Parlamenterler Derneğinden 2023 Seçimi Analizi
Haber Detayı
01 Mayıs 2022 - Pazar 00:59 Bu haber 2134 kez okundu
 
Parlamenterler Derneğinden 2023 Seçimi Analizi
Parlamenterler Derneğinden Türkiye'de yaşanan son gelişmelere sessiz kalan siyasi partilerin 2023 seçimlerindeki akıbeti hakkında öngörülerde bulunuldu.
GÜNDEM Haberi
Parlamenterler Derneğinden 2023 Seçimi Analizi

6'lı muhalif ittifaktaki siyasi partilerin, TBMM'de sözde ermeni soykırımı teklifi verilmesine sessiz kalmalarına ve Gezi Davasına ilişkin mahkeme kararını itibarsızlaştırma çabalarına tepki gösteren Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu, kendi sinesine hançer saplayanları asla affetmeyecek olan Türk Milletinin, 2023 seçimlerinde bölücü unsurlar ve onların ayaksız masadaki destekçilerine gereken cevabı vereceğini bildirdi.

 

PARLAMENTER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU'NDAN AÇIKLAMA

 

Muhalif cenahın son siyasi gelişmeler üzerine gösterdiği tutuma yönelik değerlendirmelerde bulunulan Parlamenterler Derneği Yönetim Kurulu'nun açıklamasında, ''Türk Milletinin varlığı ve bekasına ne kadar düşman varsa; her 24 Nisan tarihinde bir araya gelip hayâsızca saldırıyorlar. Gelenek hiç değişmiyor; ister içeride, ister dışarıda olsunlar bu düşmanlar kurulmuş saat gibi aynı nakaratla harekete geçiyorlar. Bu cephenin içteki baş halay başı bölücü/terörist PKK’nın maşası ve sözde siyasi partisine mensup sözde bir milletvekili utanmadan TBMM’ne “… soykırımının tanınması, sorumluların belirlenmesi; soykırımda sorumluluğu bulunan kişilerin isimlerinin kamusal alanlardan kaldırılıp, yerlerine soykırıma karşı duran kamu görevlilerinin isimlerinin verilmesi; mağdurlara ve aile üyelerine Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı verilmesi” yönünde kanun teklifi verme cüretinde bulunmuştur. Sevindirici olan şu ki Türk Milletinin iradesinin tecelli ettiği TBMM’nin Başkanı Sayın Şentop bu hayâsız saldırıyı işleme almadan iade etmiştir." denildi.

 

TÜRK MİLLETİ, TBMM'DE TERÖR DESTEKÇİLERİNİ İSTEMEMEKTEDİR 

 

CHP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, ''107 yıl önce 24 Nisan 1915’te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul’da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara’ya sürüldü ve zorla kaybedildi. Coğrafyamızı çoraklaştıran utançlarla yüzleşmeyi ertelemek, toplumsal barışa ve hakikatlerin konuşulmasına hizmet etmemektedir. Tarihsel ve evrensel bir doğru dünyanın her yerinde geçerlidir. İnsanlığa karşı işlenen suçlarla yüzleşilmesi ortak ve eşit bir geleceği, toplumsal barışı kurmanın önemli bir adımıdır.'' şeklinde sarfettiği sözleri hatırlatarak CHP'nin izlediği siyasete yönelik eleştirilerde bulunan Parlamenterler Derneği, ''CHP, bu beyanla Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin ısrarla ve sıkça vurguladığı gibi yanının 'milletimiz değil, terör şebekesi ve onun yandaşları' olduğunu ispat etmiştir. Milletimiz TBMM’de terörist ve terör destekçisi istememektedir. HDP en kısa sürede kesin ve temelli olarak kapatılmalıdır." dedi.

 

6'LI MUHALİF İTTİFAKIN KAHREDİCİ SUSKUNLUĞU

 

6'lı muhalif ittifaktaki siyasi partilerin TBMM'de sözde ermeni soykırımı teklifi verilmesine sessiz kalışını 'kahredici suskunluk' olarak değerlendiren Parlamenterler Derneği, ''Bu noktada Milletimizi asıl üzüntüye sevk eden CHP’nin bölücülerin yanında yer almasıyla birlikte adına 6’lı, 7’li masa denilen sözde millet ittifakı ayaklarının kahredici suskunluğudur. Parlamenterler Derneği olarak CHP’nin bölücülerden yana takındığı desteği ve sözde Millet ittifakının ayaklarının bu ahlaksız saldırıya karşı kahredici ve kötücül suskunluklarını şiddetle tel’in ediyor ve kınıyoruz. Millet adına hareket ettiğini ifade eden bir oluşum, Milleti hedef alamaz. Türk Vatanına, Türk Devletine, Türk Bayrağına, Türkiye Cumhuriyetine saldıranlara susamaz. O zaman siz, Milletin safında değil, bölücülerin, hainlerin, Sevr kalıntılarının yanındasınız demektir." dedi.

 

TÜRK MİLLETİ ALGI OPERASYONLARINA KANMAYACAK

 

6'lı muhalif ittifaktaki siyasi partilerin, Gezi Davasına ilişkin mahkeme kararını itibarsızlaştırmaya çalışmasına tepki gösteren Parlamenterler Derneği, "Bir başka konu ise Gezi Davası ile ilgili Osman Kavala ve 6 kişi hakkında verilen Mahkeme Hükmüdür. Bu güne kadar Kavala'nın uzun tutukluluğundan şikâyet edilirken bu gün itibariyle Mahkeme Hükmü tartışmaya açılmıştır. Başta bölücü HDP olmak üzere yandaşı CHP, İP ve ayaksız masanın diğer bileşenleri yargı kararını hiçe sayarak ters bir algı operasyonuna girişmişlerdir. Milletimiz bu algı operasyonlarına kanmayacak ve bağımsız Türk Yargısının kararlarının yanında olacaktır." dedi.

 

TÜRK MİLLETİ SİNESİNE HANÇER SAPLAYANLARI ASLA AFFETMEYECEK

 

Kendi sinesine hançer saplayanları asla affetmeyecek olan Türk Milletinin, 2023 seçimlerinde nasıl bir karar vereceğine yönelik öngörülerde bulunan Parlamenterler Derneği, "Parlamenterler Derneği, demokrasiye ve kuvvetler ayrılığına olan kesin inancı ile birlikte, birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik tehditlerin mutlaka bertaraf edileceğini düşünmektedir. Bu kapsamda Yüce Türk Milleti, kendi sinesine hançer saplayanları asla affetmeyecek ve sandıkta; bölücü unsurlar ve onların ayaksız masadaki destekçilerine gereken cevabı verecektir. Parlamenterler Derneği olarak her zaman ifade ettiğimiz gibi Devletimizin yanındayız ve Milletimize inanıyoruz. Aziz milletimizin Ramazan Bayramını kutluyor, bayramın bütün Türk, İslam ve İnsanlık Âlemine hayırlar getirmesini diliyoruz.'' dedi.

 

Açıklama yok.

Resim

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parlamenterler Derneği, Yönetim Kurulu, Türkiye, yaşanan, son gelişmelere, sessiz kalan, siyasi partiler, akıbeti, 2023 seçimleri, affetmeyecek, sandıkta, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı