Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1954 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Türkiye ile Kazakistan Arasında Dev Anlaşma İmzalandı

11 Kasım 2019 - 69 kez okunmuş
Ana Sayfa » EKONOMİ»Türkiye ile Kazakistan Arasında Dev Anlaşma İmzalandı
Türkiye ile Kazakistan Arasında Dev Anlaşma İmzalandı

Türkiye ile Kazakistan arasında yapılan iş birliği anlaşması neticesinde, 1,4 milyar dolar tutarında 19 sözleşme imzalandı.

Türkiye, Türk Cumhuriyetleri ile ekonomik ve askeri iş birliği anlaşmaları yaparak, Türkçe konuşan ülkelerle stratejik işbirliklerini genişletmeye devam ediyor. Bu çerçevede Kazakistan ile ekonomik anlaşması imzalayarak, iki ülke arasındaki iş hacmini geliştirdi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, İstanbul’da düzenlenen Türkiye-Kazakistan 11. Dönem Karma Ekonomik Komisyonu Toplantısı sonrası ortak basın toplantısı düzenledi. Oktay, burada yaptığı konuşmada, “Bugün gerçekleştirilen Türkiye-Kazakistan İş Forumunda 13 tanesi ticari nitelikte, 6 tanesi kurumsal iş birliği esasında olmak üzere imzalanan toplam 19 anlaşma ile 1,4 milyar dolar tutarında iş hacmi oluşturacak sözleşmeler imzalanmıştır. Geniş bir yelpazede toplam 65 eylemin hayata geçirilmesini hedefleyen bir eylem planı oluşturduk.” dedi.

HEDEFİMİZ 10 MİLYAR DOLARLIK TİCARET HACMİNE ULAŞMAK

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Sizlerin gayretleri son derece önemli. ticaret hacmimizi 10 milyar dolara çıkartma hedefimiz, bu konudaki kararlılığımız nettir. Türk İş insanlarımızı buradan bir kez daha Kazakistan’daki yatırım fırsatlarını değerlendirmeye ve Kazak kardeşlerimiz ile yeni yatırımlar kurmaya davet ediyorum. Kazak dostlarımızı da aynı şekilde Türkiye’deki fırsatlara, projelere daha yakından ilgi göstermeye ve iş birliği alanlarını genişletmeye yine aynı şekilde davet ediyorum. Bu doğrultuda, iş forumu vesilesi ile imzalayacağımız anlaşmaların, bunlar arasında yine iş insanlarımız arasında kurulacak iş birliklerinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika