Haber Detayı
07 Eylül 2020 - Pazartesi 18:53 Bu haber 7076 kez okundu
 
Genel Başkan Yıldırım'dan Ülkücülerin İzmir Yürüyüşü Detayları
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 9 Eylül tarihinde yapılacak olan İzmir yürüyüşünün detaylarını açıkladı.
ÜLKÜCÜ Haberi
Genel Başkan Yıldırım'dan Ülkücülerin İzmir Yürüyüşü Detayları

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla 9 Eylül tarihinde İzmir'de gerçekleştirilecek olan İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşü'nün detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

 

MHP LİDERİ BAHÇELİ'DEN İSTİKLAL İÇİN KARARLILIK YÜRÜYÜŞÜ TALİMATI

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 29 Ağustos 2020 tarihinde yaptığı açıklamada, Yunanistan'ın başta Fransa ve Almanya olmak üzere, çeşitli devletlerin de desteğiyle, ülkemize yönelik tahrik ve provokasyonlarını arttırdığını, Yunanistan'ın bazı adalara; ilgili antlaşmaların aksine hareket ederek, asker ve silah konuşlandırmasının, 12 Ada'nın durumunu tartışmalı hale getirdiğini, Türk milletinin, 12 Ada'da hakkı, sözü, anıları ve çıkmayacak izleri olduğunu, 1912 yılından bugüne karar geçen süreyi ve yaşananları dikkate aldığımızda 12 Ada üzerindeki haklarımızı inkar ve ihmal etmek milli ruha tamamıyla aykırı olduğunu belirterek, "Dokuzuncu Ayın Dokuzunda, Saat 9'da, yani 9 Eylül 2020 günü, İzmir’de düşmanın denize döküldüğü muhit ve mıntıkaya kadar, 12 Adayı temsilen teşkil edilecek 12 heyetin her birinde 81 Ülküdaşımın bulunması suretiyle istiklal için kararlılık yürüyüşü yapacağız. İnanıyorum ki, Ülkücü Türk gençliği bugünden itibaren gerekli tüm hazırlık ve çalışmayı heyecanla temin edecektir.'' Ülkücü Gençliğe tarihi bir görev vermişti.

 

GENEL BAŞKAN YILDIRIM'DAN İSTİKLAL İÇİN KARARLILIK YÜRÜYÜŞÜ'NÜN DETAYLARI

 

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün “Ya İstiklal Ya Ölüm” parolasıyla kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devletine yönelik, iç ve dış tüm muhasım odakların oyunlarına karşı ürettiği fikri aksiyonlar ile yarım asrı aşan kurumsal hafızasıyla gündemi değerlendiren, Dünya'nın en büyük gençlik teşkilatı olan Ülkü Ocakları'nın Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Ülkü Ocakları Genel Merkez Yönetimi ve İzmir Ülkü Ocakları'nda yaptığı istişarelerden sonra hazırlıklar için talimatlarını vererek, İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşü'nün detayları hakkında ''9 Eylül 2020 Çarşamba günü saat tam 9'da, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar yaklaşık 1.5 km'lik güzergâh boyunca İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşü gerçekleşecektir. 12 Adayı temsilen 12 grup ve önlerinde 12 Sancak ile Türkiye'nin 81 ilini temsilen her grupta 81 Ülkü Ocaklı Genç yer alacaktır. Yürüyüş boyunca, Ülkü Ocakları teşkilat görevlileri yürüyüşün düzenini temin edecektir. Yürüyüşümüze katılım sayılarının sembolik değeri sebebiyle belirlenen gruplar haricinde katılımcı kabul edilmeyecektir. Yürüyüşümüze katılacak olan tüm teşkilat mensuplarımız salgın sürecine uygun olarak, Covid-19 testini önceden yaptırarak maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir biçimde hareket edeceklerdir. Şimdiden çeşitli vasıtalar ile yürüyüşümüzden duydukları memnuniyeti dile getiren, İzmir halkına teşekkür ediyoruz.'' açıklamasını yaptı.

 

Resim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü Ocakları Genel Başkanı, Ahmet Yiğit Yıldırım, 9 Eylül İzmir, Ülkücülerin yürüyüşü, İzmir Yürüyüşü, Ülkücü Hareket, Ülkü Ocakları
Yorumlar
Haber Yazılımı