Haber Detayı
24 Haziran 2020 - Çarşamba 18:30 Bu haber 4093 kez okundu
 
Belediye Başkanı Yerine Kayyum Atandı
Valilikten yapılan açıklamaya göre Belediye Başkanı görevden alınarak yerine Kayyum atandı.
GÜNDEM Haberi
Belediye Başkanı Yerine Kayyum Atandı

HDP'li Sarıcan Belde Belediye Bekir Polat terör örgütüne üye olmak suçundan görevden alınarak yerine Vali Yardımcısı Erkan Kaçmaz kayyum olarak atandı.

 

SORUŞTURMA KAPSAMINDA ÜÇ KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

 

Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda, Sarıcan Belde Belediye Başkanı Bekir Polat, Canan Tağtekin ve bir partili gözaltına alınmıştı.

 

SARICAN BELDE BELEDİYE BAŞKANI BEKİR POLAT'IN YERİNE KAYYUM ATANDI

 

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada, ''Sarıcan Belde Belediye Başkanı Bekir Polat hakkında devam eden Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2019/17748 sayılı soruşturma dosyası ve bu dosya kapsamında gözaltında alınması göz önünde bulundurularak, Anayasa'nın 127'inci maddesi ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu'nun 47'inci maddelerine istinaden İçişleri Bakanlığı'nın 23.06.2020 tarihli onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmış, Belediye Kanunu'nun 45'inci maddesi uyarınca yine aynı Kanunun 46'ıncı maddesi kapsamında Elazığ Valiliği Vali Yardımcı Erkan Kaçmaz, Sarıcan Belde Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilmiştir.'' denildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Belediye Başkanı yerine kayyum, kayyım atandı, görevden alınan belediye başkanı, kayyum atamaları, Belediyeye kayyım
Yorumlar
Haber Yazılımı