Haber Detayı
19 Ekim 2020 - Pazartesi 13:07 Bu haber 7973 kez okundu
 
İyi Parti İçindeki Muhalifler Yeni Siyasi Parti Kuruyor
İyi Parti içerisindeki muhalif kanat, İyi Parti'den ayrılıp yeni bir siyasi parti kurma kararı aldı.
SİYASET Haberi
İyi Parti İçindeki Muhalifler Yeni Siyasi Parti Kuruyor

İyi Parti Kongresine yönelik 3 ekim 2020 tarihinde yaptıkları sert eleştirileriyle gündeme gelen ''Sözümüz Var Hareketi'', oluşturdukları Sözümüz Var Hareketi İcra Kurulu adı altında açıklama yaparak, yeni bir siyasi parti kurma kararı aldı.

 

SÖZÜMÜZ VAR HAREKETİ OLARAK YENİ BİR SİYASİ PARTİ KURMAYA KARAR VERDİK

 

Sözümüz Var Hareketi İcra Kurulu'ndan, yeni bir siyasi parti kurma kararlarıyla ilgili yapılan açıklamada, ''Kurallarla yönetilen bir ülke için, önce, kurallarla yönetilen partilere ihtiyaç vardır. Mevcut siyasi partilerin bu nitelikte olmadıkları gün gibi aşıkârdır. Sorun değil çözüm üreten bir partiye ihtiyaç vardır. Sözümüz Var Hareketi olarak tüm vatandaşlarımızı huzur, güven, adalet, refah ve liyakatı önceleyen bir ülkede yaşatmak temel hedefimizdir. Atatürk'ün hedef gösterdiği milli devlet ve üniter yapıdan asla taviz vermeden, tam demokrasiyi özümsemiş, Cumhuriyetin değer ve kavramlarını benimseyen, bunun yanında, Türk milletinin asil genlerinde yaşatılan inançlara saygıyı esas alan Sözümüz Var Hareketi artık bu kötü dur demek ihtiyacını hissetmiştir. Bu ihtiyaçtan dolayı Hareketimiz, 'yeni bir siyasi parti' kurmaya karar vermiştir.'' denildi.

 

SÖZÜMÜZ VAR HAREKETİ'NİN SİYASİ PARTİ KURMA YOL HARİTASI

 

Yeni kuracakları siyasi partinin yol haritasını belirleyen Sözümüz Var Hareketi İcra Kurulu, ''Bu itibarla; yol haritası olarak, aşağıdaki hususlar kararlaştırılmıştır: Parti kurma çalışmalarının yürütülmesi için Ankara merkezde bir ofis açılacaktır. Çalışmaları yürütecek 11 kişi belirlenmiştir. Kurucuların illere göre dağılımı ve kuruculuk şartları 01 Kasım 2020 tarihine kadar belirlenip duyurulacaktır. Eş zamanlı olarak parti tüzüğü ve programı yazımına başlanacak ve kabul edilen tüzük gün gün kamuoyu ile paylaşılacaktır. 01-15 Aralık 2020 tarihleri arasında kuruculuk müracaatları alınacak, 20 Aralık 2020 tarihine kadar değerlendirilmesi yapılıp, yeni yılın ilk günlerinde kuruluş gerçekleştirilecektir. Yukarıdaki her madde tek tek ele alınarak değerlendirilmiş ve oy birliği ile karar altına alınmıştır. Türk milleti yeni yıla yeni umutlarla girecektir. Hayırlı olsun.'' açıklamasını yaptı.

 

Resim

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sözümüz Var Hareketi, İcra Kurulu, İyi Parti Muhalifleri, Yeni siyasi parti, yeni parti kuruluyor, İyi Parti, siyasi haberler
Yorumlar
Haber Yazılımı