Haber Detayı
03 Mart 2021 - Çarşamba 16:21 Bu haber 4345 kez okundu
 
MHP'li Avcı Cumhur İttifakı'nın Hedeflerini Açıkladı
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Cumhur İttifakı'nın ulaşmak istediği hedefler konusunda açıklamalarda bulundu.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı Cumhur İttifakı'nın Hedeflerini Açıkladı

MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, İl Başkan Yardımcıları İlhan Pehlivan ve Saim Azmaz ile birlikte Adana Ticaret Odası’nı ziyaret eden MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Başkan Atilla Menevşe’den ve Yönetimden pandemi sürecinde öne çıkan sorunları dinlediler.

 

SALGIN SÜRECİNDE TİCARET HAYATINDA YAŞANAN SIKINTILAR GÜNDEME GELDİ

 

ATO Başkanı Menevşe ve ATO’da temsil edilen mesleki sektör temsilcileri, yaklaşık bir yıldır devam eden pandemiden dolayı, Odaya kayıtlı esnaf, üretici ve ticaret erbabının zorluklar yaşadığını dile getirdiler. Devletin bu süreçte birçok destek sağlamış olmasına rağmen yeterli gelmediğini vurgulayan Menevşe ve sektör temsilcileri; özellikle faaliyetleri duran eğitim, servis, yeme-içme gibi alanları kapsayan hizmet sektörünün daha fazla etkilendiğini kaydederek destek istediler.

 

VARLI: DİLE GETİRDİĞİNİZ BAŞLIKLARI ÖNEMSİYORUZ

 

Finansal kaynaklara erişimde daha fazla kolaylık sağlanması, uzun vadeli kredi sunulması, yapılandırmalara ek zaman tanınması, vergilerin ötelenmesi, kısa çalışma ödeneğinin uzatılması gibi konularda dile getirilen başlıkları çok önemsediklerini belirten MHP Adana Milletvekili Muharrem Varlı, ''Şu bir gerçek ki söz konusu dönemde Devletimiz tüm imkânları seferber ederek hemen tüm kesimlere önemli ölçüde el uzattı. Elbette yeterli görülmeyebilir. Bazı kesimlerin daha fazla etkilendiği de doğrudur. Bunların hepsini TBMM’de ilgili komisyonlara ve yine ayrıca ilgili mercilere ulaştırıyoruz ve ulaştırmaya devam edeceğiz. Müsterih olun, gönlümüz bir. Hepimiz şehrimizin, ülkemizin daha güzel, daha müreffeh günlere ulaşmasını arzu ediyoruz, Devletimiz de bunun için çaba veriyor. MHP olarak her mağdur esnafın, üreticinin, ticaret erbabının; 83 milyonun yanındayız.'' dedi.  

 

BÜNYAMİN AVCI: CUMHUR İTTİFAKININ HEDEFİ MÜREFFEH BİR TÜRKİYE

 

Adana’nın sadece tarımda değil aynı zamanda sanayi ve ticarette de ülke ekonomisine katkı veren önemli bir il olduğunu, yaşanan, yaşanacak her olumsuzluğa kayıtsız kalmalarının mümkün olmadığını belirten MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ziyarette yaptığı konuşmada, ''Arkadaşlarımızla Adana’da sürekli geziyorum, küçük esnafımızı da, sanayicimizi de ziyaret ediyorum. Tüm Dünyada olduğu gibi ülkemiz de pandemiden etkilendi; bunu sahada görüyoruz ve birlikte yaşıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliklerinde Cumhur İttifakı’nın tüm hedefi ülkemizi her alanda daha güçlü hale getirmek, milletimizin refahını artırmaktır. Birlikte mutlaka bunu başaracağız. Uygulanacak yeni normalleşme adımları eğitimden, tarıma, ticaret hayatına kadar her alanda olumlu katkı yapacak ve inanıyorum ki kısa zamanda hayatımıza yansıyacaktır. Tüm zorlukları birlikte aşacağız ve her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.'' dedi.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Adana Milletvekili, Muharrem Varlı, MHP Adana İl Başkanı, Bünyamin Avcı, Saim Azmaz, İlhan Pehlivan, ATO Başkanı, Atilla Menevşe, Ticaret odası, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı