Dolar : Alış : 5.9288 / Satış : 5.9394
Euro : Alış : 6.5473 / Satış : 6.5591
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2525 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Ülkü Ocakları’ndan Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası

07 Ocak 2020 - 45 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Ülkü Ocakları’ndan Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası
Ülkü Ocakları’ndan Hayvanlar Aç Kalmasın Kampanyası

Manisa’da Ülkü Ocakları Başkanlığı, soğuk kış günlerinde yabani hayvanlarının aç kalmaması için doğaya yem bırakma kampanyası başlattı.

Manisa’da Ülkü Ocakları Başkanlığı tarafından tüm İlçe Ocak Teşkilatları’nın eş zamanlı olarak katıldığı Hayvanlar Aç Kalmasın kampanyası çerçevesinde, dağlarda, ormanlarda ve parklarda bulunan hayvanlar için yem bırakıldı. Hz. Ömer düsturuyla yola çıkılan kampanya ile havaların soğuduğu dağların kar ile birlikte beyaza büründüğü şu günlerde, yem bulmak için oldukça zorlanan yabani hayvanların aç kalmaması sağlandı.

MÜSLÜMAN ÜLKEDE KUŞLAR AÇ KALDI DEMESİNLER

Manisa Ülkü Ocakları Başkanı Nazmi Akçay, düzenledikleri etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, ”Hz. Ömer’in ‘Dağlara buğdaylar serpin. Müslüman ülkede kuşlar aç demesinler.’ sözünden yola çıkarak bugün burada bu etkinliğimizi gerçekleştirdik. Varlığını Türk varlığına adamış olan Ülkücü gençlik, Dr. Sinan Ateş’in dediği gibi, ‘Çevrecilik milliyetçiliktir’ düsturu ile Spil Dağı Milli Parkı’nda bulunan yaban hayvanlarımız için saman, buğday, ekmek ve yeşil ot bıraktık. Bizler gönül memleketimiz olan Manisa’mıza gerek sosyal alanlardaki aktiviteler, gerek eğitim faaliyetleri ile hizmet etmeye devam edeceğiz.” dedi.

HAYVANLAR AÇ KALMASIN DİYE SEFERBER OLDUK

Selendi Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Gökdaş, düzenledikleri etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, ”Kış şartlarının ağırlaşmasından dolayı, dağda yaşayan hayvanlarımız bu kış mevsiminde yiyecek bulmakta elbette zorlanıyorlar. Bundan dolayı Kınık Mevkiinde Çamlık alanda yabani hayvanların aç kalmaması için seferber olduk. Selendi Ülkü Ocakları olarak arkadaşlarımızla birlikte buğday, saman, mısır, ekmek ve yem gibi yiyecekleri yaban hayatına destek için doğaya bıraktık. Bugün, soğuk kış günlerinde yiyecek bulmakta zorluk çeken doğa hayvanlarımıza yardımcı olmak istedik.” dedi.

ADANA’DA KARAİSALI ÜLKÜ OCAKLARI YAYLALARA HAYVANLAR İÇİN YEM BIRAKTI

Karaisalı Ülkü Ocakları, Kızıldağ Yaylası’ndaki yaban hayvanları ve kuşların aç kalmaması için hayvanların yoğun olduğu bölgelere, ekmek ve buğday bıraktı.

Havaların soğuması ve kar yağışının başlamasıyla Karaisalı Ülkü Ocakları gençleri yaylanın muhtelif noktalarına ekmek ve buğday bırakarak aç kalacak olan yaban hayvanlarına destek oldular. Her yıl kar yağışının başlamasıyla ilçenin yüksek kesimlerine buğday ve ekmek bırakan gençlere bölge halkı bayat ekmek ve buğday vererek doğal yaşamın devamına katkı sağlamaktalar.

ADANA’DA POZANTI BELEDİYESİ EKİPLERİ SOKAK HAYVANLARINA YİYECEK BIRAKTI

Adana’nın Pozantı İlçesi’nde soğuk kış günlerinde yiyecek bulamayan hayvanlar için yaylalara ve sokaklara yiyecek bırakıldı.

MHP’li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay’ın talimatıyla Zabıtalar bir ekip kurarak, Akçatekir Yaylası’nda yoğun yağan kar yağışı nedeniyle aç kalan sokak hayvanlarına ekmek, sakatat ve yem bıraktı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika