Dolar : Alış : 5.7479 / Satış : 5.7582
Euro : Alış : 6.3805 / Satış : 6.3920
HAVA DURUMU
hava durumu

Adana16°CSağanak Yağışlı

- Hoşgeldiniz - Sitemizde 35 Kategoride 2129 İçerik Bulunuyor.

SON DAKİKA

Taş Medreseli Ülkücülerin Adana’da Vuslat Buluşması

12 Kasım 2019 - 171 kez okunmuş
Ana Sayfa » ADANA HABERLERİ»Taş Medreseli Ülkücülerin Adana’da Vuslat Buluşması
Taş Medreseli Ülkücülerin Adana’da Vuslat Buluşması

Taşmedreseliler Adana Başkanlığı tarafından düzenlenen Vuslat Buluşması proğramında Taş Medreseli Ülkücüler biraraya geldi.

Türk-İslam ülküsünün gönül erleri olan, Türkiye’nin en buhranlı dönemlerinde emperyalizme karşı canlarını ve kanlarını esirgemeyen, bu uğurda 5 bine yakın şehit veren Ülkücü Hareketin yaşayan neferleri Taş Medreseli Ülkücüler, Adana’da buluştu.

Taş Medreseliler Adana Başkanı Sefer Tatlı ve Taş Medreseliler Genel Başkan Yardımcısı Fuat Toygar tarafından organize edilen “Vuslat Buluşması” Adana, Ankara, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Şanlı Urfa, Kahraman Maraş ve Mersin illerinde yaşamını sürdüren Ülkücü yiğitlerin buluşturdu. Toplantıya Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık, MHP MYK Üyesi Uğur Öztürk, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, MHP eski Genel Başkan Yardımcısı Salih Gökçe, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Dörtyol eski Belediye Başkanı ve Taş Medreseli Yaşar Toksoy, MHP Adana eski İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Emin Canlı, Gazeteci Hüseyin Karabulut’un yanı sıra Ülkücü Hareketin isimsiz kahramanları katıldı.

VUSLAT BULUŞMASININ HEYECANI KONUŞMALARA YANSIDI

Taş Medreseliler Adana Başkanı Sefer Tatlı, yaptığı konuşmada, ”Taş medreseli yiğitler hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum. Hoşgeldiniz. Burası gönül erlerinin,erenlerinin hasbıhal mekanıdır. Gönül makamıdır ne niyetle gelirseniz daha fazlası ile dönersiniz,Umutla gelirseniz inançla dönersiniz” dedi.

Taş Medreseliler Genel Başkan Yardımcısı Fuat Toygar, yaptığı konuşmada, ”12 Eylül 1980 öncesi ve sonrası verdikleri mücadelelerle harekata anlam katan, yüreklerindeki heyecan hep 18’lik delikanlılar olan Ak Saçlılar Taş Medreseli ülkücüler hoş geldiniz bu gün size kısa bir konuşma yapacağım iki kelimeyle sözlerimi tamamlayacağım. Kahramanlara kahramanlık yapılmaz kahramanlık destanı da okumam.” dedi.

Taş Medreseliler Genel Başkan Yardımcısı Naim Yanık, yaptığı konuşmada, ”Öncelikle bilge liderimiz, Türkmen beyimiz Devlet Bahçeli’nin sizlere selamlarını getirdim. Bir vuslat buluşmasında Adana’da bir araya geldik çok mutluyuz yıllarca, aylarca birbirini görmeyen arkadaşlarımız la bir aradayız. Biz il başkanlarımızın,İlçe Başkanlarımızın, Belediye başkanlarımızın emrindeyiz. Onlara katkı sunmak, yardımcısı olmak, birini iki etmek için onlara yardım ediyoruz. Biz MHP’nin alt birimiyiz. 12 Eylül öncesinde verdiğimiz “Bayrak inmesin Ezan dinmesin” mücadelemizi bu günde aklımızın erdiği kadarı ile bu mücadeleye devam ediyoruz.” dedi.

Dörtyol eski Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, yaptığı konuşmada,”Başta Türk Dünyasının ve Ülkücü Hareketin Başbuğu Cennet Mekan Alpaslan Türkeş onun şahsında bu harekatın bilge lideri çok saygı değer Bilge Liderimiz Devlet bahçeli bey ve Taş medreseliler, milliyetçi hareketin bütün kademesinde görev alan çok saygı değer büyüklerimize Saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Bu vesile ile Ülkücü hareketin, Türkiye Cumhuriyetinin devletini var oluş amacı içerisinde Türk İslam tefekkürü ve Türk İslam düşüncesi içerisinde 50 yılı aşan mücadelesinde kanları ile canları ile ve ömürlerini o Taş medreseler de geçiren çok saygı değer arkadaşlarımızın büyüklerimizin gönül dostlarımızı saygı ile selamlıyorum.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

TemaFabrika