Haber Detayı
05 Temmuz 2020 - Pazar 16:08 Bu haber 14428 kez okundu
 
Yeni Kurulan Türk Devleti'nin Bayrağı Belli Oldu
Batı Azerbaycan Türkleri tarafından kurulan yeni Türk Devleti'nin bayrağı belli oldu.
TÜRK DÜNYASI Haberi
Yeni Kurulan Türk Devleti'nin Bayrağı Belli Oldu

Azerbaycan’ın 2. Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in damadı Agil Samedbeyli, Batı Azerbaycan Türkleri tarafından kurulan yeni Türk Devleti Batı Azerbaycan Erivan Cumhuriyeti'nin bayrağının belli olduğunu açıkladı.

 

YENİ BİR TÜRK DEVLETİ KURULDU

 

Türkiye’de, Erciyes Üniversitesi’nde Ermeni Dili ve Edebiyatı Bölümünden Prof.Dr. Gafar Mehdiyev, Azerbaycan Ulusal Bilimler Akademisi Temsilcisi Yasemin Karakoyunlu ve Azerbaycan’ın 2. Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in damadı Agil Samedbeyli'nin de içinde bulunduğu 40 Akedemisyen ve Politikacı tarafından ''Batı Azerbaycan Erivan Cumhuriyeti'' isimli yeni bir Türk Devleti'nin kurulması çalışmalarının tamamlandığı 9 Mayıs 2020 tarihinde açıklanmıştı.

 

BATI AZERBAYCAN ERİVAN CUMHURİYETİ'NİN BAYRAĞI BELLİ OLDU

 

Azerbaycan’ın 2. Cumhurbaşkanı Ebulfez Elçibey’in damadı Agil Samedbeyli, ''9 Mayıs 2020 tarihinde yeni bir Türk Devletinin kurulduğunu ilan etmiştik. Batı Azerbaycan-Erivan Cumhuriyeti'nin bayrağı, kırmızı zemin üzerinde beyaz ay yıldız üste mavi altta yeşil renkli şerid olarak belirlendi. 4 Temmuz'u Bayrak Günü olarak belirledik. Yakında Revan göklerinde yükselecek olan Bayrağımız Anavatanımız ve halkımız için hayırlı olsun.'' dedi.

 

 Batı Azerbaycan-Erivan Cumhuriyeti'nin devlet bayrağı kabul edildi
   

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Batı Azerbaycan Erivan Cumhuriyeti, Yeni Türk Devleti Kuruldu, Yeni Türk Devleti Bayrağı, Turan, Türk Devletleri, Dokuzuncu Işık, Oğuz Boyları
Yorumlar
Haber Yazılımı