Haber Detayı
19 Temmuz 2020 - Pazar 01:57 Bu haber 16883 kez okundu
 
Engin Alan Paşa'dan Azerbaycan Türk'ü Uyarısı
24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Azerbaycan konusunda önemli açıklamalarda bulundu.
TÜRK DÜNYASI Haberi
Engin Alan Paşa'dan Azerbaycan Türk'ü Uyarısı

Emekli Korgeneral ve 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Ermenistan'ın Azerbaycan'a yaptığı saldırı sonrasında Azerbaycan ve Ermenistan'ın güçleri konusunda sosyal medyadan değerlendirmelerde bulunurken, Azerbaycan Türklerini 'Azeri' olarak nitelendiren medya mensuplarını uyararak, Azeri diye bir şey olmadığını Azerbaycan Türk'ünün var olduğunu söyledi.

 

ERMENİSTAN'IN ARKASINDAKİ DIŞ GÜÇLERİ ÇEKERSENİZ GERİYE BOŞ BİR ÇUVAL KALIR

 

24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Azerbaycan ve Ermenistan'ın gücünü değerlendirdiği açıklamasında, ''Ermenistan’ın arkasından, herkesçe malum dış güçleri çekersen, geriye Azerbaycan’ın her vuruşunda tozu kalkan boş bir çuvaldan başka birşey kalmaz! Kan kardeşimiz, can kardeşimiz Azerbaycan’ın çok iyi tanıdığım kahraman Ordusu; Ülkesine yönelik her türlü saldırıyı defedecek ve misliyle cevap verecek güç ve kudrettedir. Yiğitler; gelip omuz omuza çarpışmak dahil yanınızdayız. Allah yardımcınız olsun.'' dedi.

 

AZERİ YOK AZERBAYCAN TÜRK'Ü VAR

 

24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Azerbaycan Türklerine sadece Azeri diyen herkese uyarılarda bulunarak, ''Hala daha TRT dahil, Azeri diyen TV kanalları ve gazeteler var. Utanın. Azeri yok, Azerbaycan Türk’ü var. Bunu bilmeden yapıyorsanız, öğrenin. Yok bilerek yapıyorsanız. Yediğiniz haltın adını siz koyun!'' dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emekli Korgeneral, MHP, Engin Alan, Azerbaycan ve Ermenistan, Azerbaycan Türkü, Azerbaycan Türkleri, Türkiye ve Azerbaycan, önemli uyarı, MHP Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı