Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 23:26 Bu haber 3164 kez okundu
 
MHP 13. Kurultay'daki Genel Başkan Adayını Açıkladı
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP'nin 13. Kurultay'daki Genel Başkan adayını açıkladı.
MHP Haberi
MHP 13. Kurultay'daki Genel Başkan Adayını Açıkladı

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Beyaz Gazete’den Pınar Işık Ardor’un ''Partinizin kurultay süreci başladı. Sayın Bahçeli'nin yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle koltuğunu bırakabileceği  iddialarını dillendirenler var. Ne dersiniz?'' sorusuna verdiği cevapta,  

 

SAYIN BAHÇELİ SAĞLIKLI VE ÜLKÜCÜ CAMİA ARKASINDADIR

 

Bu iddiaları dillendirenlerin bir kısmı kendinde genel başkanlık yetisi vehmedenler, bir kısmı partimizi içeriden karıştırmayı uman zavallılar, bir kısmı Sayın Devlet Bahçeli'nin hep haklı çıkmasından bıkıp usanan yılgınlar, bir kısmı da onsuz politikanın daha kolay olacağını düşünen siyasi rakipleridir. Bunların cümlesine kötü bir haberimiz var. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli korona virüs salgını öncesinde yaşadığı hastalığı atlattıktan sonra kısa sürede eski sıhhatine kavuştu. Şimdi hiç olmadığı kadar zinde ve sağlıklı. Hiç olmadığı kadar hazırlıklı ve kararlı. MHP teşkilatları ve Ülkücü camia onun arkasında sımsıkı kenetlenmiş durumda.

 

MAKSATLI ÇEVRELER KURULTAY KONUSUNDA ENTRİKALAR ÇEVİRMEYE BAŞLADI

 

Geçenlerde olağan kurultay takvimini ilan ederken twitter'dan yayımladığımız mesajlarda, aslında bir bakıma bu kararlılığın şifrelerini verdik. Fakat biz kurultay sürecinin başladığını duyurduktan sonra bazı şom ağızlar açılmaya ve maksatlı çevreler hemen entrikalar çevirmeye başladı. Bu her kurultay öncesinde böyle olur. MHP gözde, etkin ve dominant bir siyasi parti olduğu için siyasetteki özgül ağırlığı daima çekici olmuştur. Bundan yararlanmak isteyen bazı kifayetsiz muhterisler; boylarından büyük işlere soyunmuş, çaplarını fersah fersah aşan hedeflere yürümeye kalkışmıştır.

 

ÜLKÜCÜ İRADE SAYIN DEVLET BAHÇELİ'NİN YANINDADIR

 

MHP'de liderlik olgusunun kendine özgü dinamikleri ve şartları vardır. Dışarıdan müdahalelerle bu olguya nüfuz edilemez. Başbuğ Alparslan Türkeş'in ebediyete göçmesinden sonra gerçekleşen MHP kurultaylarında bu bağlamda demokratik liderlik yarışları sergilenmiştir. Hepsinde de Ülkücü iradenin kefesi, ezici bir ağırlıkla Devlet Bahçeli'den yana tartmıştır. Bu gerçek, bugün de değişmemiştir.

 

DEVLET BAHÇELİ 13. KURULTAYDA PARTİMİZİN TEK ADAYIDIR

 

Devlet Bahçeli, 13. Kurultayda partimizin ve camiamızın tek adayıdır. Bunun dışında hariçten kendilerine aday süsü vermeye çalışacaklar çıkabilir. Ancak bunların Ülkücü iradeyi etkilemeleri ve teşkilatlarımızın gerçekleştireceği kongrelere nüfuz etmeleri mümkün değildir. Güçlü ve caydırıcı Ülkücü irade, hiçbir maceraya ve hiçbir maceraperestin rol çalma çabasına izin vermeyecektir.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, MHP, MHP 13 Kurultay açıklaması, MHP Kurultayı, MHP Haberleri, Devlet Bahçeli
Yorumlar
Haber Yazılımı