Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 22:31 Bu haber 1231 kez okundu
 
MHP'den Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a Teklif
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a Cumhur İttifakı'na geçmeleri konusunda çağrıda bulundu.
MHP Haberi
MHP'den Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'a Teklif

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Beyaz Gazete’den Pınar Işık Ardor’un sorularına verdiği cevapta, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a çağrıda bulunarak, Cumhur İttifakı'na katılmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

 

BUNLARIN POLİTİKADA GELECEĞİ DE YOK DERTLERİNİN DEVASI DA  

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Gelecek ve DEVA partilerinin geleceğini nasıl görüyorsunuz?'' sorusuna verdiği cevapta, ''Bunlar naylon parti. En küçük darbede delinebilecek, örselenecek yapıdalar. Seyircisi olmayan bir futbol takımı gibiler. Bunlar tabansız. Seçmen kitleleri yok. Üstelik çaplarına bakmadan kemikleşmiş siyasi parti oylarına talipler. Aslında bunlar, daldan bir elma düşmesini bekleyen sürüngenler, ağına bir böceğin takılmasını bekleyen örümcekler, savanda bir canlının kendi kaderiyle ölmesini veya parçalanmasını bekleyen akbabalar, aslanın yemlerinden artanla yetinmek zorunda kalan sahra tilkileri gibiler. Bıkkın ve küskün seçmenlerin tuzaklarına düşmesini bekliyorlar. Oysa yıllardır oy verdiği partiye bir şekilde tepkili olan Türk seçmeni bile öylesine bilinçli ki bunları ancak mizah malzemesi yapar. Bunların politikada geleceği de yok, dertlerinin devası da.'' dedi.

 

İKİ PARTİNİN YAPACAĞI EN İYİ İŞ CUMHUR İTTİFAKI'NA GEÇMEK OLUR

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, ''Gelecek ve DEVA partilerine, kimden oy geçişi olabilir? Cumhur ittifakından mı Millet ittifakından mı?'' sorusuna verdiği cevapta, ''Tabii bunlara tuzak kurup kendi ağlarına düşürmeye çalışan büyük avcılar da var. Mesela CHP, siyaset meydanında kurduğu kapanlarına milletvekili transferi gibi yemler koyarak bunları avlama peşinde. Daha önce İP'lileri sazan gibi oltaya getirdiler ya. Kanaatimce iki partinin de hiçbir şansları yok. Vatandaş ne umacak da bunların arkasından gidecek? Teşbihte hata olmaz. Yaz gelecek, yonca bitecek de bunlar yiyecek öyle mi? Ayrıca artık siyasette de iklim değişikliği var. Politikanın yeni dinamiklerine göre bunların halk nezdinde itibar kazanma şansları yok. Yapacakları en iyi iş, bir an evvel Cumhur İttifakına iltica ve iltihak etmek olur. Uzun vadede zaten şimdinin kimi muhalifleri de yelkenleri indirip bizim limanlarımıza yanaşacak. Cumhur İttifakı giderek daha büyüyecek ve bütün siyaset limanlarına hâkim ve kalıcı olacak.'' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan, siyasi teklif, MHP Haberleri, Gelecek Partisi, Deva Partisi, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı