Haber Detayı
02 Temmuz 2020 - Perşembe 11:35 Bu haber 12616 kez okundu
 
MHP'li Başkan Şimşek'ten Hobi Köy Projesi
Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye’nin İlk Dev Hobi Köyü Projesi'ni hayata geçiriyor.
MHP Haberi
MHP'li Başkan Şimşek'ten Hobi Köy Projesi

Mustafa Kemal Atatürk'ün, Türkiye'yi temelden kalkındırmak amacıyla 83 yıl önce tasarladığı İdeal Cumhuriyet Köyü Projesi'ni günümüze uyarlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye’nin İlk Dev Hobi Köyü Projesi'ni hayata geçirmek için çabaladıklarını söyledi.

 

TÜRKİYE'DE BİR İLKİ BAŞARIYORUZ

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Türkiye’nin İlk Dev Hobi Köyü Projesi ile ilgili yaptığı açıklamada, ''Çevre Şehircilik ve Tarım Orman Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştireceğimiz projemiz sayesinde artık tarım arazileri yok olmayacak. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1937 yılında tasarlamış olduğu Danimarka'nın Brondby şehrinde uygulanarak tüm dünyaya örnek olan fikrini gururla hayata geçireceğimiz anı iple çekiyoruz. Türkiye’nin ilk yasal hobi köyünü hayata geçirmekten dolayı mutluyuz. Doğal yaşama geri dönüşünün öneminin bir kez daha anlaşıldığı bu günlerde Gölbaşı’nda kurulacak olan Hobi Köy ile bir ilke imza atacağız. Seçim proje kitapçığımızda vurgulamış olduğumuz yaşayan köy projemizi hayata geçiriyoruz. Rol model oluşturarak Türkiye üzerinde bir ilk gerçekleştireceğiz. 2 bin dönümlük alan üzerine kurmuş olduğumuz Hobi Köy’de vatandaşlarımız imarlı ve yasal hobi bahçelerine kavuşmuş olacaklar. Doğal yaşam, köy hayatı ve toprağı vatandaşlarımız ile buluşturacağız'' dedi.

 

HOBİ KÖY PROJESİ İLE TARIM ARAZİLERİNE DE SAHİP ÇIKIYORUZ

 

Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, ''Gölbaşı Hobi Köy projesi ile tarım arazilerine sahip çıkıyoruz. Tarım arazileri üzerine kurulan, imarsız, izinsiz olarak hayata geçirilen projeler vatandaşlarımızda mağduriyet oluşturuyor. Aynı zamanda yolsuz, elektriksiz olan bu yapılar vatandaşlarımızı güvensiz bir ortama da sürüklüyor. Çevre Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum ile görüşerek projemizin startını verdik. Köy kahvesi, köy meydanı, ahır, kümes gibi hayvanların besleneceği alanlar ile bostan alanları gibi birçok alanında oluşturulacağı köyümüzde vatandaşlarımız doğal ortam ile buluşacak. Aynı zamanda pek çok sosyal alanı da yine Hobi Köy bünyesinde barındıracak. Birçok tarım arazisi izinsiz yapılar sebebiyle kendi işlevini yerine getiremiyordu ama bu proje sayinde tarım arazileri yok olmayacak. Çiftçimiz alanına kavuşacak.'' dedi. 

 

ATATÜRK’ÜN İDEAL CUMHURİYET KÖYÜ PROJESİ GÖLBAŞI’NDA HAYATA GEÇİYOR

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölbaşı Belediye Başkanı Ramazan Şimşek, Cumhuriyet Projesi, Atatürk projesi, Üretken Belediyecilik, MHP li Belediyeler, MHP Haberleri
Yorumlar
Haber Yazılımı