Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 15:53 Bu haber 1633 kez okundu
 
MHP'li Büyükataman'dan Yunanistan'a Pontus Tepkisi
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Pontus rüyası gören Yunanlıların rüyalarını kabusa çevireceklerini söyledi.
MHP Haberi
MHP'li Büyükataman'dan Yunanistan'a Pontus Tepkisi

MHP Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, Türkiye ve Türk Milletini hedef alan Yunanistan Dışişleri Bakanvekili Varvitsiotis Miltiadis'e sert tepki göstererek, yaktığı bağımsızlık ateşiyle 19 Mayıs'ın mazlum milletlerin Ergenekon’u olduğunu ve Pontus rüyası gören Yunanlıların rüyalarını kabusa çevirdiğimizde Sicilya'ya kadar yüzmek zorunda kalacaklarını söyledi.

 

19 MAYIS MAZLUM MİLLETLERİN ERGENEKON'U OLMUŞTUR

 

15 Mayıs 1919 günü İzmir’in Yunan askerleri tarafından işgaliyle başlayan Yunan mezalimi, 9 Eylül 1922’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğindeki ordu-milletin işgalci Yunan askerlerini Akdeniz’in derin sularına göndermesiyle son bulmuştur. Yaktığı bağımsızlık ateşiyle 19 Mayıs, mazlum milletlerin Ergenekon’u olmuştur. 

 

PONTUS DEVLETİ RÜYASI GÖRENLERİN RÜYALARINI KABUSA ÇEVİRİRİZ

 

Bu kutlu günün maneviyatına gölge düşürmek için Yunanistan’da 19 Mayıs’ın “Pontus katliamı” olarak anılması ve 353 bin kişinin katledildiğinin iftira edilmesi bir komedidir. Bu komediyi hadsizce nefrete dönüştürenler ise gördükleri “Pontus devleti” rüyası ile Atatürk’e ve Türk milletine saldıran Yunan Dışişleri Bakanvekili Varvitsiotis Miltiadis ve Türk bayrağını yakan kendini bilmezlerdir. Rüyalarını kâbusa çevireceğimizden şüpheleri olmasın.

 

TORUNLARINIZIN TASMASINI BAĞLAMAZSANIZ SİCİLYA'YA KADAR YÜZMEK ZORUNDA KALIRSINIZ

 

Büyük Türk milletinin insani hasletlerini en iyi bilenlerden biri, yüzlerce yıl Türk hâkimiyetinde gönüllü yaşamış olan bugünkü Yunanların atalarıdır. Gazi Mustafa Kemal’in vatanın harîm-i ismetinde boğduğu işgalci Yunan askerleri dışında tek bir Yunan’ın burnu kanamamıştır. Yunan devletine tavsiyemiz 1919-22 arasında Türk milletine katliamları reva görenlerin torunlarının tasmasını bağlamasıdır. Aksi takdirde büyük Türk milletinde Atatürklerin tükenmediğini hatırlatırız ki bu sefer Sicilya'ya dek yüzmek zorunda kalabilirler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, İsmet Büyükataman, MHP Haberleri, P
Yorumlar
Haber Yazılımı