Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 12:15 Bu haber 3171 kez okundu
 
MHP'li Avcı: Başbuğ Türkeş'in Emaneti Korunacak
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, Başbuğ Alparslan Türkeş'in emaneti olan MHP ve Ülkü Ocakları'nı Lider Devlet Bahçeli önderliğinde can pahasına korumaya yeminli olduklarını söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı: Başbuğ Türkeş'in Emaneti Korunacak

MHP’nin Kurucu Lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in 24. vefat yıl dönümü nedeniyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 24 yıl önce bedenen aramızdan ayrılan Başbuğ Alparslan Türkeş'in manevi varlığının her zaman Ülkücüler ile olduğunu belirterek, emaneti olan MHP ve Ülkü Ocakları'nı Lider Devlet Bahçeli önderliğinde can pahasına korumaya yeminli olduklarını söyledi.

 

TÜRKEŞ’İN VEFATININ 24. YIL DÖNÜMÜ…

 

4 Nisan 1997’de ebedi âleme göç eden MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Merhum Alpraslan Türkeş’in vefatının 24. yıldönümü münasebetiyle açıklamalarda bulunan MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in unutulmaz, unutulamaz büyük değeri, Kurucu Genel Başkanımız merhum Başbuğ Alparslan Türkeş, sadece Türkiye’deki Türkler için değil, Dünyadaki bütün Türkler için de umut olan, moral veren örnek bir liderdi. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna ruh ve can veren Türk milliyetçiliği gibi yüce bir değeri sonsuza dek yaşamak ve yaşatmak üzere mücadele eden Başbuğ Alparslan Türkeş, bu uğurda hapis ve tabutluklarda işkencelere katlanan, demokrasi uğruna sürgün cezaları reva görülen, 12 Eylül 1980 darbesini yapan zalimlerin bile yıldıramadığı bir liderdi.'' dedi.  

 

VİZYON VE MİSYON SAHİBİ BİR LİDER

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Turan sevdasıyla yaşayan, Sovyetler Birliği’nin dağılacağını, Türk Cumhuriyetlerinin mutlaka bağımsızlıklarını kazanacağını öngören, Türk yurtlarında bugün bile bağları devam eden ilişkiler inşa eden merhum Türkeş; Türkiye'de ise ömrünün tamamında bölücü ihanete, kültürel yozlaşmaya, ahlaki erozyona karşı mücadele etmiştir. Başbuğ Türkeş, vizyon ve misyon sahibi bir lider olarak milli ve manevi şuuru önceliğine alan bir gençliğin yetişmesi için de Ülkü Ocaklarını kurmuştur. MHP ile birlikte Ülkü Ocakları Başbuğ’umuzun bizlere bıraktığı iki büyük miras olmuştur.'' dedi.

 

EMANET EMİN VE EHİL ELLERDE

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Başbuğ Alparslan Türkeş, 24 yıl önce bedenen aramızdan ayrılmıştır ama manevi varlığı ile her zaman bizimledir. Kutlu mirası, milli emaneti emin ve ehil ellerdedir. Sancak, Bilge Liderimizin elinde burçlardadır. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin liderliğinde ‘Önce ülkem ve milletim’ ilkesiyle mücadele veren Ülkücü-Milliyetçi Hareket olarak, emaneti canımız pahasına korumaya yeminliyiz. Bu vesileyle; Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş’i, irtihal etmiş bütün dava arkadaşı büyüklerimizi, mübarek şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad olsun!'' dedi.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Adana İl Başkanı, Bünyamin Avcı, Başbuğ Alparslan Türkeş, Devlet Bahçeli, emanetleri korumaya, yeminliyiz, MHP, Ülkü Ocakları, 24 yıldönümü
Yorumlar
Haber Yazılımı