Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 18:54 Bu haber 1562 kez okundu
 
MHP'li Başkan Çay Kayak Merkezi'nden Vazgeçmedi
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, yoğun kar yağışından sonra Elmalı Boğazı'na kayak merkezi yapılması çağrısını yeniden yaptı.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Başkan Çay Kayak Merkezi'nden Vazgeçmedi

Elmalı Boğazı'na kayak merkezi yapılmasıyla ilgili çaba göstermeye devam eden Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, bölgeye yağan kardan sonra kayak merkezi yapılması çağrısını yeniden yaptı.

 

BAŞKAN ÇAY KAYAK MERKEZİ YAPILMASINI İSTEDİĞİ ALANDA İNCELEMELERDE BULUNDU

 

Akçatekir Yaylasına 10 kilometre uzaklıkta bulunan ve bırakın arazi aracını otomobille bile gidilecek olan 175 bin hektarlık alana içerisinde bulunduğumuz hafta içerisinde 50 cm’ye yakın kar yağdı. Bizzat bölgeye giderek fotoğraf ve video çeken Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, çektiği videoyu sosyal medya hesabında paylaşarak 2 bin rakım üzerindeki bu muhteşem yerin devlet desteği ile kayak merkezi olup Adana ve Mersin’in turizmde cazibe merkezi olacağını belirtti.

 

POZANTI TURİZMDE ADANA'NIN PARLAYAN YILDIZI OLMAYA DEVAM EDECEK

 

Kayak merkezi yapılmasını istediği bölgede incelemelerde bulunduktan sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ''Pozantı Belediye Başkanı olarak bölgemizin bütün değerleri ilgi alanımda kalıyor. Pozantı, turizmde Adana’nın parlayan yıldızı olmaya devam edecek. Bizim inancımız odur ki! Akçatekir’e 10 km mesafede bulunan Elmalı Boğazı devletin yatırım desteği ile Çukurova Bölgesinde Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep için bir cazibe merkezi olacaktır. Kayak merkezinin ve kış sporlarının yanında, diğer zamanlarda yapılacak 3 veya 4 futbol sahası ile Türkiye’nin çok özel futbol takımları için kamp alanı olacak potansiyele sahip bir bölge.'' dedi.

 

ÇUKUROVA SEVDALISI HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUM

 

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ''2000 rakımın üzerinde etrafı tamamen ormanla kaplı ortada bomboş 175.000 hektarlık bir ova yatırım bekliyor. Adana Valimiz Sayın Süleyman Elban ve Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su işbirliği içerisinde Çukurova Kalkınma Ajansı olarak ya da Turizm Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığının destekleri ve yatırımcı İş Adamlarına fırsat verilerek bu proje gerçekleşebilir. Bizim derdimiz memleket, çabamız hizmet ve yöre halkına istihdam yaratacak bir güzellik. Bizim İnancımız tamdır. Çukurova Sevdalısı olan herkesten kamuoyu oluşturacak destek bekliyorum. Haydi hep beraber çağrıda bulunalım. 1/25.000’lik planları bile hazırlanmış, turizm bölgesi olarak resmi gazetede yayınlanmış, geçmişte Gülek Belediye Başkanı olan Sayın Mustafa Tekin Çelik Beyefendinin ciddi olarak yol aldığı bu projeyi desteklerinizle gerçek kılalım.'' dedi.

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pozantı Belediye Başkanı, Mustafa Çay, yoğun kar yağışı, Elmalı Boğazı, kayak merkezi, ısrar etti, hizmet için, çağrı yaptı, MHP, üretken belediyecilik
Yorumlar
Haber Yazılımı