Haber Detayı
25 Şubat 2021 - Perşembe 20:09 Bu haber 15559 kez okundu
 
Engin Alan: Önce Söylediğim Gibi Darmadağın Oldular
Emekli Korgeneral Engin Alan, beş ay önce söylediği gibi iç istikrarsızlık ve kaosun daha da artarak devam edeceğini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Engin Alan: Önce Söylediğim Gibi Darmadağın Oldular

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmanın neticesinin ne olacağı hakkında 5 ay önce yaptığı tahminlerin aynen çıktığına dikkat çeken Emekli Korgeneral ve 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Ermenistan'da Paşinyan'a karşı gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra yaptığı açıklamada, iç istikrarsızlık ve kaosun daha da artarak devam edeceğini söyledi. 

 

ENGİN ALAN PAŞA'NIN EYLÜL AYINDA YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

 

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ'da çıkan çatışmayla ilgili 29.09.2020 tarihinde değerlendirmelerde bulunan Emekli Korgeneral Engin Alan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Askeri ve siyasi tek çözüm nettir. Ermenistan ya Karabağ ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarını terkederek kendi sınırlarına çekilecek, ya da darmadağın olacak, mevcut Ermenistan yönetimi çökecek ve iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacaktır.'' demişti.

 

ENGİN ALAN PAŞA'NIN KASIM AYINDA YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

 

Azerbaycan ile Ermenistan arasında devam eden çatışmayla ilgili 11.11.2020 tarihinde tekrar değerlendirme yapan Emekli Korgeneral Engin Alan, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Azerbaycan’ın zaferinden sonra,”Ermenistan rejimi çökecek ve iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacak”demiştim. (29-09-2020) Öyle de oldu. Rusya’ya dua etsinler! Bundan sonrasını soranları duyuyorum. Cevap uzun. Yer yetmez. Tek cümle ile; Siyasi, askeri, jeopolitik her şey olur.'' demişti.

 

ENGİN ALAN PAŞA'NIN YENİ YAPTIĞI DEĞERLENDİRME

 

Azerbaycan ile Ermenistan arasında çıkan çatışmanın neticesinin ne olacağı hakkında 5 ay önce yaptığı tahminlerin aynen çıktığına dikkat çeken Emekli Korgeneral Engin Alan, Ermenistan'da Paşinyan'a karşı gerçekleştirilen darbe girişiminden sonra sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Azerbaycan karşısında perişan olan Ermenistan’ın 'Darmadağın olacağını, iç istikrarsızlıkla karşı karşıya kalacağını, kaos ve kargaşa yaşayacağını' 5 ay önce söyledik. Öyle de oldu! Arkası da gelecek.'' dedi.

 

Resim

 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Engin alan, Azerbaycan Ermenistan, arasında çatışma, Karabağ, daha önce söyledim, darmadağın olacaklar, arkası gelecek, Ermenistan darbesi
Yorumlar
Haber Yazılımı