Haber Detayı
09 Eylül 2020 - Çarşamba 10:50 Bu haber 14525 kez okundu
 
12 Sancak Altında Toplanan Ülkücüler İzmir'de Yürüyüş Yaptı
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve 12 Sancak altında toplanan Ülkücüler, İzmir'de 'İstiklal İçin Kararlılık' yürüyüşü yaptı.
ÜLKÜCÜ Haberi
12 Sancak Altında Toplanan Ülkücüler İzmir'de Yürüyüş Yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatı ile harekete geçen Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve Ülkücüler, İzmir'de 12 Ada için adaları temsilen 12 sancak altında toplanıp 'İstiklal İçin Kararlılık' yürüyüşü yaptı.

 

12 SANCAK ALTINDA TOPLANAN ÜLKÜCÜLERİN İZMİR YÜRÜYÜŞÜ

 

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı ve 12 Sancak altında toplanan Ülkücüler, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla 12 Adalar üzerinde hak iddia eden ve Fransa'nın desteğiyle Ege ile Doğu Akdeniz'de gerilimi tırmandıran Yunanistan'ı uyarmak için bugün İzmir'de saat 9'da, Cumhuriyet Meydanı'ndan Gündoğdu Meydanı'na kadar yaklaşık 1.5 km'lik güzergâh boyunca "İstiklal için Kararlılık Yürüyüşü" düzenledi. Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 12 Adayı temsilen 12 grup ve önlerinde 12 Sancak ile Türkiye'nin 81 ilini temsilen her grupta 81 Ülkü Ocaklı Gençin yer aldığı yürüyüşten sonra Gündoğdu Meydanı'nda açıklamalarda bulundu.

 

ÜLKÜ OCAKLARI GENEL BAŞKANI AHMET YİĞİT YILDIRIM'IN KONUŞMASI

 

Tarihi kahramanlıklarla dolu Büyük Türk Milleti, Vatanımızın ve Milletimizin teminatı kıymetli dava arkadaşlarım, Bugün İzmir'de, düşmanın denize döküldüğü, kurtuluş mücadelemizin şanlı şehrinde, ay-yıldızlı bayrağımızın altında tarihten aldığımız şuur ve gururla toplanmış bulunuyoruz. Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin talimatlarıyla gerçekleştirdiğimiz "İstiklal için kararlılık" yürüyüşünün gayesi; Yüce Türk Milletinin, milli meselesi olan 12 ada sorununu ortaya koymak; ülkemizin adalar üzerindeki hakkını, bütün dünyaya haykırmaktır. 

 

12 ADA'NIN HUKUKİ STATÜSÜ TEMELDEN DİNAMİTLENMİŞTİR

 

1923 Lozan ve 1947 Paris Antlaşmalarına göre askerden arındırılması gereken adalara Yunanistan tarafından silahlandırılmıştır. Bu, kural tanımazlığın apaçık göstergesidir. Bunun sonucu olarak, 12 Ada'nın hukuki statüsü temelden dinamitlenmiş, uluslararası antlaşmaların meşruluğu ihlal ve hatta imha edilmiştir. Bugüne kadar ki diplomatik temaslar ve uzlaşma çabaları işe yaramamış, fayda sağlamamıştır. Yunanistan geçmişte olduğu gibi, gayri ciddi tutum ve davranışlarıyla karaktersizliğini gün yüzüne çıkarmış; ikiyüzlülük ve alçaklıkta yine tavan yapmıştır. 

 

YUNAN HÜKÜMETİ AKLINI BAŞINA ALMALIDIR

 

Yunanistan'ın muhasım ülkelerin arkasına saklanıp anlaşmadan, konuşmadan ve uzlaşmadan ısrarla kaçması, üstelik haksızlıkların ve hukuksuzlukların gölgesine sığınıp ikbal ve istikbal arayışına çıkması haydutluktur. Yükselen tansiyonun bölgede çatışmaya yol açıp açmayacağını tayin edecek olan husus Yunanistan'ın bundan sonraki tutumudur. Yunan hükümeti aklını başına almalıdır. Aksi halde günah Türk milletinden gitmiş olacaktır. Hukuksuz bir şekilde elinde bulundurduğu adalar üzerinden, Türkiye'nin egemenlik haklarını ve milli güvenliğini tehdit etme küstahlığı gösteren Yunanistan şunu iyi bilmelidir ki; Yüce Türk milletinin her ferdi, sefer için hazırlıklıdır; teyakkuzdadır ve tarihi hakkı olan 12 ada için kan ve can vermekten kaçınmayacaktır. 

 

BU YÜRÜYÜŞ ÇEVREMİZİ KUŞATMAK İSTEYEN YUNANİSTAN'A ÜLKÜCÜLERİN UYARISIDIR

 

Buradan yani Gündoğdu meydanından şunu açıkça ifade ediyoruz ki; Bu yürüyüş Ege ve Akdeniz'de çevremizi kuşatmak isteyen küstah Yunanistan'a ve etrafında yer alan muhasım odaklara karşı Türk milletinin/gençliğinin bir uyarısıdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK öncülüğünde Sakarya'da ezdiklerimiz; nihayetinde Afyonkarahisar'dan önümüze katıp, İzmir'den denize döktüklerimiz, anlaşılan tarihten hiçbir ibret almamıştır.  

 

TÜRK MİLLETİ MAVİ VATANIN İSTİKLALİNE BAŞ KOYMUŞTUR

 

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin ifadesiyle; "Yunanistan'ın denize dökülme istek ve iştahı yeniden kabarmıştır." Şunu herkes bilmelidir ki, baktığımız yer Kocatepe, bastığımız yer Dumlupınar, bayraklaştığımız yer İzmir, düşmanı denize dökeceğimiz yer yine Ege olacaktır. Türk milleti mavi vatanın istiklaline baş koymuştur. Yüce Türk Milleti bu noktada kararlıdır, Milli Yemin 'inden asla ama asla vazgeçmeyecektir. Gerektiğinde şanlı tarihinden ve kahraman ecdadından aldığı ilhamla gözünü budaktan sakınmayacak, dalını kıranın ağacını kökünden sökecektir. 

 

ALLAH NASİP EDERSE MUSUL KERKÜK VE ADALARI GERİ ALACAĞIM

 

 Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün söylediği şu sözler çok mühimdir. "Allah nasip eder, ömrüm vefa ederse Musul, Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik dâhil Batı Trakya'yı Türk Hudutları içine katacağım." demiştir. Bizim imanımız, inancımız, tamdır. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün hedef ve gayesini gerçekleştirecek olan Türk Gençliğidir. Türk gençliği önüne çıkarılan engelleri tek tek yıkacak, Misak-ı Milliye ve Büyük Turan ülküsüne kavuşacaktır.  

 

ÜLKÜCÜLERİN BU YÜRÜYÜŞÜNÜN HAYIRLARA VESİLE OLMASINI DİLİYORUM

 

Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi'nin talimatlarıyla bir araya gelerek, Yüce Türk milleti adına yaptığımız, "İstiklal İçin Kararlılık Yürüyüşümüz" bu şuurun ve inanmışlığın tezahürüdür. Bu yürüyüşün hayırlara vesile olmasını diliyor, bugün bu meydanda toplanarak gücümüze güç katan siz muhterem dava arkadaşlarıma, değerli vatandaşlarımıza ve kıymetli basın mensuplarına şükranlarımı sunuyorum. Hepiniz sağ olun, var olun, Cenab-ı Allah'a emanet olun.

 

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkü Ocakları Genel Başkanı, Ahmet Yiğit Yıldırım, İzmir Yürüyüşü
Yorumlar
Haber Yazılımı