Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 21:29 Bu haber 1410 kez okundu
 
MHP'li Avcı:19 Mayıs Milliyetçi Yürüyüşün Meydan Okumasıdır
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 19 Mayıs'ın Milliyetçi yürüyüşün meydan okuması olduğunu söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı:19 Mayıs Milliyetçi Yürüyüşün Meydan Okumasıdır

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yaptığı açıklamada, 19 Mayıs'ın 101 yıl önce başlatılan Milli Mücadelenin İlk adımı ve Milliyetçi yürüyüşün meydan okuması olduğunu söyledi.

 

19 MAYIS 101 YIL ÖNCE BAŞLATILAN MİLLİ MÜCADELENİN İLK ADIMIDIR

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı,  ''Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, işgal altındaki başkent İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile ayrılıp Samsun’a çıkışının 101. yıl dönümünü gururla ve mutlulukla idrak ediyoruz. 19 Mayıs’la 101 yıl önce Milli Mücadele’nin ilk adımı atıldı. İşgal ve esarete ilk hamle yapıldı; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk harcı karıldı. Osmanlı Devleti’nin yıkılmış mirası, dönemin işgalci sömürgeci güçlerince paylaşılmak ve Türk Milleti’nin izleri silinmek isteniyordu. Aziz milletimiz yıllarca süren savaşta yılgın ve yorgun düşmüştü. Hasım hesaplar, hain planlar varlığımıza göz dikmişti. Ömrü cephelerde geçen Mustafa Kemal, ‘Her şey bitti’ dendiği anda bu sefer milli bir rehber olarak ortaya çıktı. O Türk Milleti’ne güvendi, milletimiz O’na inandı. Milli Mücadele böyle başladı.'' dedi.

 

19 MAYIS MİLLİYETÇİ YÜRÜYÜŞÜN MEYDAN OKUMASIDIR

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin ifadeleriyle 19 Mayıs; ‘Milliyetçi yürüyüşün meydan okumasıdır’. 19 Mayıs; Anadolu’yu sahipsiz, Türk Milleti’ni çaresiz kalmaktan kurtarmış, ezanımızı gür sedaya kavuşturmuş milli bir hamledir. Türk milliyetçileri olarak 19 Mayıs ruhunu ve iradesini temsil etmenin onurunu yaşıyoruz. Türk gençliğinin 19 Mayıs ruhuna ve iradesine sahip çıkarak Türkiye Cumhuriyeti’ni daha güçlü şekilde yarınlara taşıyacağından asla kuşkumuz yoktur.'' dedi.

 

GENÇLERİMİZİN VE VATANDAŞLARIMIZIN BAYRAMINI KUTLUYORUM

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Bu duygu ve düşüncelerle; Milli Mücadelemizin Önderi, Devletimizin Kurucu Lideri, ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava arkadaşlarını, şehitlerimizi, ahrete intikal eden tüm gazilerimizi rahmetle anıyorum, ruhları şad olsun! Başta gençlerimiz olmak üzere kıymetli hemşehrilerimizin, değerli vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını en içten duygularla kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.'' dedi.
 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP'li, Avcı:19, Mayıs, Milliyetçi, Yürüyüşün, Meydan, Okumasıdır,
Yorumlar
Haber Yazılımı