AdanaHilal.Com, Adana Haber, Adana Haberleri
ADANA
Bugün
/

 • ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
  ADANA ÜLKÜ OCAKLARI NEVRUZ’U KUTLADI
 • Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
  Sözlü’den MHP Adana İl Başkanı Baş’a Ziyaret
 • MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
  MHP MYK Üyesi Yılmaz Tankut’tan Sert Açıklama
 • MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
  MHP Yüreğir’de Yıldıray Şener Güven Tazeledi
 • MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
  MHP Seyhan İlçe Başkanı Bünyamin KAYA oldu
 • MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
  MHP ADANA’DA KONGRE TAKVİMİ BELLİ OLDU
 • Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
  Adana Ülkü Ocakları Futbol Turnuvası
 • Başkan Adamhasan Kurban Bayramı Kutlama Törenlerinde
  Başkan Adamhasan Kurban Bayramı Kutlama Törenlerin
 • Başkan Adamhasan’ın Kurban Bayramı Mesajı
  Başkan Adamhasan’ın Kurban Bayramı Mesajı
 • Karaisalı Belediyesi’nin Yaşlı ve Engellilere Hizmeti
  Karaisalı Belediyesi’nin Yaşlı ve Engellilere Hizm
Uğur Kızıl MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu
Spor, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinden Mustafa Uğur Kızıl, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı. Adaylık gerekçeleri ve son gelişmeleri değerlendiren MHP...
23 Eylül 2013 17:23
Font1 Font2 Font3 Font4
Bu Haber 587 kez Okundu

Spor, iş ve siyaset dünyasının önemli isimlerinden Mustafa Uğur Kızıl, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Seyhan İlçe Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Adaylık gerekçeleri ve son gelişmeleri değerlendiren MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Makine Mühendisi Mustafa Uğur Kızıl, Gençlik Kollarından itibaren içinde olduğu MHP teşkilatının talep ve isteklerini yakinen bildiğini ve teşkilata danışarak aday adaylığı sürecine başladığını söyledi.

 

 

ÖNEMLİ OLAN MHP’NİN KAZANMASI

MHP’de devleti yönetecek kadroların mevcut olduğunu ifade eden Mustafa Uğur Kızıl, ”Adaylık süreci bir yarıştır. Fakat yarışı kazanan kim olursa olsun, önemli olan MHP’nin kazanmasıdır. Aday gösterilmesem de aday olacak arkadaşa destek vermeye her zaman hazırım. MHP’de devletin her kademesini başarıyla yönetecek kadrolar mevcuttur. Hedefimiz MHP’nin iktidarıdır. Biz Türkiye’de MHP olmadan kurtuluş olmayacağı inancındayız. MHP’nin ilkeleri var, tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum, önemli olan MHP’nin önce yerel yönetimlerde sonra da iktidar yolunda zafere ulaşmasıdır” dedi.

 

 

SPOR DOSTU ADAY ADAYI

Yıllardır siyaset ve iş dünyasının yanı sıra spor alanlarında da görev yapmasının kendisi için önemli bir avantaj olduğunu belirten Mustafa Uğur Kızıl, “Kamuoyunundun gelen istekler doğrultusunda başkanlık için ekibimizle birlikte yola çıktık. Uzun yıllar iş ve spor dünyasında üst düzeyde görev yapmanın avantajlarının karşılığını seçim döneminde alacağımıza inanıyoruz. Yepyeni bir Seyhan için hep beraber el ele vermeliyiz” diye konuştu.

Adana Demirspor ile Beşiktaş gibi Türk futbolunun 2 güzide kulübünün yıllardır içerisinde bulunması Mustafa Uğur Kızıl için avantaj sayılıyor.

 

SEYHAN’DA YENİ BİR DÖNEM

Siyasi hayatında teşkilatçılığa önem verdiğini ifade eden Mustafa Uğur Kızıl, “Yüzlerce Adanalı hemşerimin yüreklendirmesi ve desteği ile yola çıktığım bu süreçte partimin ve teşkilatımın kararı benim için esastır. O noktada bize verilecek görev Seyhan’da yeni bir dönemin başlamasının yolunu açacaktır. Biz bu bağlamda göreve hazırız. Çalışma ekibimiz ile Seyhan’ı taradık. Nasıl bir Seyhan olmalı? Sorusunun yanıtını düşünüp değerlendirdik. Kadınlarımız, gençlerimiz, engellilerimiz, çocuklarımız, yaşlılarımız, sporcularımız kısacası Seyhan’da yaşayan herkes için tasarladığımız projelerimiz var. Yapacaklarımızı biliyoruz. Parti örgütümüz bu görevi bize verdiğinde tek tek planladıklarımızı kamuoyu ile de paylaşacağız. Hizmet üreten, az konuşup çok iş yapan belediyecilik hedefimiz.” dedi.

 

 

BELEDİYECİLİĞİ BİLİYORUZ

Belediyecilik hizmetlerinde sosyal belediyeciliği ön plana çıkartan Kızıl, ”Adanalılık ruhu ile kentimize sahip çıkacağız. Yok, eden değil yaşatan konumda sorunları ele alacağız. Belediye hizmetleri yanında sosyal belediyeciliğin ne kadar önemli olduğunun da farkındayız. Bizi farklı kılan sosyal belediyecilik yönümüzle Seyhan’ı sarmalayacağız. Belediyelerin yalnız yol, kaldırım, temizlik gibi rutin işleri yapan konumda olmasının kentin ve kentlinin dönüşümüne bir katkısı yoktur. Belediye başkanlığı görevine seçildiğimde sosyal belediyecilikte öncü belediye olmak hedefimizdir.” dedi.

 

 

SEYHAN ENGELSİZ BİR İLÇE OLACAK

MHP Seyhan İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uğur Kızıl, Cadde, sokak ve kaldırımların, engellilerin daha rahat hareket edebilecekleri bir şekle dönüştürülerek, engelsiz bir kent kurulabileceğini söyledi.

Üstyapı çalışmaları ile birlikte ‘Engelsiz bir Seyhan’ sloganı ile ilçede engelliler için ciddi bir çalışma yapacağını söyleyen Mustafa Uğur Kızıl, “Biz Seyhan’ı yeniden dizayn ederken, bütün kent mobilyalarını, bütün yolları, kaldırımları, asansörleri bir engellinin rahatlıkla yürüyebileceği, tekerlekli sandalye ile dolaşabileceği alanlar haline getirecek projeler planladık” diye konuştu.

Mustafa Uğur Kızıl, “Bir insanın fiziksel bir engeli; onun hayatını devam ettirmesini ve hayatta başarı elde etmesine engel bir unsur değildir. Sizler de bu gayretin içerisindesiniz. Bir insan herhangi bir engeli ile çok başarılı bir şekilde hayatını devam ettirebilir. Hepimizin yakınlarından ve dostlarından bu tür insanlar vardır ve hepimiz her an engeli olma ihtimali ile karşı karşıyayız . Engellilerimiz, bedensel ve ruhsal açıdan bazı dezavantajlar taşıyan ancak akıl, düşünce ve duyguları hepimiz kadar güçlü olan kardeşlerimizdir. Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel, ruhsal ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybederek, toplumsal yaşama uyum sağlamakta güçlük çeken kardeşlerimiz için; kendi kendilerine yetebilecekleri bir şehir hayatı kurmak istiyoruz. Hedefimiz, engelli kardeşlerimizin de en az diğer vatandaşlar kadar bu hizmetlerden faydalanmasıdır”dedi.

Seyhan İlçesi’ndeki yapısal zorlukları çeşitli çalışmalarla gidererek, engelsiz bir ilçe haline getirmeyi hedeflediklerine değinen MHP Seyhan İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uğur Kızıl,”Ama önemli olan ön yargılarımızı yıkarak; engelsiz bir sosyal yaşam kurmaktır. Bedensel ve ruhsal engellerin bir şekilde aşılabileceğini; bizi biz yapanın, düşünce ve duygularımız olduğunu hatırlamalıyız. Seyhan’ın gerçekten engelsiz bir ilçe olması, engellilerin ilçenin tüm nimetlerinden faydalanır hale gelmesi için çıktığımız bu yolda tüm Seyhanlıların desteğine ihtiyacımız var. Mutlaka başaracağız. Planlı programlı şekilde engelleri aşacağız” diye konuştu.

 

ÇEVREYE DUYARLI OLMALIYIZ

Seyhan İlçe Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Uğur Kızıl, yıllardır çevre konusunda birçok çalışmaya imza attığını ve adaylık sürecinde bunların kendisi için referans olacağını söyledi. Projelerini anlatan Kızıl, Seyhan’ın ilçe olarak birçok şansı olduğunu ancak geliştirilemeyen planlamalar yüzünden gelişemediğini söyledi.

Kızıl, haktan ve halktan bir tavırla mücadeleye devam edeceğini belirterek, “Tabiatın ve dolayısıyla tüm canlıların dört bir yandan tehdit altına alındığı 21′inci Yüzyıl’da, biraz daha duyarlı olmamız gerekiyor. Tabiata nasıl davranırsak onun da bize aynı şekilde cevap vereceğini unutmamalıyız. Çünkü tabiat dürüsttür. Bu açıdan tabiata ve dolayısıyla insan da dâhil olmak üzere dünyadaki tüm canlılara haksız davranışımızdan haklı bir sonuç çıkacağını ummak son derece yanlıştır. Siyasetimiz için de aynı şeyler geçerlidir. Tabiata ilişkin mücadele partiler üstü olsa da siyasetin ta kendisidir. Bu çerçevede ben aynı kararlılıkla, MHP ilkelerini çevreci siyaset yaklaşımıyla bağdaştırmış olarak, yani haktan ve halktan yana bir tavırla mücadeleye devam ediyorum.” dedi.

 

YEŞİL ALAN İHTİYACI VAR

Seyhan’ın ilçe olarak gerçekten sorunları olan fakat Adana içinde bütünleşik bir ilçe olduğuna değinen Kızıl, ”Yeni sahalara yüklenmektense mevcut durumu ıslah etmek gerekiyor. Bir de yeşil alanların artırılması gerektiğini düşünüyorum. Seyhan’ın doğal alanları her ne kadar varsa da yeşil alan ihtiyacı şu anda kişi başına çok az. İnsanlar kendilerini yeşil alan arttığı sürece oraya ait hissedeceklerdir. Bir de eko okul açmak gibi bir isteğim var. Biz Büyükşehir Belediye kanununa tabiyiz. Tabii ki yapacağımız tüm çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve katkısı çok önemli. Büyükşehir Belediye meclisine Seyhan’dan gidecek olan üyeler benim için büyük önem taşıyor ”diye konuştu.

 

PROJELERİ HALKA DANIŞACAĞIZ

Türkiye’nin mega kentlerinden Adana’da büyük potansiyele sahip Seyhan İlçesi’nin yıllardır göz ardı edilerek yeşilden uzak bir görüntü içerisinde olduğunu belirten MHP Seyhan İlçe Belediye Başkan AdayAdayı Mustafa Uğur Kızıl,”Halkla bir araya geliyorum ve öncelikle onların kendi sorun tanımlamalarını yapmasını istiyorum. Bir projeyi hazırlarken, onun paydaşlarından görüş almaz ve onlarla bir arada hareket etmezseniz projenin uygulanabilirliği mümkün değil. Bu bir kaynak israfı. Mutlaka bir şey yapılacağında onlara danışılması gerekiyor.Konularında uzman olmuş aralarında akademik isimlerinde bulunduğu 30 kişilik ekibimiz ile Seyhan’ı yemyeşil, çevreci Avrupai bir görüntüye kavuşturacağız” dedi.

 

 

MUSTAFA UĞUR KIZIL KİMDİR?

1958 Adana doğumludur. Eskişehir D.M.M. Akademisi Makina Mühendisliği Fakültesi mezunu, evli, 2 kız çocuk babasıdır.

1977 yılında Eskişehir’de MHP Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu.Uzun yıllar Ülkü Ocakları ile Ülkücü faaliyetler içerisinde yeraldı.

2003 yılından itibaren 3 dönem MHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Makine Mühendisliğinden dolayı Ülkütek üyeliğinde bulundu.

Adanademirspor Kulübü kongre üyeleğinin yanısıra, Beşiktaş Kulübü kongre üyeliği, Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanlığı’nın yanısıra çeşitli sivil toplum örgütleri ile meslek odalarında görev almaktadır.

 

Uğur Kızıl MHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Oldu Yazısına 3 Yorum Yapıldı

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa
Ülkücü Haber