İçişleri Bakanlığı ve Kamu-Sen Arasında İş Birliği Protokolü
Haber Detayı
12 Mart 2021 - Cuma 15:12 Bu haber 6810 kez okundu
 
İçişleri Bakanlığı ve Kamu-Sen Arasında İş Birliği Protokolü
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, İş Birliği protokolü imzaladı.
GÜNDEM Haberi
İçişleri Bakanlığı ve Kamu-Sen Arasında İş Birliği Protokolü

 AFAD ile Türkiye Kamu-Sen arasında yapılan Afet Farkındalık Eğitimi İş Birliği protokolü, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci tarafından imzalandı.

 

İÇİŞLERİ BAKANI SÜLEYMAN SOYLU'NUN AÇIKLAMASI 

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, imza töreninde yaptığı konuşmada, ''Türkiye Kamu-Sen’in çok değerli Genel Başkanı Önder Kahveci ve Türk İmar Sen Genel Başkanı Salih Demir’e teşekkür ediyorum. Şükranlarımızı ifade ediyoruz. Protokol hayırlı olsun. Ülkemiz afet ve deprem bölgesidir. Katkılarınızdan dolayı şükranlarımızı arz ediyoruz. Sizlerin de desteğiyle nerde bu devlet haykırışları artık sona ermiştir. Tüm sivil toplum kuruluşları bu konuda duyarlılığını ortaya koyuyor. Tedbiri erteleyecek vaktimiz yok. 2021 yılını afet eğitim yılı olarak ilan ederek çalışmalarımıza hızla başladık. Eğitim verebilecek arkadaşlarımızı belirledik, tüm ülkede bu konuda eğitim verecek. Vatandaşımıza yol göstermek sorumluluğunda hareket ediyoruz.  Türkiye Kamu-Sen’in de bu sürece vereceği katkı bizler için çok değerlidir.'' dedi. 

 

TÜRKİYE KAMU-SEN GENEL BAŞKANI ÖNDER KAHVECİ'NİN AÇIKLAMASI

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, imza töreninde yaptığı konuşmada, ''2021 yılının afet eğitim yılı ilan edilmesi sonrasında Konfederasyonumuzun bu sürece dahil edilmesini kıymetli buluyorum. AFAD son yıllarda çok ciddi bir performans sergiledi. Tabii afet ve felaketlerde kriz yönetimi ve olaylara müdahale açısından bizzat benim de yerinde şahit olduğum gayretli çalışmaları olan AFAD, önemli kuruluşlarımız arasındadır. AFAD’ın çalışanlarının önemli bir kısmı da üyemiz. Gönüllüler de, AFAD’ da çok ciddi faaliyet gösterdiler. Ülkenin geldiği noktada AFAD çok ciddi bir misyon yüklendi. Çok başarılı çalışmalar yapılıyor. Bölgelerdeki teşkilatlarımız da bu konuda seferberlik ilan ederek gerekli yardımları sağlıyor. Yaşanan her felakette, sivil toplum kuruluşu olarak sorumluluk anlayışıyla çalışmalara katkı sağlamaya çalışıyoruz.'' dedi. 

 

YAPILACAK HER ÇALIŞMAYA ÜLKE GENELİNDE DESTEK SAĞLAYACAĞIZ

 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, ''Ülkemizin deprem gerçeğini göz ardı etmeden, toplumsal farkındalık oluşturmak için Türkiye Kamu-Sen ailesi yarım milyon üyesiyle Türkiye’nin her ilinde, ilçesinde, örgütlü sivil toplum kuruluşu olarak yapılacak farkındalık çalışmaları ile ilgili her türlü katkıyı vermeye hazırız. Kurumumuz tarafından hazırlanacak görsellerle ve kendi iletişim kanallarımızla da sürece dahil oluruz. AFAD’ı çalışmalarından ötürü kutluyorum. Bizim sendikal örgüt olarak bir felsefemiz var ki, devletimizi ve kurumlarımızı ayakta tutarak haklarımızı alabiliriz. Kurumlarımızı yıpratmadan sendikal mücadele vermenin önemli olduğunu biliyoruz. AFAD’ın her türlü çalışmasına ülke genelinde katkı sağlarız.'' dedi. 

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

Resim

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İçişleri Bakanı, Süleyman Soylu, Türkiye KamuSen, Genel Başkanı, Önder Kahveci, İş Birliği protokolü, AFAD, arasında, Sendikalar, deprem
Yorumlar
Haber Yazılımı