Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1954 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye SİHA ile Kandil’i Vururken Sesi Yunanistan’dan Geldi

01 Kasım 2019 - 79 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Türkiye SİHA ile Kandil’i Vururken Sesi Yunanistan’dan Geldi
Türkiye SİHA ile Kandil’i Vururken Sesi Yunanistan’dan Geldi

Türkiye, kendi imkanlarıyla ürettiği SİHA ile teröristleri etkisiz hale getirirken, Yunanistan SİHA’ları nasıl düşüreceğinin araştırmasını yapıyor. Yunanistan, bir yandan da Barış Pınarı Harekatı’ndan sonra Türkiye’nin hedefinin Doğu Akdeniz ve Yunanistan olacağından kaygı duyuyor.

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyindeki Kandil ve Haftanin bölgelerinde, üç tane PKK’lı teröristin Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Türkiye, kendi imkanlarıyla ürettiği Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) ile terörle mücadelede başarılarını arttırdı. Türkiye’nin savunma sanayisindeki bu başarısı dünya kamuoyunda yankılanıyor.

Türk savunma sanayisiyle ilgili haberler, Yunan haber sitelerinde geniş yer buluyor. Yunan güvenlik uzmanları televizyonlara çıkıp milli Akıncı SİHA’yla ilgili tartışmalar yapıyor. Türkiye’nin yerli imkanlarla ürettiği Akıncı SİHA, Yunanistan’da yayın yapan savunma sanayi dergisine kapak oldu. Strateji dergisi Akıncı’yla ilgili haberi “Ege’de uçan Türk savaş robotları” manşetiyle verdi.
Akıncı SİHA Yunan hava savunma dergisinin kapağında yerini alırken, derginin içinde Türk savunma sanayinin son yıllarda yaptığı atak ve hava sahasına hakimiyeti hakkında bilgi verildi. İlginç olan ise dergide, SİHA’nın nasıl düşürülebileceği ve nasıl mücadele edilebileceği hakkında telaşa kapılmış olmalarıydı.

BARIŞ PINARI HAREKATI YUNANİSTAN’I ÇOK KORKUTMUŞ

Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki yürüttüğü meşru faaliyetlerinden rahatsız olan Yunanistan Yeni Demokrasi Partisi milletvekili Angelos Srigos, Yunan devlet televizyonu ERT’de yaptığı konuşmada, ”Barış Pınarı Harekatı’ndan sonra Türkiye’nin hedefi Doğu Akdeniz ve Yunanistan’dır.” dedi.

Angelos Srigos, ” Çünkü Türkler uzun soluklu bir politikayla bölgede egemen güç olmaya çalışıyorlar. Bu kapsamda kendilerince terörist olarak nitelenen unsurları Kuzey Suriye’den kovdular, şimdi de özellikle Rodos, Meis, Kıbrıs arasında kalan bölgeye odaklanacaklar ve bunu söylerken çok uzak bir gelecekten bahsetmiyorum. Muhtemelen önümüzdeki haftalarda Türkler bu konuda tonlarını yükseltecek ve yılbaşından itibaren durumu daha da ciddi bir hale getirecekler. Çünkü Türkler bölgede kendilerinin tek güç olmasını istiyorlar.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika