Haber Detayı
18 Şubat 2021 - Perşembe 11:10 Bu haber 11720 kez okundu
 
Parlamenterler Derneği'nden Gara Katlimanına Tepki
Parlamenterler Derneği'nden yapılan açıklamada, terör örgütünün Gara katliamına ve operasyon konusunda devleti suçlayanlara tepki gösterildi.
GÜNDEM Haberi
Parlamenterler Derneği'nden Gara Katlimanına Tepki

Terör örgütünün Gara katliamına ve katliamlara yönelik devleti suçlayan siyasetçilere tepki gösteren Parlamenterler Derneği, İnsan hakları ve demokrasi kisvesi altında teröre destek verilip başarılı bir operasyon yapan devletin suçlandığına dikkat çeken açıklamasında, terör örgütü ve destekçilerinin cezalandırılması ve ihanet konusunda herkesin tarafını belirlemesini isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye destek verdiklerini bildirdiler.

 

PARLAMENTER DERNEĞİ'NDEN TERÖR ÖRGÜTÜNE VE DESTEKÇİLERİNE TEPKİ BİLDİRİSİ

 

Parlamenterler Derneği olarak, Irak’ın kuzeyinde (Gara) yürütülen Pençe Kartal-2 Harekâtı sırasında şahadete ulaşan 3 askerimizle, hain terör örgütü PKK tarafından bir mağarada kalleşçe ve hunharca katledilen, 13 sivil vatan evladını rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Vatan sağolsun. Şehitlerimizin acısı yüreğimizi dağlarken, kahraman ordumuzun harekâtı başarıyla tamamlaması ve aşağılık terör örgütüne kahredici bir darbe indirmesi metanetimizi kuvvetlendirmiştir. Bu vesileyle kahraman ordumuza takdir ve tebriklerimizi sunarız. Türkiye yaklaşık 40 yıldır bu aşağılık terör örgütü ile uğraşmaktadır. Hainler ve alçaklar şebekesi, asker, polis, korucu, öğretmen, bebek demeden binlerce masum vatandaşımıza kıymıştır. Devletimize verdiği maddi zararın ise haddi hesabı yoktur.

 

YETER ARTIK BU YANGIN SÖNDÜRÜLMELİDİR

 

Bu yangın artık söndürülmelidir. Devletimize ve milletimize kasteden bu zehrin daha fazla bünyemize zarar vermesine müsaade edilmemelidir. İnsan hakları ve demokrasi kisvesi altında; gerek içeride, gerekse de dışarıda bu canilere destek veren her kim olursa olsun alenen hepsinin karşılarında olduğumuz bilinmelidir. Türkiye’nin düşmanı bizim düşmanımızdır. Türkiye’nin düşmanları için dilediğimiz en iyi akıbet kahrolmalarıdır.

 

MHP LİDERİ DEVLET BAHÇELİ'NİN BEYANATINI DESTEKLİYORUZ

 

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli'nin ‘Mağara katliamının PKK terör örgütü ve destekçilerinin hesaba çekilmesi için bir yol ağzı, bir karar ve kader anı olduğuna inanıyorum’ şeklindeki beyanatını aynen benimsiyor ve destekliyoruz. Sayın Genel Başkanın ‘Herkes tarafını ve tercihini yapmalıdır: Ya hıyanet ya hidayet, ya melanet ya da millet. Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak, hiç kimse şablon ve bildik ezberlerin arkasına saklanamayacaktır. Masumların kafalarına kurşun sıkan hainleri kim aklamaya ve arkalamaya yelteniyorsa bilinsin ki cinayetlere taammüden iştirak etmiş demektir ve teröristtir’ ifadesi milletimizin yüreğine su serpmiş, vatanımıza ve devletimize olan sadakatleri pekiştirmiştir.

 

HERKES SAFINI VE TARAFINI AÇIKÇA İLAN ETMELİDİR

 

Bundan sonra kerameti kendinden menkul şark kurnazı meddahların kukla oynatmalarına müsamaha gösterilmemelidir. Herkes safını ve tarafını açıkça ilan etmeli, Türkiye’nin düşmanlarının yanında olan her kimse ismine cismine bakılmaksızın düşmanlık görmelidir. Aziz vatan toprağımız terörist ve sevicilerinin korunaklı barınakları değildir. PKK ve sözde legal illegal bütün uzantı, irtibat ve ilişiklerinin defterleri açılmamak üzere kapatılmalıdır. Bugün o gündür.

 

HDP KAPATILSIN UZANTILARI VE SEVİCİLERİ CEZALANDIRILSIN

 

Hainlerin ve uzantılarının defterlerinin açılmamak üzere kapanması için Cumhuriyet Savcılarımız, TBMM ve resmi, sivil herkesi göreve çağırıyoruz. Parlamenterler Derneği bu mücadelede üzerine düşen vazifeyi büyük bir gayret ve samimiyetle yerine getirecektir. Dünyanın hiçbir yerinde demokrasi ve insan haklarını istismar eden karanlık yapının yaşamasına izin verilmemektedir. Aziz vatanın ekmeği ile necip milletimizin evlatlarına el uzatan bu güruh toptan imha edilmelidir. Devletimize ve bayrağımıza kasteden baş ise baş, taş ise taş yerinden uçurulmalıdır.

 

DEVLETİMİZE DESTEK OLALIM

 

Melanet yapı ile mücadelede Devletimiz yalnız bırakılmamalıdır. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Milli Savunma Bakanımız, İçişleri Bakanımız ve bütün güvenlik güçlerimiz canla başla bu hıyanetin kökünü kurutmak için gece gündüz çalışmaktadır. Bu mücadele sayesinde terör örgütünün eylem yapma kapasitesi sıfıra düşürülmüş, Türk Bayrağının dalgalandığı her yerde huzur iklimi hâkim olmuştur. İnsanlıktan nasibini almamış caniler şebekesinin sözde legal yapıları da imha edilmelidir. Her ne ad altında olursa olsun PKK’nın bütün uzantıları, destekçileri, sevicileri kanserdir. Millet olarak bu kanserle savaşmalı ve mutlaka kökünü kazımalıyız. Hainlerin, alçakların gökyüzüne bakmaya hakları yoktur. Kundaktaki bebeğe kıyan, yuva kurmaya giden askeri namertçe alıkoyup hunharca katleden, eşinin yanından zorla insan kaçıran eşkıyaların yaşamaya, özgürlüğe hakları yoktur. Bunların cezası en ağır bir şekilde kesilmelidir.

 

EY TÜRK TİTRE VE KENDİNE DÖN!

 

Parlamenterler Derneği olarak Türk Milletine Büyük Türk Bilge Kağan’ın çağları aşan sözleriyle seslenmek istiyoruz: 'Türk-Oğuz beğleri, milletim, işitin! Üstte mavi gök çökmedikçe, alta yağız yer delinmedikçe, senin ilini ve töreni kim bozabilir... Ey Türk! Titre ve kendine dön!’ Herkes bu sözlere kulak vermeli ve kendine şiar edinmelidir. Yine Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” Endişeye mahal yoktur, birliğimiz güçlü olmalıdır. Türk Milleti var olsun, düşmanları kahrolsun. Kamuoyuna saygı ile arzederiz.

 

Açıklama yok.

 


 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Parlamenterler Derneği, teröre tepki açıklaması, Devlet Bahçeli, beyanatına destek, devleti suçlayanlara tepki, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı