Dolar : Alış : 5.6919 / Satış : 5.7021
Euro : Alış : 6.2979 / Satış : 6.3093
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana23°CParçalı Bulutlu

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2002 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye’den Petrol Arama Sahasını Genişletme Kararı

03 Kasım 2019 - 68 kez okunmuş
Ana Sayfa » EKONOMİ»Türkiye’den Petrol Arama Sahasını Genişletme Kararı
Türkiye’den Petrol Arama Sahasını Genişletme Kararı

Türkiye, bir yandan yeni petrol arama tekniklerini saha da denerken, bir yandan da petrol arama sahalarını genişleterek petrol üretimini arttırma politikasını uyguluyor.

Türkiye ham petrol üretiminde hidrolik çatlatma yöntemini kullanarak, daha önce ulaşılamayan petrol ve doğal gaz rezervlerine ulaşmaya başladı. Ayrıca yeni açılacak kuyularda bu tekniğin uygulanmasına karar verilmişti.

PETROL ARAMA SAHALARINI GENİŞLETME KARARI

Türkiye, bu kapsamda petrol arama sahalarını genişletmek için hamle yaptı. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının (TPAO) Adıyaman sınırları içinde kalan petrol işletme ruhsat sahasında genişletme yapılması kararlaştırılırken, Siirt’in Kurtalan ilçesi ile Batman’ın Kozluk ilçesindeki petrol arama ve işletme sahalarında da kamulaştırma kararları alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nün, Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre, söz konusu alana 969 hektarlık sahanın ilave edilmesine karar verildi. Ayrıca Siirt’in Kurtalan ilçesi, Cefan köyünde petrol arama ruhsat sahasında yapılması planlanan 101 ada 17 numaralı parselin 14 bin 497 metrekarelik kısmının kamulaştırılmasına karar verildi. Batman’ın Kozluk ilçesi, Kumlupınar köyünde de petrol işletme ruhsat sahasındaki 332 parsel numaralı taşınmazın 13 bin 779 metrekarelik kısmının kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika