Dolar : Alış : 5.7470 / Satış : 5.7573
Euro : Alış : 6.3352 / Satış : 6.3466
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana28°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 1954 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Terör Devleti Planını Bozduk Ama Teyakkuzdayız

04 Kasım 2019 - 73 kez okunmuş
Ana Sayfa » GÜNCEL HABERLER»Terör Devleti Planını Bozduk Ama Teyakkuzdayız
Terör Devleti Planını Bozduk Ama Teyakkuzdayız

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Suriye’de terör devleti kurmayı hedefleyen amaçları ortadan kaldırdık ama teyakkuz halinin devam ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Kabine toplantısından sonra yaptığı açıklamada, ”Barış Pınarı Harekatı, Suriye’de bir terör koridoru hatta bir terör devleti kurmayı hedefleyen amaçları ortadan büyük oranda kaldırmıştır. Bu terör koridoruna çok ciddi bir darbe vurulmuştur ama teyakkuz halimiz devam etmektedir. Teröristlerin niyetlerinden kolay kolay vazgeçmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

BARIŞ PINARI HAREKATI DÜNYA SİYASETİNİ DE İLGİLENDİRİYOR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın,”Suriye üzerine oynanan oyunları biliyoruz. Cumhurbaşkanımız da bunu ifade etmiştir. Milli Savunma Bakanlığımızın sunumları oldu. Dışişleri Bakanımızın da Barış Pınarı Harekatı ve sonrasında bir sunumu oldu. Barış Pınarı Harekatı sadece bizim ve bölgemizi değil dünya siyasetini ilgilendirmesi hasebiyle önemini koruyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir terör unsurlarını temizlemek ve mültecilerin güvenli bir şekilde bölgeye dönecek şartları oluşturmak.” dedi.

KARA PROPAGANDA YAPIYORLAR

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ”Terör örgütünün kara propagandasını görüyoruz. Mevzide alan kaybettikçe öfke ve paniğinin arttığını görüyoruz. Burada Batı’yı da hayretimiz bir şekilde izliyoruz. Sivillerin katledildiği, Kürtlerin hedef alındığı, hıristiyan azınlığın TSK’nın veya onların desteklediği birimler tarafından kaçırıldığı yönünde aslı astarı olmayan iddiaların ortaya atıldığını görüyoruz. Bu saldırıların amacı bir karşı mukabeleyi harekete geçirmek. Bu saldırılar neticesinde bizim cevap vermemiz ve ‘Bakın Türkler ve onların destekleri Suriye Milli Ordusu hıristiyanları hedef alıyor’ diye bir oyun oynamaya çalışıyorlar. Kiliseleri dahi kullanarak yer yer bu atışların yapılarak tahrik unsuru olarak kullanıldığını ifade etmek istiyorum. Barış Pınarı Harekatı’nın başarısını gölgelemeye yönelik kara propaganda faaliyetlerine karşı herkesin çok dikkatli olması gerekiyor.” dedi.

HEDEFİMİZ MÜLTECİLERİN EVİNE DÖNMESİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ”Terör örgütüyle mücadelemiz devam edecek. Barış Pınarı Harekatı’nın ikinci hedefi mültecilerin gönüllü olarak evlerine dönmesiyle ilgili çalışmalar önem arzediyor. Bunun detayları üzerinde çalışıyorlar. Nitekim sayın Cumhurbaşkanımız BM Sekreteri ile yaptığı görüşmede bu konuyu tekrar gündeme getirdi. BM Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin bu konuda bir çalışma yapması için de süreç başlamış bulunuyor.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika