Dolar : Alış : 5.3168 / Satış : 5.3264
Euro : Alış : 6.0318 / Satış : 6.0427
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana17°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 34 Kategoride 1716 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Vali Büyük’ten Başkan Sözlü’ye İadeiziyaret

24 Haziran 2014 - 203 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Vali Büyük’ten Başkan Sözlü’ye İadeiziyaret
Vali Büyük’ten Başkan Sözlü’ye İadeiziyaret

 

Vali Mustafa Büyük, Gelecek adına Adana’da umut vadeden bir görüntünün mevcudiyetinden bahsetti. Başkan Hüseyin Sözlü de Adana’da huzurlu, verimli, kenti ayağa kaldıracak bir çalışma dönemini birlikte geride bırakma arzusunda olduğunu açıkladı.

 

 

ADANA’NIN GELECEĞİ ADINA UMUTLUYUM

Ziyarette ilk sözü alan Vali Büyük, “Fazla gecikmeden iade-i ziyaretle başlayalım. Sonrasında da Adana’nın meselelerini ele alacağız. Hem şu andaki rutini, yürüyen hizmetlerin verimliliğini iyileştirmek için hem de daha köklü sorunları değerlendirmek için beraberce çalışacağız. Kamuoyunun önünde olmadan da çalışmalarımız olacak mecburen ama başlangıç böyle iade-i ziyaretle olsun istedim. Geldiğimden bu yana Adana’yı değerlendirmeye çalışıyorum. Mutlaka eksikler vardır ama genel itibariyle olumlu tabloyu görüyoruz. Gelecek adına da ümit vadeden görüntü mevcut. Siz de belediyecilikte uzun bir tecrübeye sahipsiniz. İnşallah birlikte güzel hizmetleri, uyumlu bir şekilde, işbirliği içerisinde sürdürmeye çalışacağız” dedi.

 

 

KAMU AYGITININ PARÇASIYIZ

Yaklaşık 2 ay önce göreve başladığını hatırlatan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de, “Önümüzdeki 5 yılda Adana’nın yeni Valisi ve yeni Belediye Başkanı olarak görev dönemlerimizi tarif edebiliriz. İnşallah bu dönemi bu şekilde birlikte geçiririz. Bu dönemde en çok dikkat ettiğimiz ve edeceğimiz şey; Adana’nın tek yürek, tek vücut olması hususunda bir dayanışma ruhunu vücuda getirme noktasında Belediye Başkanı olarak üzerime düşeni yerine getirmek olacak. Nihayetinde devlet, kamu bir bütünse ve bir aygıtsa, biz de bu aygıtın bir parçasıyız. Seçimle geliyor olmamız demokratik kültürün bir tezahürüdür ama bu durum, bu aygıtın ayrı bir parçası olduğumuz anlamına gelmez. Bir bütünlüğe hizmet edeceğiz. Başta şehrimize, hemşehrilerimize, ülkemize ve milletimize bu bütünlüğün içerisinde hizmet vermenin gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

 

 

KENTİ AYAĞA KALDIRACAK ÇALIŞMA DÖNEMİNİ BİRLİKTE GEÇİRECEĞİZ

Başkan Hüseyin Sözlü, sözlerini şöyle tamamladı: “Zatıaliniz tecrübeli bir kamu görevlisi, Valisiniz. Çeşitli Bakanlıklarda da hizmetiniz var. Bu tecrübenizden istifade ederek Adana’da huzurlu, verimli, kenti ayağa kaldıracak çalışma dönemini birlikte geçireceğimizden şüphemiz yok. Bu konuda mülki amirimiz olarak Zatıalinizin hem tecrübesine hem samimiyetine yürekten inanıyoruz. Adana’da da gelmiş olduğunuz şu kısa dönem içinde oluşan olumlu ve güzel bir hava var. İnşallah hem Adana’dan siz memnun kalacaksanız, Adanalılar ve bizler de sizlerin bize olan desteğiyle iyi hizmetler yaparak, karşılıklı samimiyetin gereğini yerine getireceğiz. Hoşgeldiniz, şeref verdiniz, hayırlı uğurlu olsun tekrar.”

 

 

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

Tüm Yazarlar
TemaFabrika