük ilkesine bağlı kalmak suretiyle işlenen suç ve verilen ceza dengesini tartacak bir teraziye sahip olacaktır. Yaptığının yanına kâr kalacağını düşünen vahşilerin ve Anayasal düzeni cebir ve şiddetle yıkma hayali kuran düzenbazların Milliyetçi Hareket’in bu teklifi karşısında paniğe kapılması anlaşılabilir bir durumdur.

 

AVRUPA BİRLİĞİ'NİN İŞARET EDİLMESİ UTANÇ VERİCİ BİR DURUMDUR

 

Anlaşılmaz olan ise CHP’nin başını çektiği ittifakın, Türk milletinin haklı beklentilerini dile getiren Sayın Genel Başkanımızın idamla ilgili talebine karşı yaklaşımlarıdır. Karşı çıkışlarının sebeplerini kamuoyu ile paylaşmak, varsa kangren hâlini almış bu soruna çözüm tekliflerini ortaya koymak; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni katil olarak göstermeye kalkan CHP’li yöneticilerin ve CHP’nin ipiyle kuyuya inen ittifak ortaklarının görevidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “tam bağımsızlık” mücadelesinden mandacılığa evrilen Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP’nin ve gayriresmî şubelerinin; toplumun huzuru, dirliği ve güvenliği söz konusu iken Avrupa Birliği’ni işaret etmesi kendileri açısından hem utanç verici hem de gayri samimidir. Partisini ve partililerini terör örgütünün siyasi uzantılarına topyekûn paravan yapanların idam yasasına önce şahsen destek vereceğini söyleyip ardından “brexit-trexit” sözleriyle konuyu Avrupa Birliğine bağlaması iradelerinin ipotek altında olduğunun en net kanıtıdır. 

 

TÜRK MİLLETİ İLE GÜREŞE TUTULMAYA KALKANLAR YENİLMEYE MAHKUMDUR

 

Tüm siyasetini toplumsal beklentileri suistimal üzerine kuranlar, idamın da bu maksatla gündeme getirildiği iddiasıyla konuya kendi çözümsüz ve sonuç odaksız politikaları açısından yaklaşmaktadır. Şehirlere bombalar yağarken sıvışacak yer arayanların bugün mikrofonlar karşısındaki sahte pehlivanlıkları güreş meydanına çıkıncaya kadardır. Türk milleti ile güreşe tutuşmaya kalkanlar yenilmeye mahkûmdur.

 

İDAM MESELESİNİ FETÖ'YE GİZLİ AF OLARAK DEĞERLENDİRMEK UCUBELİKTİR

 

Toplumun kanayan yaralarına ilaç vermek yerine, yarayı açanların menfaatlerini önceleyenlerin FETÖ’ye gizli af ve erken seçim yatırımı iddiaları tıpkı siyasetleri gibi ucubeliktir. Bir çözüm önerisi olmayanların içi boş söylemleri, Türkiye’nin ayağına zincir vurma maksadını taşımaktadır. Büyük Türk milleti bu zincirleri kıralı, zincirlerin sahiplerine tarihî ders vereli çok zaman geçmemiştir. Yenilen pehlivanın güreş hevesi beyhudedir, sonuç değişmeyecektir.

 

Resim

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Sekreteri, İsmet Büyükataman, Devlet Bahçeli, idam cezası, tekrar getirilmeli, anlamak istemeyenler, MHP Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı