Haber Detayı
27 Temmuz 2020 - Pazartesi 10:30 Bu haber 4624 kez okundu
 
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kamplaşma Uyarısı
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili sosyal medyadan tartışma başlatılmasına tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Kamplaşma Uyarısı

Ak Parti MYK Üyesi ve Parti Sözcüsü, Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili sosyal medyadan tartışma başlatılarak siyasal kamplaşma üretilmeye çalışıldığını belirterek, siyasal temeli olmayan tartışma ve kamplaşmaların Türkiye'nin gündemi olmadığını ve ortak ideallerimizle geleceğe yürümemiz gerektiğini söyledi.

 

TÜRKİYE'NİN SİYASAL REJİMİYLE İLGİLİ SİYASAL KAMPLAŞMA ÜRETMEK YANLIŞTIR

 

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ''Türkiye Cumhuriyeti, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir. Bu nitelikleriyle Cumhuriyetimiz hepimizin ortak çatısıdır. Ülkemizin siyasal rejimi büyük sosyal ve siyasal tecrübelerden geçmiş ve geleceğe yürümektedir. Türkiye’nin siyasal rejimiyle ilgili siyasal kamplaşma üretmek yanlıştır. Cumhuriyetimiz tüm nitelikleriyle gözbebeğimizdir. Dünden beri sosyal medyada siyasal rejimimizle ilgili ortaya çıkan sağlıksız tartışma ve kamplaşma, Türkiye’nin gündemi değildir. Türkiye Cumhuriyeti güçlü ve büyük bir devlet olmasının yanı sıra, tüm dünyada bilhassa kimsesizlerin kimsesidir. Sorumluluğumuz ahlaki ve siyasidir. Siyasal temeli olmayan kamplaşmalar yerine ortak ideallerimizle geleceğe yürümeliyiz.'' dedi.

 

ÜLKEMİZ VE İNSANLIK İÇİN ERİŞİLMEZ DENİLEN HEDEFLERE YÜRÜYORUZ

 

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Milletimizin duası ve desteğiyle, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ülkemiz ve insanlık için erişilmez denilen hedeflere yürüyoruz. Cumhuriyetimiz parlamaya devam edecektir. Milletimizin tüm fertleri bu gelecekte pay sahibidir. Kurtuluş Savaşı’mızın başkomutanı, devletimizin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İstiklal Savaşı kahramanlarını rahmetle ve saygıyla  yad ediyoruz. Tarihten bugüne kesintisiz bir halka olarak devam eden mücadele azmimizi daha da kuvvetli kılıyoruz.'' dedi.

 

CUMHURİYETİMİZ MİLLETİMİZİN ASIRLARA DAYANAN BÜYÜK DEVLET GELENEĞİNİN BİRİKİMİDİR

 

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ''Cumhuriyetimiz, milletimizin asırlara dayanan büyük devlet geleneğinin birikimi ve billurlaşmış halidir. Mensubu olmakla şeref duyduğumuz milletimiz, insanlık ailesinin seçkin ve saygın mensubudur. Buna layık olmak hepimizin borcu ve kaderidir. Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır. Cumhurbaşkanımızın dirayetli yönetimiyle milletimizin özlemlerine sağlam adımlarla ulaşacağız. Duamız milletimizledir. Gayretimiz biricik ülkemiz içindir. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.'' dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Ömer Çelik, Siyasal Kamplaşma, gündem değil, tartışma ve kamplaşma, Adana Haberleri, Ak Parti Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı