Dolar : Alış : 5.8253 / Satış : 5.8358
Euro : Alış : 6.5519 / Satış : 6.5637
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana24°CAz Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

YUSUF BAŞ YAYINLADIĞI MESAJLA TIP BAYRAMINI KUTLADI

14 Mart 2015 - 134 kez okunmuş
Ana Sayfa » Manşet»YUSUF BAŞ YAYINLADIĞI MESAJLA TIP BAYRAMINI KUTLADI
YUSUF BAŞ YAYINLADIĞI MESAJLA TIP BAYRAMINI KUTLADI

 

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Baş: –“Başta doktorlarımız olmak üzere kamu yada özelde olsun sağlık sektöründe hizmet veren bütün yetişmiş insan gücü, bizim için önemlidir, vazgeçilmez değerdedir ve başımızı tacıdır.” dedi.

 

SAĞLIK OLMAZSA OLMAZ

Başkan Baş, yayınladığı mesajda, şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık, bütün canlılar için olmazsa olmazdır. İnsanlar için de birincil önceliğe sahiptir. Bir insanın ömründe elde edeceği bütün kazanımlar, sağlıkla doğrudan ilgilidir. Eğitimde, askerlikte, işte, meslekte atılacak adım, elde edilecek derece, kazanılacak başarı, kurulacak ailedeki huzur ve refah, hülasa bütün bunların mümkün olabilmesi için evvela sağlık gerekmektedir. Çünkü; sağlık olmadan üretim olmaz, başarı olmaz, refah olmaz, mutluluk hiç olmaz.”

 

YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ BAŞIMIZIN TACIDIR

Baş, devamla “İşte bu kadar vazgeçilmez öneme sahip bir alanda insana, insanlığa hizmet eden hekimlerimizdir, hemşirelerimizdir, ebelerimizdir, teknikerimiz, teknisyenimiz, laborantımızdır; bütün sağlık çalışanlarımızdır. Dolayısıyla başta doktorlarımız olmak üzere kamu ya da özel sektörde olsun sağlık hizmeti veren bütün yetişmiş insan gücü, bizim için önemlidir, vazgeçilmez değerdedir ve başımızı tacıdır.” diye konuştu.

 

ŞİDDETLE DEĞİL SEVGİYLE HÜRMETLE…

Baş şunları söyledi:

“Bu vesileyle ifade etmek gerekirse; bilgi, beceri, fedakârlık, feragat, cesaret isteyen bir hizmet kolunda çalışan her insanımıza sahip çıkmak, onların sorunlarını gidermek başta siyasi iktidarın öncelikli görevidir. Hele hele işsizliğin had safhaya ulaştığı günümüzde ithal doktor, ithal hemşire yollarına başvurmak, kendi insanlarımıza güvensizliğin bir eseridir ve bu zihniyeti tasvip edemeyiz. Sağlık çalışanlarının çalışma şartları ve özlük haklarında mutlaka iyileştirmeye gidilmelidir. Diğer taraftan, sağlık çalışanlarına şiddetle değil; sevgiyle, hürmetle yaklaşmak lazım geldiğine inanıyoruz.”

 

AİLESİNİ BIRAKIP HASTANEYE KOŞUYOR

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş, mesajını şöyle bitirdi:

“Bu duygu ve düşüncelerle; ailesini bırakıp hastaneye koşan, acısını unutup dağıttığı şifa ile yüzümüzü güldüren, gece-gündüz demeden insana, insanlığa hizmet eden hekimlerimizin, hemşire ve ebelerimizin, laborantlarımızın, bütün sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu özel günün ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olması temennilerimle sağlık ve mutluluklar diler, selam, sevgi ve saygılarımı sunarım.”

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika