Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 13:41 Bu haber 965 kez okundu
 
MHP'li Avcı: Hasımlara ve Hainlere Geçit Vermeyiz
MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, dünden daha diri ve iri olan Türk Milletinin husumete ve ihanete asla geçit vermeyeceğini söyledi.
ADANA HABERLERİ Haberi
MHP'li Avcı: Hasımlara ve Hainlere Geçit Vermeyiz

Adana'nın düşman işgalinden kurtarılışının 99. yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, Adana'nın destansı kahramanlığının Milli Mücadeleye ilham verdiğine dikkat çeken MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, dün zulme boyun eğmeyen Türk Milletinin bugün de aynı kararlılıkta olduğunu belirterek, dünden daha diri ve iri olan Türk Milletinin husumete ve ihanete asla geçit vermeyeceğini söyledi.

 

ADANA'NIN DESTANSI KAHRAMANLIĞI MÜLLİ MÜCADELEYE İLHAM OLDU

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''Bir asır önce diğer birçok ilimiz olduğu gibi Adana'mız da işgal edildi. Fransızlar ve onlara uşaklık eden Ermeni çetelerce şehrimiz yakıldı, yıkıldı, yağmalandı; insanlarımız acımasızca katledildi. Sistematik bir katliama tabi tutulan Adana çok acılar çekti. Dayanılmaz zulümlere 'Artık yeter' diyerek ayağa kalkan ecdadımız, işgalcileri ve işbirlikçi hainleri şehirden kovdu. Adana'nın destansı kahramanlığı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde başlatılan Milli Mücadele'ye de ilham oldu." dedi.

 

TÜRK MİLLETİ OLARAK İHANETE ASLA GEÇİT VERMEYECEĞİZ

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, ''99 yıl önce işgale ve ihanete karşı direnen ve sömürgeci işgalcileri kovan Adana olarak haklı bir gururu yaşıyoruz. Türk Milleti olarak dün zulme boyun eğmedik, bugün de eğmeyeceğiz; husumete, ihanete asla geçit vermeyeceğiz. Her yerde hakkı müdafaa eden Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti, dünden daha iri, daha diridir; her türlü zilleti ezecek güce sahiptir. 83 milyon olarak kardeşlik hukukumuzu ebediyen yaşamaya ve yaşatmaya, her karışı şehit kanıyla sulanmış kutlu vatanımıza sahip çıkmaya devam edeceğiz." dedi.

 

ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE KAHRAMANLARIMIZI RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUZ

 

MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, "Bu duygu ve düşüncelerle, kıymetli hemşehrilerimin bayramlarını içtenlikte Kutluyorum. Bizlere haklı gururu yaşatan, Milli Mücadelemize önderlik eden Cumhuriyetimizin Kurucu Lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aziz şehitlerimizi; Kara Fatma, İbo Osman, Sinanpaşa, Şeyh Cemil Nardalı, Gani Girici, Gizik Duran, Ahmet Remzi Yüreğir ve tüm kahramanlarımızı,  Adana’mızın kurtuluş gününde Bayrak Şiiri'ni bizlere armağan eden merhum  Arif Nihat Asya'yı bu vesileyle rahmetle, minnetle, saygıyla, dualarla anıyorum; Ruhları şad olsun!" dedi.

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP Adana İl Başkanı, Bünyamin Avcı, 5 Ocak Adana, Adananın Kurtuluş günü, Milli Mücadele, Kurtuluş savaşı, Husumet ve ihanet, geçit vermeyiz, MHP
Yorumlar
Haber Yazılımı