Dolar : Alış : 5.9405 / Satış : 5.9512
Euro : Alış : 6.5371 / Satış : 6.5489
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2545 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Sinan Ateş: Ülkü Ocakları Ölümsüzlerin Mekanıdır

08 Aralık 2019 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Sinan Ateş: Ülkü Ocakları Ölümsüzlerin Mekanıdır
Sinan Ateş: Ülkü Ocakları Ölümsüzlerin Mekanıdır

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, Ülkü Ocaklarının ölümsüzlerin mekânı olduğunu ve şehadet şerbeti içen Ülkü Ocaklıların ölümsüzleştiğini söyledi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin himayelerinde yapılan Ülkü Ocakları İl Ocak Başkanları İstişare Toplantısının kapanış konuşmasında, ”Ülkü Ocakları, millî mefkûrenin adıdır. Ülkü Ocakları sanattır, güzelliğin tarih içerisindeki devridir. Ülkü Ocakları ölümsüzlerin mekânıdır. Yüce Allah, şehadet şerbeti içen Ülkü Ocaklıları ölümsüzleştirmiştir. Ülkü Ocakları bizim yuvamızdır. Türk milletinin geleceğidir.” dedi.

ÜLKÜCÜ HAREKET BİRLİK OLMANIN GÜCÜNÜ GÖSTERMİŞTİR

Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticilerinin Türk Dünyası, dijital medya, Ar-Ge, çevre, bilim,teknoloji ,eğitim, kadın, gençlik ve çocuk alanlarında sunumların da yapıldığı istişare toplantısının kapanışında konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, ”Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizi taçlandırmak, gelecekte atacağımız adımları daha sağlam temellere dayandırmak üzere tertip ettiğimiz istişare toplantımızın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bizleri bir arada tutan bağları pekiştirdiğimiz; dertler paylaşa paylaşa, kıvanç yayıla yayıla kıymetlenir dediğimiz bu etkinliğin Ülkücü Hareket’e, Türk milletine, Türk dünyasına hayırlar getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim. Köklü mazimizden, Türklüğün şahikalarını yaratacağına inandığımız atimize doğru, iman denizinde yelkenlerimizi ahlak ve faziletle doldurup ilerlerken sizlerle buluşmak, meselelerimize birlikte çözüm yolu aramak bizi ziyadesi ile mutlu etmiştir. Ülkücü Hareket, geçmişten günümüze çelikten bir yumruk gibi birlik olmanın gücünü cümle âleme göstermiştir.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI BİRBİRİNE SIKI BAĞLARLA BAĞLI BİR TEŞKİLATTIR

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, ”Ülkü Ocakları, disiplinli, birbirine sıkı bağlarla bağlı bir teşkilattır. Çelik yumruğu ipeğe sararak ilim ve kültürle ahlak mektebi haline gelmiştir. Bu yüksek ahlakı toplumun geniş kesimlerine yaymak, bizi var eden temel değerleri milletimizle paylaşmak üzere biz Genel Merkezimizde, siz İl Ocak Başkanlarımız ise illerinizde çaba sarf etmektesiniz. Bu çabalar asla boşa gitmeyecek, inanmış bir Ülkücünün davası için verdiği mücadele mutlaka başarıya ulaşacaktır. Allah’ın takdiri, milletin duası, liderimizin şaşmaz öngörüsü ile millet hizmetini her alana yaymak temel görevimizdir. İllerinizde temsil görevinin şuurunda bir vakarla vazifelerinizi yerine getirmeli, bir gönül kazanmanın değerini bilmelisiniz.” dedi.

ÜLKÜ OCAKLARI ÖLÜMSÜZLERİN MEKANIDIR

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, ”Ülkü Ocaklarının hedefinde; büyüyünce ne olacaksın sorusuna, Ülkücü olacağım cevabını veren bir nesil yetiştirmektir. Ülkücülük; Tuna’dan abdest alarak Tanrı Dağlarında namaz kılmaktır. Ülkücülük; Türk olarak yaratılmanın şükür namazını kılmaktır. Ülkü Ocakları, Yesevi’nin dergâhı, Edebali’nin buyruğu, Yusuf Has Hacip’in feraseti, Tonyukuk’un dehası, Celaleddin Harzemşah’ın kahramanlığı, Nesimi’nin türküsü, Yunus’un lisanı, Atatürk’ün iradesi, Başbuğ’un emaneti ve Bilge Türk Devlet Bahçeli’nin yoludur. Ülkü Ocakları hafızadır. Türk milletine Ergenekon’u unutturmaz, destanları yaşatır, Dedem Korkut’u hafızalardan sildirmez, aziz milletimizin millî sembolü bozkurtu, tarihin geçmişinden emanet alıp geleceğe taşır. Ülkü Ocakları, millî mefkûrenin adıdır. Ülkü Ocakları sanattır, güzelliğin tarih içerisindeki devridir. Ülkü Ocakları ölümsüzlerin mekânıdır. Yüce Allah, şehadet şerbeti içen Ülkü Ocaklıları ölümsüzleştirmiştir. Ülkü Ocakları bizim yuvamızdır. Türk milletinin geleceğidir. Ülkü Ocakları, Dede Korkut’ta destan, Kutadgu Bilig’de nasihat, Ali Kuşçu’da bilimdir.Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin ifadesiyle Ülkü Ocakları Türk-İslam ülküsünün bereketli yurdu, Türklüğe mensubiyet şuuru, İslam ahlak ve faziletine bağlılık ve sadakat yuvasıdır.”dedi.

İSTİŞARE TOPLANTISI DEĞERLENDİRMELERİ

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş, ”Ülkü Ocaklarının, Türk dünyasından Ar-Ge’ye, sosyal medya okur yazarlığından eğitime, çevre-bilim ve teknolojiden spora, asena faaliyetlerinden çocuk, üniversite gençliğine kadar her alanda yaptıkları faaliyetleri değerlendirdik ve yapacaklarını takvimlendirip planlamaya koyduk.” diyerek, istişareler sonunda yapılan değerlendirmeleri sıraladı:

1- Çocuklarımızın ve gençlerimizin millî şuur ve tarih bilinci ile eğitimi hususunda büyük bir boşluk söz konusudur. Türk milletinin millî birlik ve beraberliğini bozucu faaliyet gösteren yapılar bu boşluktan faydalanmaktadır. Nitelikli eserler ve insana temas eden faaliyetler ile bu boşluğu kapatma mesuliyeti Ülkü Ocaklarına düşmektedir. Türk milleti hiçbir konuda çaresiz değildir, çare Ülkücü Hareket’tir.

2- Türk matbuatı, popüler kültüre dayalı eserler ile yoğun bir sermaye hareketine dönüşmüştür. Birkaç yayınevi dışında Türk kültürünü ve Türk’ün medeniyet tasavvurunu tanıtıcı yayın nerdeyse yoktur. Bu ihtiyaca cevap vermek amacıyla hazırladığımız yayınlarımızın daha geniş kitlelere ulaştırılması tarihî bir zarurettir.

3- Ortaöğretim, gençliğin fikir hareketleri ile ilk buluşma noktasıdır. Gençlerin çevresel etkiye en açık olduğu dönemdir. Her yanlış etkileşim, ülke için kaybedilmiş bir genç demektir. Oysa Türk milletinin bir tek evlat dahi kaybetmeye tahammülü yoktur. Ortaöğretim gençliğinin enerjisini bilime, sanata ve spor faaliyetlerine yönlendirmek için çok yönlü faaliyetler gerçekleştirmek ve onları fikir pınarlarımızla buluşturmak üzere çıkarılan Bilge Türk dergimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak için çalışmalıyız.

4- Kadına yönelik şiddet, ayrımcılık, cinsel istismar toplumumuzun kanayan yarasıdır. Bu yara sözde kadın hakları savunucusu yapılar tarafından istismar edilmektedir. Aile ve toplumun yapısını bozma teşebbüslerine karşı genç Türk kadınını Ülkü Ocakları ile tanıştırmalıyız.

5- Z kuşağının fikir hareketleriyle buluşma biçimi çağdaş dönemde değişmiştir. Kendini tanımlama biçimi anonim bir niteliğe bürünmüştür. Sosyal medya önemli bir mecra hâline gelmiştir. Sosyal medyayı uygun içerik ile verimli ve etkin şekilde kullanmak, Türk gençliğinin zihin altyapısına doğru mesajları göndermek onlarla buluşmak için vazgeçilmez bir nitelik arz etmektedir. Bu meyanda sosyal medya okuryazarlık eğitimleri yoğunlaştırılıp yaygınlaştırılmalıdır.

6- Ülkücü Hareket geçmişten günümüze ilimcilik umdesine dayanan şuuru ile akademik faaliyetlerin merkezinde yer alma gayreti içerisindedir. Ancak bu sayededir ki Türk milletinin ihtiyaç duyduğu nitelikli bilgiye ulaşılabileceğine inanmaktadır. Bu noktada gençlerimizin akademik kariyer ile bağını sağlamlaştıracağı tanıtıcı ve teşvik edici faaliyetlerin sayısı artırılmalıdır. Ülkü Ocaklarımızın aylık olarak yayımlamakta olduğu “Ülkü Ocakları” dergisi bir okul mahiyetindedir. Bu okulun öğrenci sayısını artırmak için gerekli çalışmaları yapmalıyız.

7- Türk milleti sahip olduğu geniş coğrafyada temel değerlerinin müşterekliği, ortak tarihi ve geleceğe dair umudu ile Türk kültür havzasını teşkil etmektedir. Her yıl Türk kültür havzasının her bölgesinden binlerce öğrenci ülkemize gelmektedir. Bu gençlere Türklüğün beşeriyet için binlerce yıldır sinesinde taşıdığı mefkûreyi tanıtmak öncelikli görevimizdir. Onlar aracılığı ile aramızda gönül köprüleri inşa etmek gerekmektedir.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika