Dolar : Alış : 5.9405 / Satış : 5.9512
Euro : Alış : 6.5371 / Satış : 6.5489
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CÇok Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2545 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Hilal Kaplan AKP’nin Haç Sevdalılarına Katıldı

06 Aralık 2012 - 527 kez okunmuş
Ana Sayfa » Yazarlarımız»Devlet-i Ali»Hilal Kaplan AKP’nin Haç Sevdalılarına Katıldı
Hilal Kaplan AKP’nin Haç Sevdalılarına Katıldı

Yazar Hilal Kaplan, AKP’nin Hristiyan Dini’nin sembolü olan Haç sevdalılarına dahil oldu. Kiliseye giderek önünde kocaman bir Haç ile resim çektiren Hilal Kaplan, bu resmi İslami inanışın ve geleneklerin neresinde geçerliliği olduğunu izah etmekle yükümlüdür.

Hilal Kaplan, genel manada AKP Hükümeti ile aynı paralelde olan bir yazardır. Ancak AKP Hükümeti’nin icraatlarından kendisine göre yanlış bulduklarını eleştirebilen bir profil çizmektedir. Ancak Hilal Kaplan’ın yanlış diye eleştirdiği bir konu var ki; bu eleştiriyi Müslüman kimliğiyle yapması, Müslümanları kızdırdı.

MÜSLÜMAN ZORUNLU DİN DERSİNE KARŞI OLUR MU?

Hilal Kaplan, katıldığı bir TV proğramında şöyle dedi:

“Zorunlu din dersi, insanları dinden soğutuyor. Bu yüzden zorunlu din dersine karşıyım. Ben Anadolu Lisesi mezunuyum. Ateist arkadaşlarım zorunlu din dersine girdikleri için inanmıyorlar ama dersten geçmek için Ayet-el Kürsi’yi ezberlemek zorunda kalıyorlardı. Bu Müslüman olarak hem beni, hem de onları incitiyor.”

Müslüman kimliğiyle yazarlık yapan Hilal Kaplan, zorunlu din dersine karşı olduğunu söyleyiverdi. Kendisi, Müslüman bir kişinin okullarda din dersi okutulmasına karşı çıkmasının ne manaya geleceğini açıklamalıdır. Başörtülü bir şekilde ortaya çıkıp din dersi okutulmasına muhalefet etmenin ne manaya geldiği izaha muhtaçtır.

Dinde zorlamanın olmadığını biliyoruz. Ancak çocuk ya da genç yaşta zorunlu din dersi sayesinde, Ayet-el Kürsi’yi ezberler ve manasını öğrenirse belki ateist olmaz da Müslüman olur değil mi? Ancak Hilal Kaplan, bunu düşünmeyip ateistlere Ayet-el Kürsi oktulmasının önünü kesmeye çalışıyor. Ne diyelim? Allah ıslah etsin Hilal Kaplan’ı…

HİLAL KAPLAN KİLİSEDE NE ARIYOR? HAÇLI BİR RESİM ÇEKTİRMENİN MANASI NEDİR?

Hilal Kaplan’ın kiliseye giderek Hristiyan Dini’nin sembolü olan Haç ile resim çekildiği ortaya çıktı. Bunun üzerine Hilal Kaplan, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden tepki göstererek şöyle dedi:

”Yurt dısındayken bir grupla beraber kiliseye de gitmistik. Mescid yoklugundan kilisede namaz kılmıslıgım var ama mum yakmıslıgım yok. Bu iftirayi yayanlar kadar inanıp suizan edenler de hesap verecektir. Müslüman ahlâkına bu müfterileri örnek olarak görmeyin lütfen”

Hilal Kaplan, aynı bir Hristiyan gibi kiliseye gidip Haç ile poz vermenin İslami inanışın neresinde olduğunu açıklamalıdır. Mescid yokluğunda Kilisede namaz kılmak ayrı bir şeydir, Haç önünde poz vermek ayrı bir şeydir. Haçlı bir resim çektirmenin manası nedir Hilal Kaplan?

AKP YÖNETİMİNİN HRİSTİYANLIK VE KİLİSE AÇMA MERAKI

AKP lideri Erdoğan, Eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kültür Bakanı AK Komünist Ertuğrul Günay ve diğer AKP’lilerin Hristiyanlığa hizmet etme noktasında icraatları bir hayli kabarıktı.

AKP daha kurulurken ABD ve AB’ye yapılan ziyaretlerde Türkiye’deki kiliselerin açılması, Heybeliada Ruhban Okulu’nun açılması gibi konuların gündeme geldiği hala konuşulmaktadır. AKP iktidara geldiğinden bu yana da ülkemizdeki açılan kiliselerin hesabı iyice kabardı.

AKP Hükûmeti döneminde ülke genelinde kiliselerin onarılarak Hristiyanların ibadetlerine açılma kararı alındı. Onlarca kilise, devlet hazinesinden çıkan paralarla restore edildi. Kiliselere harcanan paralara bakıldığında her bir kiliseye milyon dolarlar harcanıyordu.

Restore edilen kiliseler Başbakan Erdoğan’ın “Ya Allah Bismillah” sözleriyle açılarak Hristiyanların hizmetine sunuluyordu. Hristiyanlara bu hizmet verilirken Bakan Günay, bütün kiliselerin restarosyon organizatörü ve açılışlarda Başbakan’ın yanı başındaydı.

Fatih Sultan Mehmet Han’ın Pontus Rum Devletini yıktığının yıl dönümünde restore edilen Rumların Sümela Manastırı açıldı. Sürekli ecdadımıza göndermelerde bulunan AKP liderinin Fatih Sultan Mehmet Han’ın yıktığının tam tersini yapması manidar değil mi?

Sümela Manastırı restore edilirken 4 milyon doların devlet kesesinden harcandığı ifade ediliyor. Müslüman Türk Milletimizin ödediği vergileri Hristiyanlara hizmet için kullanan AKP’ye hakların helal edilmesi mümkün mü?

Müslüman Türk Milletimizin paralarının biriktiği Hazineden ödenen milyonlarca dolarlar ile restore edilip Hristiyanlara hizmete açılan kiliselerin sayısı o kadar fazla ki saymakla bitmez. AKP Hükümetinin açtığı kiliselerin isimlerini ”Ak Komünist Günay’dan Çamlıca’ya Ak Mescit Önerisi” başlıklı yazımızda anlatmıştık. Burada tekrar anlatmayacağız.

ayasofya’yı Müslümanların ibadetine açmak için kılını dahi kıpırdatmayan AKP Hükümetinin Heybeliada Ruhban Okulu’nu açmak için kırk takla attığını ve açılacağını ABD Başkanı Obama müjdesiyle duyurduğunu biliyorsunuz. Ayrıca 1.711 tane Kuran Kursu’nun kapatılmasını sağlayan AKP Hükümetinin binlerce kilise evin açılışına göz yumduğunu da biliyorsunuz.

Başbakan Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın ve Başbakan Yardımcısı Beşir atalay’ın Hristiyanların kilisesinde mumlar yakıp Hristiyanların kutsal saydığı suyu içtiğini ve Hristiyan papazın bunları suyla kutsandıklarını da biliyorsunuz.

AKP liderinin, Haçlı Seferlerinin Müslümanlara ve Türklere karşı yapılan savaşlar olmadığını söylediğini de biliyorsunuzdur. Bu sözün Haçlı Seferlerinde şehit düşen milyonlarca Müslümanın, kemiklerini sızlattığı da bir gerçektir. Iraklı Müslümanları katleden Hristiyan askerlerin ülkelerine sağ sağlim dönmesi için dualar eden AKP liderinin, kime hizmet ettiğini de hiç düşündünüz mü?

Hilal Kaplan, bütün bu AKP icraatlarını hiç eleştirdi mi? Duyan varsa söylesin. Biz duymadık. Eğer bütün bu Hristiyanlara hizmet eden AKP profilini hiç eleştirmediyse, acaba Hilal Kaplan Hristiyanlar meselesinde AKP ile aynı mı düşünüyor?

HİLAL KAPLAN’A SORUYORUZ

Zaman zaman AKP Hükümetini eleştirseniz de aranızda sadece nüans farkı olduğunu biliyoruz. Yoksa AKP ile sizin fikriniz aranızda çok da bir fark yoktur. Dolayısıyla, Haç önünde resim çektirmenizin manasının sizin tarafınızdan açıklanmaya muhtaç olduğunu söylüyoruz.

Ey Hilal Kaplan !!! Hristiyanların Kilisesine giderek Haçlı poz vermenizin sebebi; AKP ile birlikte aynı düşünmenizin ve aynı yere hizmet etmenizin bir resmi ve göstergesi midir?

Eğer böyleyse, AKP liderinin Hristiyan papaz ile poz vermesi ve boynunda sadece Yahudilere verilen Yahudilere üstün hizmet madalyası olmak suretiyle poz vermesi gibi siz de Müslümanların başını örttüğü başörtüsü yerine Hristiyan rahibelerin örtünmesi gibi örtünseniz de gerçek yüzünüzü Müslüman Türk Milletimiz daha iyi görse diye düşünüyorum.

Sahi, Hilal Kaplan Haç önünde resim çektirmekle kime hizmet ediyor?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Kadir BÜYÜKKELEŞ
06 Aralık 2012 - 20:17

AMERİKA’NIN ILIMLI İSLAM MODELİNİ BENİMSİYOR VE DESTEKLİYORUZ DİYE BAŞBAKAN AÇIKLAMA YAPMIŞTI.ILIMLI İSLAM MODELİ BU OLSA GEREK,HEM İSLAMI SAVUNACAKSIN,HEM KİLİSEYE GİDECEKSİN.HEM KURAN KURSU KAPATACAKSIN,HEM KİLİSE AÇACAKSIN.ALLAH ISLAH ETSİN,ISLAH ETMİYORSA KAHRETSİN.

ahmet dogrucu
07 Aralık 2012 - 00:42

selamlar……. bu tür şeyleri paylaşmak aslında yeri degil di ama yukardaki yazıyı okuyunca kısacık da olsa paylaşmak istedim. AKP tek başına iktidar oldugu yıl AMCAM bana şöyle demişti. Bunların gözlerne iyi bak ve arkasındaki karanlıgı görmeyi dene .. hatta gör başar demişti. aylarımı verdim ve gördüm o karanlıgı bunların gözündeki. Yukardaki resimde olan hanımefendi nasıl ki burada müslüman ve dışarıda hıristiyan gibiyse işte aynen öyle.çünkü bu ve bunlar gibilerin merkezi aynıdır. Bunların gözündeki karanlıga gelinceeeeeeee,,,,,, iktidar ve koltuk için herşeye ve hertürlü yaptırıma müsait bi insandır. sizlerde zaman zaman TV ve GAZETELERDEN şahit olmuşsunuzdr ,, dün beyaz der ve bugün sözlerim çarpıtıldı ben öyle demedim kara ydı,,, diye bi çok açıklamaları olmuştur. evet aslında TAKKE DÜŞELİ VE KEL GÖRÜNELİ YILLAR OLDU. ama artık bunu HALKIMIZDA görsün lütfen. gelelim kilisecilere,, YENGE hanım ve BEŞİR ATALAYI kilisede mum yakıp ibadet ederken görmeyeniniz kalmadı sanırım.. kimse bana şunu savunmasın hemen.. efendim işte cami veya mescid yok idi de kilisede ibadet ettiler dye savunulmasın sakın. götürelerdi yanlarında NAMAZLAGI kılalardı namazlarnı bi yerde. illaki kiliseye gitmekmi lazım dı.. ve aynı sözüm yukardaki ne idügü belirsiz kadın içinde geçerli. ARKADAŞLAR,,,,, bizler cuma günleri camilermizde para toplayıp camilerimizi yaptırıyoruz dimi….. madem iktidarda MÜSLÜMAN dye geçinen parti var.. niçin elin kiliselerine trilyonlar harcayıp restore ediyor.. versin hazineden para ve CAMİLERİZ yapılsın. ama ne hacet demi. çünkü gavurun sayesinde iktidar yapılanlar gavurun kilisesini yapar. evet açıkça beyan ediyorum buradan,,,,, AKP HAÇLI MİSYONERLERinin YARDIMIYLA KURULAN VE İKTİDAR YAPILAN BİR PARTİDR. MÜSLÜMAN TÜRK halkını iyi analize edn misyonerler 2000 yıldır ugraşarak bizleri ancak böyle çökertip bölme modelini hayata geçirmişlerdir. ben burda başbakanın TÜRK olup olmadgyla ble ilgilenmiyorum. bizlerin gayesi ülkemizin ve insanlarımızın bölünmemesidir. DİYARBAKIR daki konuşma ile zaten startını vermişti boşbaşbakan efendi.. BU ÜLKEDE KÜRT SORUNU VAR…diyerek. ve sonrada DİNİMİZ üzerinden oynamaya başladı…. yurt dışındaki bi röportajda DANİMARKA da aynen şöyle diyodu BAŞÖRTÜSÜ BENİM ÜLKEMİN MESELESİDİR VE ELBET ÇÖZECEGİZ İLK FIRSATTA diyodu…… MHP GENL..BŞK..DEVLET BAHÇELİ bu konuşmayı duyunca hertürlü destegi vermeye hazırız dedi. başbakan ülkeye döndü ve gazeteciler havaalanı çıkışında sordular sorunu nezaman çözeceginz dye.. ve aynen şöyle demşti SÖZLERİM YANLIŞ ANLAŞILMIŞ VE AKTARILMIŞ. acaba buraya gelene kadar kimler kulagını çekti başbakanın ha. niyemi çektiler söyleyim. çünkü olaya el koyan PARTİ MHP idi ve MHP yi başörtüsü sorununu çözmeye müdahil etmemek için AKP nin agababaları..<MİSYONER HAÇLILAR< kulagnı çekmişti TAYYİP beyin. Sanırım halkımız daha çok araştrmacı ve okuyan bi kesim olsa bazı şeyleri daha net anlarlar.. ha bu arada bi not ANAHABER LER sadce SAMANYOLU,, KANAL 7,, STAR TW,, ATV TW.. gibi kanalarda verilmiyor. her kanalın haberlerni ayrı ayrı dinlemenizi tavsiye edrim. gözünüz aydın bi SİBEL ÜRESİN vardı,, şimdi bide KAPLAN HİLAL niz oldu. allah bunların topunu kahretsin. baki selam. hayırlı cumalar.

İlgili Terimler :

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika